Autor Tema: Zanimljivi oglasi  (Pročitano 12799 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #15 poslato: 27, 01, 2016, 21:34:04 posle podne »
Лепо је то што је мангуп скинут са сајта и што је оглас избрисан али: "Шта је после било?"

Јер ако полиција не нађе и не ухапси "од раније познатог" тај ће већ сутра наћи нову жртву. Увек има оних који се понадају да ће баш добро проћи ако се први јаве на тако добру понуду.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #16 poslato: 27, 01, 2016, 21:38:02 posle podne »
Лепо је то што је мангуп скинут са сајта и што је оглас избрисан али: "Шта је после било?"

Јер ако полиција не нађе и не ухапси "од раније познатог" тај ће већ сутра наћи нову жртву. Увек има оних који се понадају да ће баш добро проћи ако се први јаве на тако добру понуду.

To si Lazo u pravu, taj lik vec dugo na istu foru operise na Kupujem Prodajem i Kupindu...
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #17 poslato: 28, 01, 2016, 09:38:28 pre podne »
svojevremeno na mojauto, naletim na auto koji je bio jeftinji 30% od realne cene... kontaktiram prodavca, kao on je radio u srbiji ali sada je u engleskoj, ali ako sam ozbiljan kupac poslace auto iz engleske za srbiju spediterom, moje je da platim speditera a ako mi se auto ne svidi on snosi troskove povratka....

proverim speditera, proverim njega, proverim sliku kola i vidim klasican prevarant... cak i nadjem na netu kako ta fora radi ...

obavestim upravu za internet kriminal ili kako se zovu sa dva, tri maila .... nikada se nisu javili ili odgovorili da su primili mail... a oglas je ostao da stoji ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #18 poslato: 28, 01, 2016, 09:50:10 pre podne »
svojevremeno na mojauto, naletim na auto koji je bio jeftinji 30% od realne cene... kontaktiram prodavca, kao on je radio u srbiji ali sada je u engleskoj, ali ako sam ozbiljan kupac poslace auto iz engleske za srbiju spediterom, moje je da platim speditera a ako mi se auto ne svidi on snosi troskove povratka....

proverim speditera, proverim njega, proverim sliku kola i vidim klasican prevarant... cak i nadjem na netu kako ta fora radi ...

obavestim upravu za internet kriminal ili kako se zovu sa dva, tri maila .... nikada se nisu javili ili odgovorili da su primili mail... a oglas je ostao da stoji ...

И ја сам исти такав оглас видео. Чак ми се човек и јавио и објаснио све то о чему Никола пише. А онда сам се ја упитао, а ко мени гарантује да ће тај тип мени паре вратити? И нисам га више контактирао... Али, искушење буде баш велико. Ми никад немамо довољно пара за оно што желимо и кад нам неко понуди ниску цену... kuku

Van mreže Sale Rea

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #19 poslato: 28, 01, 2016, 10:07:23 pre podne »
svojevremeno na mojauto, naletim na auto koji je bio jeftinji 30% od realne cene... kontaktiram prodavca, kao on je radio u srbiji ali sada je u engleskoj, ali ako sam ozbiljan kupac poslace auto iz engleske za srbiju spediterom, moje je da platim speditera a ako mi se auto ne svidi on snosi troskove povratka....

proverim speditera, proverim njega, proverim sliku kola i vidim klasican prevarant... cak i nadjem na netu kako ta fora radi ...

obavestim upravu za internet kriminal ili kako se zovu sa dva, tri maila .... nikada se nisu javili ili odgovorili da su primili mail... a oglas je ostao da stoji ...
Ista priča i kod mene. Nije ostavio br. telefona pa smo mailom "dogovarali posao ". Kada sam mu rekao da ću da mu platim transport tek kada vidim auto, nije se više javljao. Pronašao sam na netu da je lik iz Mađarske ,poznati prevarant.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока


Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #20 poslato: 28, 01, 2016, 11:10:10 pre podne »
Ovaj za motore sa KP-a u principu"radi" po sistemu kapare...kaparises 50e jer ima naravno jos zainteresovanih...to su mali iznosi prevare da bi se to pravno teralo...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #21 poslato: 28, 01, 2016, 11:10:47 pre podne »
Da li je neko uzimao nesto od ovog lika?

http://www.kupujemprodajem.com/376163-1-djordje-svi-oglasi.htm

Vidim da ima uvek dosta motora i ostalog, ali je iz Republike Srpske a lokacija mu je Šid na kupujem prodajem. Pretpostavljam da sve što dolazi iz RS mora i da se carini, pa ne vidim neku računicu..

