Nautika opšta... > Zakoni i Propisi

Dozvola za UMC

(1/20) > >>

Ivan Grozni:
Postovanje,

Vece mesecima bezuspesno pokusavam da nadjem info za polaganje ispita za UMC.
Da li iko zna kako to zaista ide, gde da se obrtatim itd....
Da stvar bude jos teza, zivim u inostranstvu i jako sam lilitiran sa vremenom kad dodjem u Srbiju tj. u Slankamen moj.....
Molim za pomoc....

DuleN:
Do 2015 godine, svake godine je organizovano polaganje u Banovcima, obicno u Pustolovu.
Zbog promene uslova polaganja, prosle godine je polaganje kasnilo skoro 5 meseci od zakazanog datuma, tako da ne znam da li ce se ove godine odrzavati.
Sto se tice samog polaganja, za to je potrebno:
- Uplacene takse ( ako se dobro secam, prosle godine je bilo negde oko 10-11.000 dinara)
- Lekarsko uverenje
- Uverenje da si  plivac
Od ove godine bi trebalo da se primanjuje nova kategorizacija za dobijanje dozvola za upravljanje camcem. To je podeljeno na A i B kategoriju, ali kako ce sve to izgledati stvarno ne znam...

Ivan Grozni:
Pozdrav komsija.

Hvala na odgovoru.
U kojoj si marini(ako nije tajna)?
Uskoro cu za Slankamen pa da popijemo kafu...

DuleN:
Nema na cemu da se zahvaljujes, jer ti nisam dao bog zna kakve vredne informacije...
Ja sam u Nautickom Klubu Stari Slankamen, tamo do bolnice...
Sto se pica tice, uvek sam za, al kafu ne pijem jer mi je to tesko za stomak, pa cu umesto kafe rado popiti pivce :)

nauticant:
Cuo sam da je doslo do promene propisa i da treba zameniti stare UMC dozvole za nove. Nove imaju ograniceni rok/broj godina vazenja, a od 65 godine vlasnik ce morati da prilaze lekarsko uverenje za produzenje na svake tri godine. Dakle nove UMC dozvole nisu trajne kao sto su bile. Osim toga, morace posebno da se vadi medjunarodna dozvola. Ima li neko konkretniju inf?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju