Autor Tema: Dozvola za UMC  (Pročitano 59280 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Dozvola za UMC
« Odgovor #90 poslato: 13, 06, 2019, 14:14:19 posle podne »
Terca, ovaj svet gledamo iz dva razlicita ugla, a to je samo jedna od stvari koje ste napisali, a da sam 100% saglasan.
Druga bi bila da sam jednako razocaran na sta i kako se trose "nase" pare, ali o tome mozemo dugo da govorimo, svi mi imamo neke boljke, a jedini nacin da se tu nesto promeni jesu izbori, ali to vec nije tema za ovaj forum.

Imamo srecu da zivimo u zemlji ciji je tok Dunava ubedljivo najbolji u Evropi sa navigacijske tacke gledista, kako u periodu , tako i visokih vodostaja, sto ste i vi rekli, dakle jos jednom se slazem.
To sto Pesta, Bratislava, Bec ili Regenzburg nemaju tu srecu nas uopste netreba da zanima, prosto imaju i oni svojih pluseva, ma imaju bar pumpe za gorivo. jh
Nikada nisam ni pomislio, a ne rekao da svi ostali treba da se sklone sa puta zato sto je reka samo za trgovacku ili putnicku flota, da nema mesta za sport, rekreaciju/hobi ili uzivanje. Sigurno postoje Gerhardovi uposlenici koji tako misle, ali ja nisam medju njima, niti cu ikada biti. Da stvar bude ozbiljnija, zaista se trudim da svakome od njih ukazem na greske i propuste, ali da bi se nesto promenilo treba dosta vremena...

Na pomenuti vodostaj i odbranu od poplava mogu da navedem sledeci slucaj. Pre dva dana prolazimo uzvodno akvatoriju NSa, sa pravim Gerhardom govorim kako sam nezadovoljan radom nasih sluzbi jer nema opomena, sankcija, kontrole, kad bas u tom trenutku zovu sa policijskog pontona da se zahvale zato sto smo smanjili brzinu plovidbe kroz NS i da tako nastavimo do izlaza iz Futoga, jer ima malih camaca na sidru. Bejah u soku! Tom prilikom sam ih zamolio da intervenisu kod glisera koji je plutao Dunavom bez svetala, a u vecernjim casovima.

U prilogu cu okaciti par fotografija, pa ce i stvar o smanjivanju brzine tj pravljenja talasa biti malo jasnija (pitanje brzine je prica bez kraja, pa treba govoriti o pravljenju talasa na koje opet utice hiljadu faktora...).
Tamo gde postoji znak zabrane, a isti se prave, navigator broda je u prekrsaju i treba ga prijaviti nadleznima koji ce ga kazniti, bez obzira da li je rec o putnickom, teretnom brodu, guracu ili gliseru. Kod nas treba malo povesti racuna o obelezavanju novonastalih naselja, ali i o sluzbama koje se bave prevencijom i kaznjavanjem, a tu opet dolazimo do nepostojece inspekcije plovidbe, nedostatka sluzbi i plovila koja bi reagovala u slucaju bilo kakve nuzde ili nesrece, na sta je opet nadleznima skretana paznja.
Vrtimo se u krug, pricamo u prazno.

Pomenuta marina u Karlovcima mi je bas simpaticna, volim tamo da svratim na przenu ribu, daleko od toga da mi smeta, samo treba obratiti paznju u prolasku kraj nje, nista drugo. Videh da se svasta nesto gradi, nemam ideju sta jer je moja firma koja posluje sa oko 50ak brodova odlucila da nam otkaze stajanja u NSu, jer nema dovoljno mesta na pontonima i nekih drugih stvari, sto je mene naravno naljutilo pre svega zato sto NS obozavam, a drugi razlog jeste sto bi voleo da ga sto vise ljudi zavoli kao ja.

Diskusija sa pristojnim svetom je uvek dobra, doprinosi napredku, ali mi se slazemo oko dobrog dela stvari, samo to drugacije tumacimo.
Ono sto je meni vazno jeste da se o problemima govori, pa ce se mozda i pronaci neko resenje.




Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Dozvola za UMC
« Odgovor #91 poslato: 13, 06, 2019, 17:26:32 posle podne »
Terca, ...

Druže moj virtuelni, zato i jesmo ljudi da budemo različiti.

Jer da smo sad svi isti , svi bi svi muškarci jurili jedno te isto žensko a sve žene samo jednog muškarca... i onda bi na svetu samo dvoje od sedam ipo milijardi mogli bit srećni.

Dobro je dok gradimo svoju sreću i dok znamo da i drugi postoje, i dok ne pokušavamo da ih ograničimo, zabranimmo, eliminišemo...

U tom duhu ja te pozivam da predložiš drugu Gerhardu "dane otvorenih vrata kompanije" pa da s vremena na vreme primite ponekog rekreativca na sat dva vožnje na komandnom mostu, na vama kritičnim sektorima,  da gleda u saobraćaj na reci, sa sve TV emisijom o tome ako treba... a za uzvrat, ja nudim kapetanima za svaku priliku desetostruki provod u okolini Novog Sada, iće, piće i zezanje, kad god...

Onda računam da bi se povećao broj ljudi koji razumeju one druge.

I evo, da premostimo, ja nudim i da prvi povučem nogu, javi se, svrati, neće biti da zafali, nikad i nije bilo da nije bilo.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Dozvola za UMC
« Odgovor #92 poslato: 13, 06, 2019, 17:40:36 posle podne »
Terca, ...

Druže moj virtuelni, zato i jesmo ljudi da budemo različiti.

Jer da smo sad svi isti , svi bi svi muškarci jurili jedno te isto žensko a sve žene samo jednog muškarca... i onda bi na svetu samo dvoje od sedam ipo milijardi mogli bit srećni.

Dobro je dok gradimo svoju sreću i dok znamo da i drugi postoje, i dok ne pokušavamo da ih ograničimo, zabranimmo, eliminišemo...

U tom duhu ja te pozivam da predložiš drugu Gerhardu "dane otvorenih vrata kompanije" pa da s vremena na vreme primite ponekog rekreativca na sat dva vožnje na komandnom mostu, na vama kritičnim sektorima,  da gleda u saobraćaj na reci, sa sve TV emisijom o tome ako treba... a za uzvrat, ja nudim kapetanima za svaku priliku desetostruki provod u okolini Novog Sada, iće, piće i zezanje, kad god...

Onda računam da bi se povećao broj ljudi koji razumeju one druge.

I evo, da premostimo, ja nudim i da prvi povučem nogu, javi se, svrati, neće biti da zafali, nikad i nije bilo da nije bilo.
Gospodski, svaka cast.  hi

Van mreže Bunja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Dozvola za UMC
« Odgovor #93 poslato: 01, 10, 2019, 18:45:44 posle podne »
Ja planiram da uskoro kupim čamac sa kabinom, te iz tog razloga planiram da pribavim odgovarajuću dozvolu za upravljanje istim. S' obzirom da sam iz opštine Zrenjanin koja pripada ličkoj kapetaniji u Titelu pokušao sam da ih nazovem radi informisanja na broj koji se nalazi na njuhovom sajtu. Na taj broj se niko ne javlja danima.
Prateći ovaj forum pročitah da su uvedena nova pravila po kojima se sve informacije daju isključivo na pismeni zahtev. Interesuje me jeli to istina ili su jednostavno promenili broj a nisu ažurirali sajt. Iz tog razloga bih zamolio da ako neko ima  iskustva sa polaganjem u skorijem periodu da to podeli samnom a i sa ostalim članovima foruma.
Hvala unapred.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Dozvola za UMC
« Odgovor #94 poslato: 01, 10, 2019, 19:44:59 posle podne »
Šef kapetanije Titel ne voli da se meša u svoj posao.
I lično nije lako doći do njega.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Bunja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Dozvola za UMC
« Odgovor #95 poslato: 01, 10, 2019, 23:18:02 posle podne »
Toga sam se i plašio. Nije Titel daleko ali ako odem da
" poljubim " vrata...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Dozvola za UMC
« Odgovor #96 poslato: 22, 01, 2020, 08:15:59 pre podne »


 kazna kazna kazna