Autor Tema: na put sa DIDOM  (Pročitano 6983 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DIDAPATAK

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • lijena buba
  • Brod tip: premix titel 94
  • Marina: Zimska luka OS
  • Veličina: uvijek mali
na put sa DIDOM
« poslato: 08, 02, 2016, 23:27:29 posle podne »

-od Osijeka do Novog Sada..i natrag..
..ajde pomozite....imam san..ploviti od Osijeka..Dravom i Dunavom do Vukovara,Kamenice(eh..uspomene) i N.Sada..kanalima..kući..neki fond je 500E..vrijeme puta..pa gdje bolje tu duže,he,he..
..čamac..titel 94, Tohatsu 18/4t...kabina,kuhalo,vreća i još ponešto  za dva-tri dana nepristajanja..stjuardesu još tražim  dodo..žena kaže da neće sa mnom  sajkaca..
..e sad..kome da se javim,kome koliko platim..što treba od dozvola,papira..neka dobra čarda,salaš..
..kako bi Vi to oraganizirali..
.. grandpa

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: na put sa DIDOM
« Odgovor #1 poslato: 09, 02, 2016, 07:04:10 pre podne »

-od Osijeka do Novog Sada..i natrag..
..ajde pomozite....imam san..ploviti od Osijeka..Dravom i Dunavom do Vukovara,Kamenice(eh..uspomene) i N.Sada..kanalima..kući..neki fond je 500E..vrijeme puta..pa gdje bolje tu duže,he,he..
..čamac..titel 94, Tohatsu 18/4t...kabina,kuhalo,vreća i još ponešto  za dva-tri dana nepristajanja..stjuardesu još tražim  dodo..žena kaže da neće sa mnom  sajkaca..
..e sad..kome da se javim,kome koliko platim..što treba od dozvola,papira..neka dobra čarda,salaš..
..kako bi Vi to oraganizirali..
.. grandpa


Samo kad ste vi dobili dozvolu od gospođe supruge. Ostale ćete lako. Srećno!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: na put sa DIDOM
« Odgovor #2 poslato: 09, 02, 2016, 21:49:52 posle podne »
u tih 500 evra je uracunato i gorivo ?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: na put sa DIDOM
« Odgovor #3 poslato: 09, 02, 2016, 22:05:50 posle podne »
oko 260-290 km (grubo sam premerio ...)

ako je prosecna brzina 10 km ... po meni izmedju 50 i 80 litara ... imas srece sto je 70% puta ili nizvodno ili kanalima .. samo 30tak % je uzvodno...

posto planiras kanale, ponesi celokupan alat za rasturanje cizme , i ciscenje cele vodene linije od impelera pa na dalje... stift za elisu i slicno ...
dosta kreme protiv komaraca i slicnih potrebstina... za visinu mostova nisam siguran ali mislim da prolazis svugde..

Posto putujes u pogranicnoj zoni , drzi se vase strane do zadnjeg EU grada gde mozes uraditi papire, kad ih uradis bezi na nasu stranu i odmah radi papire u prvom gradu gde mozes... ne znam kakva je situacija sada, ali ako uradis EU papire ne smes se vise vratiti u EU vec moras da se prijavis u SRB a onda nema vise vasih gradova... od odjave u EU do prijave u SRB , ne smes nigde pristati odmah si u carinskom prekrsaju cim nogom stupis na zemlju.. pazi se toga kazne su prvo apsana, pa iztrazni sudija ... i ode dozivljaj ...  Od zastava treba ti Srpska , CRO i mislim EU cim izbiijes na Dunav kaci sve 3... crew lista i to je to .. ne znam da li se placa neka taxa... na prevodnicama se placaju neke sitne takse oko 1000 dinara (proveri, nisam nikada isao ali tako cuh , a negde kazu je besplatno ) ili oko 10 evra...

carde imas svugde .. koje valjaju, neka jave oni koji znaju ... ali znajuci carde .. retko koja ne valja... zaboravi marine na tom reonu, drz se priveza gde i drugi vezu camce... ili se vezuj u selima/gradovima em si na sigurnom, em dopunis zalihe... kad napustas brod - katanac na motor i na vrata pod obavezno ... nije da ce neko da te opljacka , ali Marfijev zakon ...

obavezno mala rucna radio stanica sa kanalom 16 (i ostalim kanalima) bilo je reci na forumu cene su im oko 50 60 evra..

ponesi jos jedan pomocni motor, caklju, dosta kanapa, dva sidra, pojaseve .... ma znas i sam ... :)

Van mreže DIDAPATAK

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • lijena buba
  • Brod tip: premix titel 94
  • Marina: Zimska luka OS
  • Veličina: uvijek mali
Odg: na put sa DIDOM
« Odgovor #4 poslato: 09, 02, 2016, 22:31:43 posle podne »

...Kapetane  114  clap
..mislio sam do Iloka s desne strane pa onda preko u Palanku..da se upišem..
..za sada je dogovoren boravak u Beočinu i N.Sadu...i vjerujem da neću biti sam..kad budem sve definirao i siguran kad krećem potražit ću članove posade( koji se mogu izmjenjivati u određenim fazama)..
,,LSI..gospođa je sretna što me neće biti neko vrijeme  stri
..još jednom hvala..sad je slika puno jasnija
.. grandpa

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: na put sa DIDOM
« Odgovor #5 poslato: 09, 02, 2016, 22:35:17 posle podne »

...Kapetane  114  clap
..mislio sam do Iloka s desne strane pa onda preko u Palanku..da se upišem..

