Autor Tema: ALBIN 25 - Put do Srbije  (Pročitano 24668 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #90 poslato: 27, 05, 2016, 16:22:09 posle podne »
Svaka čast Alexa i srećno !
Siguran sam da će ti se trud isplatiti.
Jedva čekamo detalje sa putovanja a nisam znao da si krenuo po lađu, mogli smo se videti u De.
 114

Hvala Zole, krenuo sam pod nekim losim okolnostima (majka mi odbrojava dane) i vise puta sam odlagao odlazak. Sada sam prelomio pa sta bude. Ali, pod tim pritiskom nisam ni mogao da planiram neko zadrzavanje koje nije neophodno. Tako je ispalo a bas sam se radovao takvom putovanju. Elem, sve se dobro zavrsilo.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #91 poslato: 27, 05, 2016, 16:32:52 posle podne »
Danas sam isprobao motor. Verovali ili ne, ni moji rodjaci prilikom kupovine ni ja prilikom preuzimanja nismo probali da ga upalimo. Akumulatori su bili skroz ispraznjeni i uzeo sam takav kakav je na casnu rec. Kada sam ovde pogledao, ulje promenjeno, filteri novi, odnesem akumulatore na punjenje (primili struju) i start na pola kljuca iz prve. Radi kao sat. Sve je savrseno ispravno, elektrika takodje, cak i kasetofon sa kasetom ispravan i odlicnog zvuka  kgk
U boksevima se nalazilo sve sto je potrebno za boravak na vodi, posudje kompletno, sredstva za odrzavanje, milion sitnica, sredstva za poliranje, boca puna gasa, signalne rakete, stvarno da ne covek ne poveruje, sve su ostavili.
Sutra sam zakazao tehnicki pregled i pokusacu da ga spustim u vodu jer vec u ponedeljak moram za Italiju da coveku donesem camac. Mislio sam jos malo da se zabavljam dok je camac kod mene na parkingu ali... ovaj me spopao jedva sam ga pomerio za par dana.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #92 poslato: 27, 05, 2016, 21:15:22 posle podne »
Srećno plovio 114
Dunav je moje more.....

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #93 poslato: 27, 05, 2016, 23:45:05 posle podne »
Srećno plovio prijatelju!  114
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #94 poslato: 27, 05, 2016, 23:48:48 posle podne »
Uživaj na vodi. kgk

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #95 poslato: 28, 05, 2016, 10:24:07 pre podne »
Srećno Aleksa, da ploviš i uživaš. Temu sam ponovo pročitao od početka. Sve objašnjeno kao da sam film gledao, ili da sam i sam učestvovao u tome. Izuzetan čamac, mnogi od nas bi ga poželeli u svom vlasništvu. Neka je sa srećom.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #96 poslato: 28, 05, 2016, 13:32:02 posle podne »
Da se na uzivas i da te Albin dobro sluzi...zelim vam mirnu vodu i sa srecom plovidba  114
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #97 poslato: 28, 05, 2016, 18:45:51 posle podne »
Hvala svima na lepim i toplim zeljama. Danas je kapetanija uradila tehnicki pregled i brod je "pod hitno" spusten u vodu jer mi vec u ponedeljak treba prikolica. Kod nas postoje pet mesta za spustanje i dva dana sam ih obilazio i trazio savete ljudi koji zive u blizini. Na kraju sam se odlucio za jedan spust u gradu i, srecom, nisam pogresio. Dosao je jedan decko sa cikljom, ismerio dubinu i procenili smo da ce biti dovoljno da podigne krmu. Tako je i bilo, i brod je bez problema kliznuo u vodu. Prvu voznju do marine "Silver lake" su obavili moja dva zeta a ja sam dosao autom i onda...... mozete zamisliti ..... pocinjes da zivis svoj san  kgk Sada moram da odem na neku veceru ali, eto mene zorom na svom brodu. Da kazem koju rec o marini. Dugo sam tvrdio da je skupa, ali... jbga sve ima svoju cenu, vezovi su besprekorni, brod je zasticen gumenim odbojnicima, ima struje, vode, cuvara etc i to ce u mojoj varijanti biti 200 eura za tri meseca. Zadovoljan sam, stvarno je sve kako treba a i lokacija je u srcu Srebrnog jezera tako da sedenje na brodu pored setalista obezbedjuje veliki uzitak.
Pisem vam nabacano, s `brda s`dola ali.... dogadjaji preticu jedni druge, vec u penedeljak na noc krecem za Italiju da doteram drugi brod. Bice i o tome price samo da se sredim. Za akciju do Svedske i nazad, znam... duzan sam, pisacu o tome i stavicu slike. Pozzzzz

