Autor Tema: ALBIN 25 - Put do Srbije  (Pročitano 24671 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #60 poslato: 18, 12, 2015, 08:17:24 pre podne »
trenutno je na farbanju u macvanskoj mitrovici tako da o kvalitetu i zavrsnom rezultatu jos ne mogu govoriti

ono sto mogu da kazem je da je do sada sve ok. lik je dosao da pogleda posao, dogovorili smo se oko cijene i detalja. posto nisam blizu, poslao mi je slike i video smirglanja, ciscenja, popravki, sta je jos otkrio nakon skidanja itd. ovih dana treba da ide prvi premaz ako vlaznost i temperatura budu odgovarali.

inace radi se o porodici iskusnih industrijskih farbara koji su trosili po 400.000l farbe godisnje i znaju posao. to naravno nije garancija za uspjeh ali dovoljan pocetni parametar.

kada budem imao vise inforamacija i fotografija postavicu to na forum
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #61 poslato: 18, 12, 2015, 11:55:20 pre podne »
Ok, hvala.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #62 poslato: 18, 12, 2015, 13:17:40 posle podne »
Uh sto ste vi nestrpljivi...a tek kako je Aleksi...ja bi isao i pesice da ga vidim al bi cekao prolece da moram da ga vozim...
          Sto se tice tog tezista Srecko je u pravu al posto je brod projektovan(stara skola) za bas takav motor to ti je to ostale stvari mogu malo da remete ali najtezi su motor i kopca...
           A to od 500 do 1500 za popravak...trebao si da im objasnis da ces ti da dovezes brod do njih
 ha ha ha
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #63 poslato: 18, 12, 2015, 17:10:52 posle podne »
Uh sto ste vi nestrpljivi...a tek kako je Aleksi...ja bi isao i pesice da ga vidim al bi cekao prolece da moram da ga vozim...
          Sto se tice tog tezista Srecko je u pravu al posto je brod projektovan(stara skola) za bas takav motor to ti je to ostale stvari mogu malo da remete ali najtezi su motor i kopca...
           A to od 500 do 1500 za popravak...trebao si da im objasnis da ces ti da dovezes brod do njih
 ha ha ha

Motor  je tezak 280 kg i smesten je u zoni gravitacione tacke. Od tacke do krme ima 320 cm a do pramca 440 cm. Dobra stvar je sto postoje dostupni podaci na internetu tako da se prilicno precizno moze odrediti pogodan polozaj broda na prikolici. Sto se tice popravki, ne spadam u one koji placaju jednostavne poslove (demontaza i montaza delova motora, pogona i t.d.). Platicu majstoru da odradi poliester i mislim da to nece nikako biti tako skupo kao sto su ovi predvideli.
Voleo bih i ja da brod stigne kod mene sto pre ali, godine su me naucile da budem razuman. Prazna prikolica je na klizavom putu opasnija od pune, malo ostrije kocenje i zanosenje je neizbezno (duzina je 8,5 m). Vreme moze u danu da se promeni. Zato, bolje strpljivo a sigurno koliko je to moguce.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #64 poslato: 18, 12, 2015, 19:15:01 posle podne »
Salim se malo....taj iz tog azuroplasta ocigledno nezna o cemu se radi...nije uopste bitna cifra ali od do TRI PUTA razlika...pa i tri puta da si mu objasnio mislim da mu i dalje ne bi bilo jasno
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #65 poslato: 18, 12, 2015, 20:06:12 posle podne »
Salim se malo....taj iz tog azuroplasta ocigledno nezna o cemu se radi...nije uopste bitna cifra ali od do TRI PUTA razlika...pa i tri puta da si mu objasnio mislim da mu i dalje ne bi bilo jasno

Cene su relativna kategorija. Ne znaci da je skupo obavezno o dobro i obratno. Npr, pre mesec dana moj prijatelj (Austrijanac) udari auto (Audi A4). Otera ga u Audi u Becu i oni procene popravku na cca 5000 eura. Covek me nazove, zatrazi da ja to organizujem i naravno, porucim mu krilo i far (polovno originalno) u Sapcu - 200 eura, farbanje krila, haube, krpljenje i farbanje branika-250 eura, sve skupa 450 eura plus gorivo sto je dosao. Farbanje odradili u Opelovom ovlascenom servisu bez greske, ja koji 30 godina radim sa automobilima nebih mogao da na prvu otkrijem da je radjeno bilo sta. Bolje nije moglo. Malo smo skrenili sa teme ali cisto radi poredjenja. Tako i ovo, ne znaci ako popravljaju skupocene jahte da to nemoze niko drugi da uradi isto tako dobro za razumnu naknadu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #66 poslato: 18, 12, 2015, 22:28:07 posle podne »
Ne možeš da porediš popravku u Beču i kod nas gde su ruke jako podcenjene. U cene rezervnih delova ne bih sad ulazio, to m je posao.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #67 poslato: 19, 12, 2015, 03:50:24 pre podne »
Vidi ta ideja za Grcku nije losa...
Uvezes na privremeni uvoz... mozes da zadrzis brod u zemlji mesec dana .. zavrsis sta treba i teras u Grcku ... Ako brod ostavljas u Grckoj registracija ti je nesto ispod 200 evra za 3 godine....

sto se tice cena zaboravi Srpsku politiku formiranja cena... moj stav je da ne moze neko sa 3 razreda zanata da dobije vise love od neurohirurga... pa polako ali sigurno ucim gomilu zanata ... skoro sam popravio neku elektorniku za kontrolu stakala i retrovizora a prvi put zasao srafcigerom u auto ...

