Autor Tema: Веровали или не  (Pročitano 5434 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Веровали или не
« Odgovor #15 poslato: 05, 02, 2016, 20:00:52 posle podne »
  lol ha

Ma, pušnica je odradila svoje. 

Ali znam ja svakakve zvrčke. Ko zna šta bi bilo, kad bi bilo.  sajkaca

Iskreno, sa godinama došao sam do spoznaje da mi je stvarno žao ovako veliku ribu da stavim u tanjir. Ona baci ikre kao gomila onih trkača od kilo-dva.

Da ne pričam o mogućnosti da još neko doživi zadovoljstvo da uhvati tako nešto.

Ja sam svoju takvu ribu davno uhvatio i odmah smo je, naravno pojeli. Tada su se hvatali smuđevi od 5-12 kilograma i to bez problema. Sve što je manje od kilograma vraćali smo u vodu. Posle je došlo vreme da ne možeš da savataš ni komade od 2-3 kila.

Tako da je ovo stvarno lep trofej. 114

Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не
« Odgovor #16 poslato: 07, 02, 2016, 17:11:43 posle podne »
Ево да завршим ову причу коју сам започео под насловом Веровали или не.

Данас сам био са господином Армином Биденбахом и питао сам га шта је урадио са смуђем. Ево шта ми је рекао:

"Да сам овог смуђа уловио у мају-јуну, вероватно бих га понео кући. Овако, када почиње мрест,  сликао сам се с њим и вратио га у Дунав".

Веровали или не, је ли?

А да је прича истинита, посведочили су ми сведоци.

Зато, господине Армине, свака вам част! hi

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Веровали или не
« Odgovor #17 poslato: 07, 02, 2016, 17:20:35 posle podne »
Svaka cast !!!!!!

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Веровали или не
« Odgovor #18 poslato: 08, 02, 2016, 13:40:31 posle podne »
Skidam kapu g-dinu Arminu i na ulovu, ali prvenstveno na vracanju ove grdosije u vodu.
LSI-u sve najbolje sa novim camcem i da sa ovim nadoknadi sve ono sto je propustio sa predhodnim (jer ako se nevaram, taj je uglavnom stajao u dvoristu i zbog toga stalno trpeo zezanje od ostalih forumasa)...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не
« Odgovor #19 poslato: 08, 02, 2016, 16:57:11 posle podne »
Skidam kapu g-dinu Arminu i na ulovu, ali prvenstveno na vracanju ove grdosije u vodu.
LSI-u sve najbolje sa novim camcem i da sa ovim nadoknadi sve ono sto je propustio sa predhodnim (jer ako se nevaram, taj je uglavnom stajao u dvoristu i zbog toga stalno trpeo zezanje od ostalih forumasa)...

Ацо, хвала на лепим жељама, а што се тиче претходног чамца, он је у башти стојао више зато што ја нисам имао времена него зато што није могао да плови. Међутим, сад је коначно сасвим у пловном стању и да ли ће бити у води или опет негде у некој башти зависи само од слободног времена новог власника.

А што се тиче зезања - ма, била је то лепа забава свима нама. О чему бисмо иначе писали да нам није и таквих тема око којих можемо да се насмејемо и да једни друге мало задиркујемо? А свему томе сам у приличној мери и сам доприносио јер да ја нисам неке ствари писао, не би било ни тих коментара.

Е сад, чамац сам променио али нисам се променио ја. А то значи да можемо очекивати наставак "забавног серијала".

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не - део II
« Odgovor #20 poslato: 16, 02, 2017, 11:58:41 pre podne »
Мислио сам се да ли да отворим нову тему али обзиром да је то о чему желим да пишем у вези с мојим пријатељем Армином, ипак ће то бити баш овде.

Дакле, јучерашњи леп и сунчан дан искористио сам да одем до марине у Сланкамену.
Негде око подне, нашао сам се с нашим пријатељем Срсом и његовом гђом Срсиницом. За столом, друштво нам је правио и Армин.

Причајући о мојим намерама да ове године попецам све рибе у Дунаву (а ако се уозбиљим, можда чак и у Тиси), изгледа да сам изазвао Армина и рекао ми је нешто што сам схватио као пријатељско упозорење да би можда требало да купим већи чамац.

Јер риба има и малих и мало већих, и оних великих, а и оних - "машала"!

Такву једну, "машала" рибу, прошлог лета у Француској, на језеру чије име не умем да изговорим (пише се овако некако: Cassien), упецао је његов пријатељ кога зову Банане.

Ради се о шарану тешком 41 кг!
Провером старости, утврдили су да је шаран имао 92 године!

И ово ми звучи као "веровали или не" али истина је, о чему сведочи и слика коју прилажем. 

Само да додам - шаран је враћен у воду.