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #98 poslato: 02, 06, 2016, 10:53:01 pre podne »
Evo, da ispunim obecanje i opisem vam putesetvije za Svedsku. Polazak u cetvrtak 26. maja u ranim jutarnjim satima. Plan, do Beca (gde mi je "baza"), odmor i sutra dalje. Biram granicu "Backi breg" jer nema terminal i prelazimo je za 5 minuta. Posle cca 80 km ukljucujem se na auto put za Budimpestu i vec nakon nekoliko kilometara sav saobracaj se preusmerava preko jednog velikog parkinga gde nas docekuje pedesetak uniformisanih lica i krece detaljna kontrola. Tu su kontrolori vinjete, policija, carina, zandarmerija, finansijska i ko zna ko jos, valjda sve sluzbe koje Madjarska ima. Kao i obicno, akcenat je na cigarete i alkohol. Posto znam za "jadac", pa nista od toga ne nosim vise nego sto je dozvoljeno, prolazim bez problema. Posle lakog i opustenog putovanja stizem u Bec kako je i planirano, pre 14 h, jer posle toga bih parking mogao da potrazim samo na dalekoj periferiji grada. Uspevam da se uparkiram u 10 bezirku (bas gde sam planirao) prem da sam dugacak skoro 15 m. Prijatelji me cekaju na rucak, svapse kobasice i pivo tek da se malo opustim i odspavam. Zena odlazi u mali shoping da pokupuje nesto deci i pripremi zalihe za dalji put. Sutradan, petak, rano zorom krecemo dalje. Plan je da udjemo u Dansku i tu prespavamo. Put nas vodi preko Ceske za koju sam mislio da ima bolje puteve i ceka me veliko razocarenje. Od granice pocinje truckanje kao po makadamu da bi od Brna do Praga to preraslo u pravu moru. Put je toliko ispresecan da udaranje ne prestaje (slicno kao kod Sr.Karlovaca na starom NS putu). Cetri osovine nemogu nikako da se sloze i to "kida" do nepodnosljivosti. Zaobilaznica oko Praga je sve samo ne zaobilaznica. Zavlacimo se malo u grad, malo nekom "zaobilaznicom" i konacno ispravljamo put Drezdena. Pocinje bolja deonica ali... posle nekog vremena, prekid auto puta i iskljucenje na neku zaobilaznicu. Kamioni odlaze pravo a moja navigacija nas odvodi desno na neki sporedni sumski put uzan tek toliko da mogu da prodjem sa prikolicom. Meni se ne svidja ali navigacija pokazuje da vozim dalje. Gore dole, levo desno i tako nekih 10 tak km i preko nekog gradilista opet se docepah auto puta. Nedugo zatim udjosmo u Nemacku. Voznja kroz Nemacku klasika, nema greske, nista zanimljivo ali zato traje  jh . Stigosmo do granice sa Danskom gde nas doceka granicna kontrola sa toliko plavih rotacija da se uplasih  jh . Sve prolazi jako brzo na rec, sta imate, nista, odrediste - Svedska, dovidjenja, srecan put. Prva pumpa, pauza. Vec je ponoc i valja malo odmoriti.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #99 poslato: 02, 06, 2016, 11:16:33 pre podne »
Dan treci, na pumpi obavljamo jutarnju toaletu, sipamo gorivo i probamo danska peciva  thumbup . Nastavljamo nekih 300 km do Kopenhagena kroz ravnicu. Sve je jako uredno, voznja bez nervoze, svi postuju ogranicenje na auto putu od 110 km/h, vozila koja vuku prikolice u u strogo desnoj traci, jedino ja preticem stri . Jako disciplinovani vozaci tako da u odnosu na Nemacku, deluje dosadno. Stizemo do Kopenhagena i pratimo pravac za most "Oresund", cetvrto graditeljsko cudo u svetu. Navigacija pokazuje da se vozimo ispod nivoa mora  strii ulazimo u tunel koji ide 4,5 km ispod mora. Znao sam to i ocekivana neprijatnost nije izostala ali, utisak je isti kao da ste u bilo kom tunelu. Nedugo zatim, izlazimo na povrsinu i pocinjemo da se penjemo na most. Sada ocitavamo da se nalazimo na 96 m visine. Ogromni piloni deluju impresivno ali magla nas sprecava da napravimo bolje fotografije. Ubrzo dolazimo do naplatne rampe gde se obavlja brzo (dobro je obelezeno ko koju traku treba da izabere) i ocas posla nam skinu sa "vise" 1660 sek  XKJHDGASED sto je cca 180 eura. Pre toga smo na jos jednom mostu platili oko 40 eura. Svedski policajac nas zaustavlja i kontrolise. Izgleda kao taliban, obrijane glave i duge crne brade  stri ali jako ljubazan, samo pita i prpusta nas uz srecan put. Stizemo u Malme. Ostavljam kombi i prikolicu kod brata od tetke u krugu njegove firme i odlazimo u stan. Snajka spremila rucak ali, prvo rakijica pa onda ...... goscenje i naravno pivo. Sutradan, svecana atmosvera u kuci, priprema se sto za vise osoba i saznajemo da oni slave slavu Sv. Nikolu, sve po redu, jagnjeca i pileca corba, sarma, jagnjetina, prasetina, pivo u vecim kolicinama i ja pobegoh na spavanje, nestrpljiv da svane ponedeljak kad krecemo u akciju. Zaboravih da kazem da smo u subotu iskoristili vreme da predvece odemo do marine u Malmeu da vidimo brod koji je brat kupio za 10.000 sek (1080 eura). Sasvim ok brod, 7,5 m lepo opremljen sa "volvo" benz. motorom od 2000 ccm. Treba malo da se sredi ali i ovakav kakav je moze odmah u more. U marini, mnostvo jedrilica, ocigledno da koriste to sto non stop duva vetar. Pivo 7,5 eura  kuku . Puno sveta, svi su u prirodi, sve opusteno, pozitivna atmosfera, prijatno.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #100 poslato: 02, 06, 2016, 12:01:48 posle podne »
Ponedeljak, krecemo u akciju. Posto je moj bratanac, na koga je preveden brod, morao da doputuje u Srbiju, meni je bila malo frka kako cemo da to sad obavimo bez njega ali.... kod njih sve moze. Decko je popunio ugovor izmedju nas dvojice, odneo ga kod notara, potpisao i ostavio da ja kao druga strana potpisem kad dodjem posle nekoliko dana. Tako i bi, udarim potpis, platim 100 evrica i oni meni udarise one crvene pecatice i to je to. Sledece, ex papir. Pokusavamo da i to obavimo ali bez dovozenja broda na pregled jer utovar imamo zakazan tek u 17 h. Odemo u jednu spediciju, kazu moze, aplicirajte preko interneta, takav je postupak. Odemo u drugu, nemoze bez da vide brod, odemo direktno u carinu, covek nam pomogne da popunimo obrazac, ode u svoju kancelariju i napravi nam to cas posla i to bez naknade. Vreme da se krene za Landskrunu na utovar. Usput telefoniramo za dizalicu, meni sve nesigurno posto je to ugovorio ceovek od koga sam ja ustvari kupio brod a on je morao da otputuje i necemo se videti. Znaci nema prodavca, nema mog bratanca koji je formalno od njega kupio, samo ja  kuku . Dolazimo na odrediste, krug neke firme ..... brod isteran na prikolici, ceka. Kran stize nakon par minuta, nisam stigao ni da se popnem u brod da vidim sta sam kupio. Covek izlazi sa daljinskim i krece da manipulise sa onim cudom. Za 15 minuta brod je bio kao rukom smesten na moju prikolicu. Uzima trake, vezuje mi, placam mu 110 eura i odlazi. Toliko je sve brzo da nemogu da se dozovem k`sebi. Pored broda cirada za pokrivanje, unutra jos dve tende, brdo kanapa, fenderi, sidro, posudje, sredstva za ciscenje i poliranje, veslo, kljucevi od svih vrata, sve u kompletu, mislim da nista nisu iz broda izvadili. Cak su bile i pakovanja kesa za smece. Posto je dno premazao antialginom po dogovoru, ostavio je i 1 kg "Hempelove" farbe, posudu i nov valjak da popravim mesta na kojima je brod lezao na prikolici. Odvozimo ga ponovo u krug firme u Malmeu, sve proveravam i odlazimo u stan da pokupimo stvari, veceramo i istusiramo se posto u 23,55 imamo trajekt iz Treleborga za Rostock. Tamo - ovamo i vreme nam ode, moramo da krenemo a kartu nismo kupili  kuku . To obavlja moj drugi bratanac dok mi putujemo od Malmea ka Treleborgu, salje nam kod taman kad mi stizemo na ulaznu rampu. Diktiram zeni kod, ona ukucava u racunar i daje mi papir (kartu) sa brojem prilaza. Sve je jednostavno organizovano da ide bez zastoja. Ubrzo se ukrcavamo. Ono gvozdeno cudo deluje impresivno dok mu prilazimo a tek unutra ...  kuku ko ce da se snadje. Medjutim, organizacija je takva da sve ide expresno. Momci sa fluorescentnim uniformama usmeravaju i mi stizemo na nivo br. 7. Parkiramo i izlazimo na 10 ti nivo - tersu odakle posmatramo luku. U medjuvremenu se ukrcava kolona slepera a onda i voz sa sve vagonima. Da ne verujes gde sve ovo stane. Ja razmisljam, kako nema nikakve provere sta se nosi u vozilima, pa ovi teroristi mogu `ladno da unesu kamion eksploziva i potope ovo cudo negde u severnom moru  kuku. Cudo krece tako polako i meko da nemam osecaj da sam na brodu. Vidim samo po svetiljkama da se udaljavamo, nema vibracija, nema buke, samo zuji kao frizider. Tako osam sati. Kunjamo u kabini koja podseca na avionsku sa sedam redova sedista (nismo hteli kabinu jer je to plus 80 eura po coveku). Kako tako, stizemo u Rostock u 8 h ujutru. Iskrcavanje brzo i za cas posla smo na auto putu prema Hamburgu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #101 poslato: 02, 06, 2016, 12:15:45 posle podne »
Utorak, celodnevna voznja kroz Nemacku i Cesku  XKJHDGASED , i po kisi stizemo do Bratislave gde odlucujemo da prenocimo. Sad` je lako, penjemo se u brod, postavljamo veceru, vec imamo u njemu pripremljene vrece, jastuke, cebad. Vetar duva kao lud, zakopcavamo tendu iznutra, wc je tu, toplo je  i posle silnih kilometara, zasluzeni odmor. Ujutru nastavljamo preko Madjarske do Backog brega. Madjari brzi i iznenadjujuce ljubazni zavrsavaju proceduru za 5-10 min, kod nasih nema niko, samo mi na obradi. Jedna spedicija koja nema sta da radi tako da zena sa elanom krece da formira prijavu za carinjenje, carinik udara njegov cuveni pecat, i konacno smo u Srbiji. U vecernim satima stizemo kuci. Odsmah sutradan carinici i spediteri dolaze kod mene da obave svoje i to se zavrsava u narednih par sati. U medjuvremenu, dok sam putovao, zove covek da u petak idem za Trst da mu donesem brod. Jedva uspevam da ga odlozim za utorak. U subotu pod hitno organizujemo spustanje broda u Dunav i privez u marini "Silver lake". Ne stizem ni posteno da pregledam brod. Ipak, u petak sam ga prikljucio na vodu, napunio akumulatore i upalio motor da radi par sati. Sve je u najboljem redu.
Juce je brod registrovan i dobio je ime  jh. Nazvao sam ga "GALEB", recni galeb, morski, galeb, Titov galeb, kako kome drago  kgk