Ono sto se vidi sa slika jeste da ta pukotina nije tu od juce... ociito je neko to video i zakljucio da moze da tera , pa onda premazao antialgin ... sto ce reci da nije nista ozbiljno...

Slicnu stvar u Grckoj ove godine sam platio 300 evra ... Naravno trazili su vise , pa sam napisao "tender mail" gde trazim ponude za poslove ... mail zapocet sa  "Hi all," i sa tri majstora u BCC-u ... da vidis kako cene znaju da idu nize...

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #68 poslato: 19, 12, 2015, 05:05:57 pre podne »
Lepa je Grcka, isao bih rado ali, sta da radim na Dunavu bez broda  kuku. Ja zivim u VG tako da leti svaki dan posle posla mogu da okrenem krug i provedem popodne i vece na Dunavu. A mogu i pre posto radim "kod mene|  stri

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #69 poslato: 19, 12, 2015, 06:18:43 pre podne »
sto neko reco nije ni cijena uvijek mjerodavna. ja u principu potrazim 2-3 ponude cisto da znam raspon recimo od 500 do 1500 pa onda u tom rasponu pokusavam da nadjem najbolju varijantu, a najbolja varijanta je za mene kvalitetno uradjen posao. kroz vrijeme i majstore sam se naucio da sve stavljam na papir. ranije dok nisam opis radova stavljao na papir uvijek je bilo dodatnih placanja ili neuradjenog posla. za divno cudo u poslednje vrijeme od kako sve fino taksativno popisem nema dodavanja.

u svakom slucaju alexa mislim da je ta ponuda od azuroplasta previsoka ili je data "odokativno" na foru APP. pronadji jos par majstora cisto radi poredjenja.
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #70 poslato: 19, 12, 2015, 10:25:47 pre podne »
To jeste malo nezgodno, sto nam treba brod i ovde i na moru. Zato se i kupuje brod koji moze na prikolicu. Jeste malo cimanje to tovarenje broda za transport svake god, al ako imas sve, brod prikolicu, auto, steta ici na more kao prasinar.
A slazem se, ja najvise volim radni dan pre podne da odem na brod malo.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #71 poslato: 19, 12, 2015, 12:08:50 posle podne »
Alexi kvarimo i malo napustamo temu, treba sve prebaciti u novu tipa: "Ja ovde, a moj brod 1000km tamo negde"
Drzati brod u Grckoj, a ne imati jos jedan u Srbiji je cisto bacanje para i pogotovu onog nama najvrednijeg: VREMENA.
Isto je ziveti, recimo, u Austriji i drzati brod u Beogradu, pa kao budes nauticar od jednog vikenda. Glupost.
Mada vecina ovdasnjih vlasnika plovila i ne koristi ga vise od nekoliko dana u sezoni.
To sam otvoreno zamerio i Miljanu, mada on ima ovde drugi neresiv problem: pravio jedrilicu sa gazom od 1.60m i visokim jarbolom koji ne moze da prodje ispod vecine nasih mostova pri normalnom vodostaju (mada sa namerom i dugorocnim planom da ne zivi vise u nasim krajevima).
Ali svako sa svojim parama i mozgom moze da radi sta hoce, na veselje drugih. sajkaca
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #72 poslato: 19, 12, 2015, 16:45:41 posle podne »
Ma to za Grcku je cist idiotizam! O tome ni ne razmisljaj.
A sto se tice majstora svaki koji bi ti na osnovu slike rekao lako ce mo i koliko ce da kosta ja za apsolutno izbegavanje!
Ko ne plati na mostu plati na cupriji...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #73 poslato: 19, 12, 2015, 19:43:12 posle podne »
Lepo je i na rekama, al more je glavna stvar. Kad se vratim, pa sa skopelosa dovucem brod u bg i spustim ga u govna smuci mi se zivot. Al mi treba brod i ovde naravno. Lepo je kad je brod blizu kuce.
A grcka nije ni malo glupost. Ovaj albin je pravi morski motorni brod. Siguran i bez brige se sa njim moze i na dalju plovidbu.
Hrvatska je jos bolja, al je skupo i postoji problem gde sa autom i prikolicom.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #74 poslato: 19, 12, 2015, 23:18:17 posle podne »
Nisam rekao da je more glupost, nego drzati camac na moru a ziveti u Pozarevcu...