Isto mislim da ne bi bilo loše da, ko može, ostavi screenshot oglasa, jer se oglasi izbrišu pa da se ostali ne pitaju šta je bilo.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #22 poslato: 28, 01, 2016, 11:16:01 pre podne »
Бакара, ја сам раговарао с тим човеком.
Деловао ми је коректно и пословно. Међутим, ту јесте проблем поступка царине који треба спровести.

Кад смо разговарали, рекао ми је да цариници обично наплаћују 1% на вредност чамца али вредност они процењују. Мада, то је тако и са другим стварима - царина има право да сама одреди вредност пловила, аутомобила или ванбродског мотора.
И са тим трошком се мора рачунати.

У мом случају, ја сам закључио да ми се то не би исплатило.
При том, као и код куповине других половних ствари, нема гаранције. Купује се у виђеном и затеченом стању и онда се види колико човек има среће у животу. Или му се куповина исплати или зажали што је икад видео тај оглас.
Ја сам одлучио да то није за мене...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #23 poslato: 28, 01, 2016, 11:34:08 pre podne »
Hvala LSI, znači da ipak nije neka mućka, malo mi je bilo čudno što piše Šid, a on iz Bijeljine, ali verovatno nije imao mogućnost da izabere drugu zemlju pri registraciji pa uzeo ono najbliže. Marketing je marketing...
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #24 poslato: 28, 01, 2016, 11:37:52 pre podne »
Hvala LSI, znači da ipak nije neka mućka, malo mi je bilo čudno što piše Šid, a on iz Bijeljine, ali verovatno nije imao mogućnost da izabere drugu zemlju pri registraciji pa uzeo ono najbliže. Marketing je marketing...

Бакара, извињавам се, уписао сам да је царина 1% а то није тачно! Царина је 3%!

Ево дела преписке коју сам имао с њим:
djordje
Odgovori
pravimo ugovor kod notara i sa tim ides na carinu i carinis treba ti plovna dozvola carina je 3 posto i pdv 20 posto od cjene iz ugovora ili carinske procjene vrjednosti motora 1500 to je najnize

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #25 poslato: 28, 01, 2016, 13:00:38 posle podne »
svojevremeno na mojauto, naletim na auto koji je bio jeftinji 30% od realne cene... kontaktiram prodavca, kao on je radio u srbiji ali sada je u engleskoj, ali ako sam ozbiljan kupac poslace auto iz engleske za srbiju spediterom, moje je da platim speditera a ako mi se auto ne svidi on snosi troskove povratka....
proverim speditera, proverim njega, proverim sliku kola i vidim klasican prevarant... cak i nadjem na netu kako ta fora radi ...
obavestim upravu za internet kriminal ili kako se zovu sa dva, tri maila .... nikada se nisu javili ili odgovorili da su primili mail... a oglas je ostao da stoji ...

To su posteni Nigerijci i Ukrajinci, uglavnom.
Cak kazu da je kamion krenuo po vas auto ili brod i ceka na granici prvo uplatu nekoliko hiljada $ jer spediter mora na granici nesto da plati.
A stigne i email od Bank of Amerrriiiikkka da je uplata na vase ime od 100.000$ vec na vasem rezervnom racunu i samo cekaju potvrdu speditera da ste mu poslali novac, pa ce odmah 100.000 biti na vasem racunu.
Nista ih ne kosta da danas posalju emailove na stotine oglasa, pa .....
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #26 poslato: 28, 01, 2016, 21:35:41 posle podne »
Meni danima stizu poruke sa engleskog govornog podrucja pitajuci me da li i dalje imam u ponudi ono sto sam oglasio na internetu i da im odgovorim na tamo neki mail. Ne znam koja je fora ali me nervira i necu nista da odgovorim :)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #27 poslato: 28, 01, 2016, 21:51:32 posle podne »
Meni danima stizu poruke sa engleskog govornog podrucja pitajuci me da li i dalje imam u ponudi ono sto sam oglasio na internetu i da im odgovorim na tamo neki mail. Ne znam koja je fora ali me nervira i necu nista da odgovorim :)

Такве поруке је најбоље одмах обрисати.

Van mreže tule

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • www.mojaladja.com
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #28 poslato: 28, 01, 2016, 23:31:36 posle podne »
Saznanja ili losa iskustva u vezi prevara mozete preneti i na-  www.prevara.info -
Mozda nekom mogu biti od koristi.

Van mreže djera1

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Polaris beta
  • Marina: Dorcol
Odg: Zanimljivi oglasi
« Odgovor #29 poslato: 28, 01, 2016, 23:37:13 posle podne »
Svi preveranti idu na pohlepu svojih buducih zrtava. Sto je pohlepa kod buduce zrtve veca to ga je lakse prevariti, pa na kraju ispadne da je prevareni zrtva svoje sopstvene pohlepe. Kad malo bolje razmislim ni malo mi ih nije zao.