Autor Tema: Mozda i bude bolje!  (Pročitano 7061 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Mozda i bude bolje!
« poslato: 12, 01, 2016, 13:17:31 posle podne »
« Poslednja izmena: 13, 01, 2016, 15:54:26 posle podne Kapetan »
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #1 poslato: 12, 01, 2016, 13:55:33 posle podne »
Ma idi begaj.... Sve je skoro super, josm malo pa ce biti perfektno...
Bolje da ovo nije ni snimnjeno... XKJHDGASED

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #2 poslato: 12, 01, 2016, 14:51:49 posle podne »
Ovaj Dusan ko sa drveta da je pao sta ribo cuvari rade   jednom vido cuvare u toku cele godine lopine ubijaju strujom itd  ffff.

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #3 poslato: 12, 01, 2016, 15:45:53 posle podne »
 eek Bar da ume da se izrazava....
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #4 poslato: 12, 01, 2016, 18:29:48 posle podne »
A ocena o stanju ribljeg fonda? Sedam , jel on normalan!?
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #5 poslato: 12, 01, 2016, 21:07:25 posle podne »
A PECARAROS OCENA 3   kuku

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #6 poslato: 12, 01, 2016, 22:15:08 posle podne »
Videcemo sta to Stakic najavljuje za 20 dana. Ako bude protest idem.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #7 poslato: 12, 01, 2016, 22:55:47 posle podne »
... A tek ocena da se broj podnesenih prijava za krivolov godišnje povećava za 100 %???  56568

Što ne reče koje su to cifre i koliko je rešenih slučajeva?

De postavi ovo deda, mrsko mi je i da gledam.

A o protestima ribolovaca, e to bih baš voleo da vidim.

Zanima me ko će sročiti zahteve koji će naši ribolovci podržati.

Pa i u malim gradovima ima po 4-5 ribolovačkih udruženja sve zato što sami ribolovci ne mogu da se dogovore kako da štite svoje vode u svom dvorištu, a kamo li na većem nivou.

Moje mišljenje je da država riblji fond treba da štiti kao životinjski (mislim na divlje životinje), da kazne budu rigorozne i da se postupak završava u roku od nekoliko dana.

Možda, bi se onda nešto promenilo. Ovako je sve prazna, dobro poznata priča.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #8 poslato: 13, 01, 2016, 07:57:18 pre podne »
У праву је Арса кад указује на тај одговор да је број пријава повећан за 100%. Лепо то изгледа али није исто да ли је прошле године било 10 пријава а ове 20 или је било 1.000, а ове 2.000 пријава. Али лепо звучи, у сваком случају.

А зар се и може очекивати другачији одговор од представника власти?
Па и њима је јасно да ми у ствари шминкамо бабу на самрти али да од ње никад неће постати девојка.

Све ове приче којима нам пуне уши и испирају мозак свакодневно и не служе ничему већ да се оправда нечије присутво на положају у једном друштву које које је пукло по свим основама.
Неће нико да саопшти овом народу оно што и врапци знају - пара више немамо ни за шта. Лопови су све покрали, предузећа која су  стварала материјална добра корумпирани политичари су уништили и више немамо одакле да црпимо нова финансијска средства за улагање у било какав развој. Продајемо земљиште...

Ових дана нам поново на сва звона причају о потреби наоружавања изазваној увођењем ракета у наоружање у Хрватској, а нико не прича о томе да месецима у Србији нема реагенаса за дијагностику и нема терапије за оболеле од хепатитиса! Пуштамо да људи умиру јер нико није надлежан (из министарства здравља кажу да је то надлежност домова здравља, а ови кажу да паре одобрава министарство!). И док народ умире, ми ћемо улагати у наоружање. Причају о неким системима С300 - за три таква уређаја можемо да реконструишемо све домове здравља и купимо све потребне лекове, можемо да направимо аутопут... Али не, морамо одржавати равнотежу у наоружању...

Уместо да држава објави банкрот и да направи једну потпуно нову концепцију којом ће створити фирме у којима ће се нешто производити, које ће обезбедити средства за образовање, здравство и културу. Али шта о томе знају ови с купљеним дипломама?

