Autor Tema: Honda BF25A  (Pročitano 2549 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Honda BF25A
« poslato: 09, 01, 2016, 12:33:23 posle podne »
Виђао сам до сада хонде, моделе од 20 и 30 КС, међутим, видех у огласу једну с ознаком Honda BF25A.

У каталогу дилера из Футога овај модел није у листи али нашао сам га у каталогу Хонде на интернету.

Питања:

Да ли неко с форума има искуство с тим мотором?
У чему је разлика између тог мотора и оних од 20 и 30КС (осим у самој снази)?
Да ли неко на бази свог искуства може да каже шта је паметније имати (мислим искључиво на хонде): 20 - 25 - 30 КС?
Каква су искуства из експлоатације и одржавања?

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: Honda BF25A
« Odgovor #1 poslato: 09, 01, 2016, 14:32:49 posle podne »
  Honda 25ks je ista kao i 30ks (3 cilindra, 500cc, 3 karburatora), samo manje snage. Mislim da je jedina razlika u karburatorima ako se dobro secam. Za oba motora se koristi ista radionicka knjiga, postoji samo dodatna knjizica od mozda 10 strana za ovaj od 30ks.  Ja imam Hondu 30ks vec 15 godina i imam odlicno iskustvo sa njom (sezonski se vozim) i uz radionicku knjigu mogu vecinu stvari sam da odradim, a jedino ozbiljnije sto sam imao da odradim je ciscenje karburatora. Mislim da je izmedju 25 i 30 samo razlika u ceni, a da izbor zavisi od toga sta je korisniku potrebno tj koliko snage mu treba i koliko para je spreman da izdvoji. 20ks je manji motor ako se secam i po zapremini i broju cilindara, to sve moze da se vidi na site-u Honda marine.

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda BF25A
« Odgovor #2 poslato: 09, 01, 2016, 18:43:38 posle podne »
LSI Hondu 25 je imao deda Bole i sa njom je plovio dosta dobro njegov katamaran se vidi namojoj slici kao što je napisao predhodnik to je isti motor kao 30 kao i što je 8,10,15,20 isti motor samo je snaga kroz potrošnju.