Autor Tema: Tomos 4 bijela kapa...okrenuo ga na kapu  (Pročitano 4643 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Slobaa89

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 45
  • www.mojaladja.com
Tomos 4 bijela kapa...okrenuo ga na kapu
« poslato: 19, 12, 2015, 13:43:45 posle podne »
Pozdrav svima...ako mogu dobiti " malu "  jh pomoc
U pitanju je tomos 4 bijela kapa kako i glasi naslov.

Juce sam malo cackao oko motora :D tj.da vidim gdje su mu semerinzi... Nasao sam semering dole kad se skine elisa,a gore sam gledao na sredini noge tu nema nista,al izvadim i to i ispadne mi kardan i auspuh,i onda KONJ ! okrenem motor na kapu,kao bicikl hahah,sad kad se sjetim,smijem se...i onda sam morao skinuti onaj sastav dole,iznad elise ( gdje ima veliki dihtung,gdje prolazi kardan do elise i auspuh...e sad tu bi trebao biti drugi semering al njega nema tu,ima samo neka guma ( valjda je ona umjesto semeringa tu ) i dok on stoji na kapi ja vidim curi ulje po kapi...pa nisam znao da moze ulje da iscuri ako je motor kontra okrenut :( ...i onda se sve napunilo ulja,ne moze se povuci spaga...izvadim svijecicu i izduvam malo,izbija ulje,znaci ulje je uslo do klipa..i vratim svijecicu,okrenem ga normalno,upalim...kad poce izbacivati ulje na SVE strane :D ...najvise na auspuh,i na taj sastav ggdje je veliki dihtung,gdje bi trebao biti drugi semering ( mislim da je to peta )... e sad jel to ulje sve otislo u kapu gore,i kad sam ga stavio normalno ono se vracalo prema cizmi i kad sam ga upalio nije sve sislo dole... ? Hoce li sad to biti uredu sve ?
To je bilo prije 5 dana...juce sam uzeo i odvrnuo i ispustio ulja...bas je maloo ulja iscurilo,tu sam promijenio semering i ubacio novo ulje...
upalio sam ga i sve..na sredini noge-na sastavu malo balavi,izbacuje ulje...na " peti " izbacuje malo vode...
e sad on dok se ne ugrije radi...a kad se ugrije krene nekada da se gasi...da li se to sada zaprljao karburator,jel to sve posljedica tog naginjanja motora na kapu...da li ce to sada izbaciti sve iz sebe kad ga stavim na camac,da ga opteretim i vozim pola sata...
i da...koju svijecicu  najbolje da uzmem za njega..stavio sam BOSNA F65P odmah je otisla..bila samo jednom,znaci nema kvaliteta.. stavio bi najbolje NGK B6HS ili B7HS ?
Hvala unapred.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Tomos 4 bijela kapa...okrenuo ga na kapu
« Odgovor #1 poslato: 20, 12, 2015, 23:19:21 posle podne »
Da razjasnimo, koje ulje, iz menjača? Pošto na dvotaktnom vanbrodskom motoru nema drugih ulja :)

Sent from mTalk
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Slobaa89

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 45
  • www.mojaladja.com
Odg: Tomos 4 bijela kapa...okrenuo ga na kapu
« Odgovor #2 poslato: 21, 12, 2015, 13:11:47 posle podne »
Ulje iz pete..tj.ulje iza propelera/elise.

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Tomos 4 bijela kapa...okrenuo ga na kapu
« Odgovor #3 poslato: 21, 12, 2015, 19:27:00 posle podne »
To što se gasi zagrejan je loša bombina,što se struje tiče.
A što se tiče mehanike,moguće je da je za zamenu semering radilice



Van mreže Slobaa89

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 45
  • www.mojaladja.com
Odg: Tomos 4 bijela kapa...okrenuo ga na kapu
« Odgovor #4 poslato: 21, 12, 2015, 19:36:15 posle podne »
On sa čokom pali iz prve i sve...radi fino...i posle isto pali na pola spage..
Sve je bilo dobro dok ga nisam okrenuo na kapu...od tad se gasi kad se ugrije,al ako dodam malo jaci ler gas ne ugasi se...

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Tomos 4 bijela kapa...okrenuo ga na kapu
« Odgovor #5 poslato: 21, 12, 2015, 21:11:47 posle podne »
Ako je ulje doslo do auspuha moguce da je doslo i do karburatora...ocisti pa probaj...najbolje kod majstora a mozes i sam...svecica sa malo vecom toplotnom vrednoscu ako vozis pod punim gasom(7-8) a za troling,panulanje ili sl moze i ona 6.5 pa polako duga je zima...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Slobaa89

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 45
  • www.mojaladja.com
Odg: Tomos 4 bijela kapa...okrenuo ga na kapu
« Odgovor #6 poslato: 22, 12, 2015, 06:10:39 pre podne »
Pa proslo je ulje skroz,sigurno...kad sam ga upalio posle toga,bas je pusio,smrdilo ( sagorjeva )
Kontam kad ga sad jedan dan stavim na camac,i opteretim i provozem popa sata,valjda ce biti bolje,procepice se.
Pa uzeo sam NGK B6HS