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #102 poslato: 02, 06, 2016, 12:23:01 posle podne »
Ponedeljak na noc odlazak za Trst na utovar drugog broda. Obavljeno za 24 h. O tome, drugi put. Nova destinacija, drugi granicni prelazi, novo iskustvo  jh

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #103 poslato: 02, 06, 2016, 12:25:15 posle podne »
Danas, "radni sastanak" sa spediterima i carinicima , oni zakazali  jh . Slika nece biti, nije zgodno  jh

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #104 poslato: 02, 06, 2016, 12:30:39 posle podne »
Алекса, још једном, нека је са срећом. Труд се исплатио, сад остаје да се ужива.

Него, ја бих замолио администраторе да одмах обришу прве три "епизоде" ове приче!

Много су субверзивне. Све ми то личи на неку пропаганду.
Све нешто као... нема проблема... све може... хоћете ли и ово... не треба ништа... хвала лепо... може преко интернета... не треба лично...

Не, не. не!
То можда постоји у некој другој димензији, у неком другом свету. Немојте ове текстове читати деци - побећи ће и ово мало што их је још овде остало.

Децо, увек се сетите: "Сунце туђега неба, неће вас грејат'ко ово овде..."
Благо нама док је нама нашег вође. Па, ваљда смо ми народ најстарији. Ваљда ми знамо боље...