Beocin je prelep , ali moze ti zabetonirati camac :D tamo je cementara i ne bi me cudilo da duvaju sivi vetrovi ... samo pazi na to spartanje sa obale na obalu, svi znaju da budu nervozni oko toga... kod Sarengrada samo gas, kako sam shvatio svi su tu nesto napeti ...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: na put sa DIDOM
« Odgovor #6 poslato: 10, 02, 2016, 08:10:12 pre podne »
Ja sam tu rutu prošao pre 2-3 godine, imaš i temu na forumu o tome. Jedino ti imaš onaj mali deo Dravom do Osijeka, ja sam vozio od Novog Sada kanalima do Bogojeva pa nizvodno.

Obavezno planiraj da to odradiš do kraja maja, eventualno u samom početku juna. Posle već počinju problemi sa travom na kanalima, dok u avgustu ume baš da bude teška situacija, pogotovo ako je godina topla kao prošla.

Kanali su poseban svet, i planiram im se ove godine opet malo vratiti, možda čak krenem istu ovu turu jer ću imati 5-6 dana slobodnih na proleće.

Ja bih na "našu" stranu prešao kog Bačke Palanke i spavao u Tikvari, tamo je baš lepo. Pre toga ako ćeš našom stranom je za spavanje lepo u dunavcu kod Mladenova, ali znam da su me na tom potezu baš privlačile ade i dunavci sa hrvatske strane, i bilo mi je žao što ne mogu da pređem.

Dalje ti je za spavanje odlično između Futoga i Begeča u dunavcu, a na samom ulasku u dunavac ima čarda sa pontonom za koju možeš da se vežeš a i da klopaš. Koruška čarda malo uzvodno je isto ok. Posle toga Novi Sad i kanalima prema Karavukovu, gde na triangli gde se spajaju kanali imaš i kafanu na vodi.

Ako ćeš u maju odlično je to što je Dunav još hladan a kanali budu odlični za kupanje.

BTW, javi se na vreme da te dočekamo u Novom Sadu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: na put sa DIDOM
« Odgovor #7 poslato: 10, 02, 2016, 08:15:20 pre podne »

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: na put sa DIDOM
« Odgovor #8 poslato: 10, 02, 2016, 10:10:01 pre podne »
Neće to moći baš tako.  U Srbiju možeš ući (i izaći) na mestu gde postoji carinska služba i lučka kapetanija (ili ispostava), a to će reći u Bezdanu i u Novom Sadu. Ima kapetanija i u Apatinu ali nisam siguran za carinsku službu (to treba proveriti).
Isti su ti uslovi i za izlazak iz Hrvatske, a to je koliko znam samo Vukovar. Između ulaska i izlaska nema pristajanja ni na jednu stranu, a da ne kršiš brdo propisa.

To za tebe najverovatnije znači znači Osijek-Vukovar-Novi Sad, a u povratku Novi Sad-Vukovar pa šta god...

Čamac mora da bude registovan (u upisniku) a i motor mora da bude u plovidbenoj dozvoli. Moraš da viješ zastavu Hrvatske (uobičajeno na krmi) i zastavu Srbije (uobičajeno na pramcu).

Ti verovatno imaš uverenje da si Voditelj brodice "B", (ako nemaš moraš polagati), a po najnovijim propisima bi trebalo da imaš i međunarodni prepis (jer CRO nacionalna dozvola važi samo u CRO i možda u nekim državama koje imaju ugovore o priznavanju). Ta međunarodna dozvola se zove "internacional certificate for operator of pleasure craft". Može se desiti da ti ovo niko ne traži ali u to ne možeš biti siguran.

Za plovidbu po unutrašnjim plovnim putevima pod stranom zastavom ćeš morati da platiš neku nadoknadu, reda 50tak evra.

To je o granici... o kanalima tek ima šta da se piše, a ja bih ti savetovao kad se već iscimaš oko granice da se ne zadržiš samo na tom krugu koji je nacrtan u neko prethodnom postu jer je pravi dobitak na kanalima iznad Sombora.
Možda i da sačekaš da se zvanično objavi itinerer regate Vode Vojvodine (sva je prilika da će biti na tu stranu, krajem juna) pa da povežeš sa par dana na Dunavu kod NS ili Beočina i tako dobiješ dve nedelje svega.

Ima ekipa mislim iz Vukovara koja tako plovi već par godina za redom pa možeš imati i drušvo i pomoć za granicu.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: na put sa DIDOM
« Odgovor #9 poslato: 10, 02, 2016, 10:40:26 pre podne »
Kakva šteta što prevodnica Bezdan ne radi, to bi tek bila lepa ruta, pa nizvodno Dunavom...

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: na put sa DIDOM
« Odgovor #10 poslato: 10, 02, 2016, 11:33:49 pre podne »
Patak sve sto ti je Terca savetovao potpisujem. Jos samo zavisi dali volis drustvo a dali ti odgovara ruta kontaktiraj Mirjanu iz regate Vode Vojvodine. 114

Van mreže DIDAPATAK

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • lijena buba
  • Brod tip: premix titel 94
  • Marina: Zimska luka OS
  • Veličina: uvijek mali
Odg: na put sa DIDOM
« Odgovor #11 poslato: 10, 02, 2016, 21:16:24 posle podne »

..Zankiki..tvoja reportaža mi je i od prije gorivo da se pokrenem  clap llll
..nažalost..zbog posla i zdravlja mi je previše ako i kada..pa do pred sam put ne mogu obećati gdje i kad ću naići pa tako ni druženje na regati..ali..po savjetu..čim se prijavim u Srbiji mob. kartica( obećao sin viber) i javljanja..
..e ..imam ja i maknutu ideju..možda nađem/dogovorim nekakav prijevoz čamca tih kilometar/dva prikolicom oko te pokvarene brane u Bezdanu..pa proširim put..
..u svakom slučaju..svaki dan u svakom pogledu sve više .. ffff..a kad sam još dijete  kuku
.. grandpa