И онда очекујемо да се на рекама и осталим водама уведе ред... Па то кошта. Треба купити патролне чамце, опремљене моторима којима могу да стигну рибокрадице, који ће увек имати горива за свакодневно присуство на рекама. Треба увести казнене мере које ће обесхрабрити рибокрадице. Треба увести подстицајне мере које ће професионалце и рекреативце подстаћи да брину о рибљем фонду.

И, другови (како се то некад у доба комунистичког социјализма говорило), ми морамо да пођемо од сопственог примера. Ето, на пример, тај наш друг Пацке... Па тај је изловио све живо. Не може то тако, друже Пацке. Ево, како друг Капетан и друг ЛСИ могу да никад не упецају ништа? А ти, друже Пацке, и друг МишаД...

Видим ја, ускоро ћемо само на сликама гледати рибе и причати како је то некад било.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #9 poslato: 13, 01, 2016, 08:45:36 pre podne »

Hteo bih da istaknem jednu stvar: Voditeljka Jovana je bila izuzetno pripremnjena za ovu temu! Imala je vrlo dobra pitanja, argumente, komentare...
To ipak govori da je neko vec pokrenu stvar u medijima, jer ne verujem da bi ovakvu pripremu pitanja mogao da odradi neki reziser koji zabaci po nekad nedeljom plovak u Savu do splavova i razocara se sto nista ne pipa mamac...
E sada, moje pitanje je: ko je pokrenuo ovu temu na TV i ko je tako dobro pripremio voditeljku ?
O lupetenjima ovog jadnika iz ministarstva nije ni vredno pisati...

Van mreže Sale Rea

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #10 poslato: 13, 01, 2016, 11:12:21 pre podne »
Svaki voditelj treba da se pripremi za emisiju,ništa čudno.To im je u opisu posla. A možda joj je malo pomogao njen dragi,Željko, koji je koliko znam ribolovac.  jh

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #11 poslato: 13, 01, 2016, 11:34:56 pre podne »
Svaki voditelj treba da se pripremi za emisiju,ništa čudno.To im je u opisu posla. A možda joj je malo pomogao njen dragi,Željko, koji je koliko znam ribolovac.  jh

Napisao sam odgovor na slicno misljenje na drugom forumu, pa ga kopiram u celini:
Posto sam neke godine proveo u medijima mogu ti reci da to i nije bas tako. Ako jedan voditelj jutarnjeg programa za 2 sata ima 10-15 gostiu iz svakakvih sfera, da bi se samostalno i adekvatno pripremio trebalo bi mu bar 24h. Uz to, nikakva pitanja ne mogu u efir bez odobrenja reditelja, sto takodje oduzima vreme...
Za emisije tipa Jutarnjeg programa rade velike ekipe, koje bukvalno sazvacu 90% materije, tako da voditelji ne moraju mnogo da lupaju glavu, vec rade svoj posao - vode emisiju.

Bez obzira na sve, smatram da je dobro sto su se i velike TV kuce bar malo dodirnule ove teme, jer kada se o nekom problemu prica, daleko je veca sansa da bude resen...

PS
Za Zeljka zaista nista ne znam, ali mi je drago ako je pecaros.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #12 poslato: 13, 01, 2016, 16:04:53 posle podne »
ja ne znam o cemu pricate, istu kolicinu peseva sam lovio i pre 20 godina i sada... riblji fond , ako mene pitate, stabilan !
mozda se cak i populacija pesa malo povecala !


Uz to, nikakva pitanja ne mogu u efir bez odobrenja reditelja, sto takodje oduzima vreme...

Reditelj se ne pita oko "pitanja" vec odgovorni urednik koji tu nadleznost daje uredniku emisije, redakcije... Moram malo da zastitim profesiju : )

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #13 poslato: 13, 01, 2016, 17:26:49 posle podne »

Reditelj se ne pita oko "pitanja" vec odgovorni urednik koji tu nadleznost daje uredniku emisije, redakcije... Moram malo da zastitim profesiju : )
Da, u pravu si , u pisanju sam omanuo pa napisao reditelj, misleci na urednika...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Mozda i bude bolje!
« Odgovor #14 poslato: 14, 01, 2016, 09:06:07 pre podne »