Autor Tema: ALBIN 25 - Put do Srbije  (Pročitano 24682 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #45 poslato: 15, 12, 2015, 18:49:19 posle podne »
uh dobro si i to napomenuo alexa
sjecam se da sam negdje u austriji izlazio iz suzenja i zgrnuo jedno desetak onih perdika sa zmigavcima!
prikolica 2.5m sirine, 8 duzine i pick up skoro 6. nema sanse da je utjeras u traku od linije do linije, a ima majmuna koji se cesu uz tebe bez problema

jos jedna stvar, bocni vjetar na akvaduktu. zna gadno da zaljulja plovilo jos ako udjes u frekvenciju moze da te obrne za cas. zato ne smijes voziti konstantnom brzinom u takvim situacijama nego usporavati i ubrzavati.
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #46 poslato: 16, 12, 2015, 01:04:56 pre podne »
Ne sme iza signalizacije da se nalazi nista. Kakvih 120 cm.
Ma ne brini nista, vidim ja da je tu sve ok. No pravo u grcku, ako je april u pitanju, tad je najlepse.
Nego jel ce moci da se dogovori da se pogleda brod uzivo kad stigne.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #47 poslato: 16, 12, 2015, 05:09:35 pre podne »
Ne sme iza signalizacije da se nalazi nista. Kakvih 120 cm.
Ma ne brini nista, vidim ja da je tu sve ok. No pravo u grcku, ako je april u pitanju, tad je najlepse.
Nego jel ce moci da se dogovori da se pogleda brod uzivo kad stigne.

Kakvo pitanje  kuku . Pa naravno, covece, bice mi zadovoljstvo. A sto se tice Grcke, voleo bih ja ali, morace da saceka  6589 . Bicu zadovoljan ako uspem sve ovo da zavrsim, bice tu jos troskova (sredjivanje, registracija, opremanje.... kuku).

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #48 poslato: 16, 12, 2015, 15:15:39 posle podne »
Au 20+godina sam vukao prikolice(kamp kucice)srecko je sve napisao.Merenje rude je bilo obavezno ja sam koristio kantar na istezanje do 50kg(tolko je za auto) i za prednju vucu oko 50- 60% od max opterecenja skoro idealno a za zadnju vucu i do 70-75% zavisi i od tereta u kolima.Ukoliko koristis i zadnji krovni spojler(kamperski)sto je topla preporuka mozes i koji procenat manje da opteretis i rudu i kuku skinuce ti koji litar potrosnju i olaksat ce ti voznju preko 80...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #49 poslato: 16, 12, 2015, 17:49:33 posle podne »
Ma ima tu mnogo detalja koji mogu da prave problem ako se ne preduzmu mere za siguran i bezbedan transport. Npr, gledam fotografije na netu kako je postavljen brod na prikolice i uocim da su kod mene tockovi povuceni pozadi u odnosu na neki "centar" broda, malo se vise zainteresujem i nadjem podatak gde je tacka gravitacije na brodu, koliko cm od krme i t.d. Onda stavim na papir i izracunam tacno za koliko moram da pomerim osovine prema prednjini da bih dobio odgovarajuce opterecenje na kuki. Zamislite tehnical data  "Albin"-a  iz sedamdesetih godina ima cak i takve detalje. Odusevio sam se  clap . Bice to dobro, samo ima da se smorim dok prodje zima  kuku

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #50 poslato: 16, 12, 2015, 21:38:11 posle podne »
E to jeste malo problem sa opterecenjem kuke. Sigurno ces morati malo da pomeras brod napred nazad po prikolici dok ne nadjes dobro mesto(teziste) , a onda fino dostelujes stvarima na brodu. Ja npr.  stavim pozadi u brod rezervne gume auta i prikolice i jos stvari u zadnje bunkere da nastelujem pritisak na kuku. 50 kg tereta na 3-4 metra od osovine dosta menja stvar.
A ne znam sto cekas prolece. Snega nema trenutno nigde.

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #51 poslato: 16, 12, 2015, 22:46:15 posle podne »
e to sam i ja hteo da pitam,ko će da izdrži do proleća

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #52 poslato: 17, 12, 2015, 08:48:52 pre podne »
Najpre da odgovorim Zoletu, i ja sam nestrpljiv ali bolje je da budem realan i oprezan. Vreme preko noci moze da predje u sneg i poledicu a to bi bio stvarno nepotreban rizik. Pitanje je i sta mogu da radim tokom januara i februara jer ovo sto vidim je uglavnom spolja za popravku. I na kraju, moram malo i finansijski da se konsolidujem  6589

Sto se tice onog ostecenja na osovinskom vodu (kobilici), konsultovao sam firmu "Azuroplast", njihova procena je da ostecenje nije veliko i da moze da se sanira. Procena vrednosti radova od 500 - 1500 eura. Mozda ja nisam u toku sto se tice cena popravke plovila ali.... meni deluje preskupo. Mislim da cu ipak ja to sam da demontiram, vidim u cemu je problem a u Pozarevcu imam majstora koji godinama radi poliester pa cu sa njim da se konsultujem.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #53 poslato: 17, 12, 2015, 14:57:14 posle podne »
Za 1500 eura materijala napravis novo korito tih dimenzija....sigurno ces naci nekog da to odradi za jako mali iznos.... thumbup

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #54 poslato: 17, 12, 2015, 15:12:11 posle podne »
Za 1500 eura materijala napravis novo korito tih dimenzija....sigurno ces naci nekog da to odradi za jako mali iznos.... thumbup

Da, i meni je cifra nerealno visoka. Danas sam se cuo sa tim prijateljem koji profesionalno radi plastiku vec dugi niz godina, poslao sam mu slike i covek mi kaze - nikakav problem. Jos ako demontiram osovinu da to uradi stvarno kako treba bice to sanirano na dobar nacin. Videcemo, mi smo prilicno svestrani kao narod pogotovu kad treba da se ustedi neka para. A na kraju, u opisu posla nam je da demontiramo, popravljamo i montiramo slicne stvari  jh

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #55 poslato: 17, 12, 2015, 15:31:07 posle podne »
Ma bre teraj te "majstore" (sto im je 1000 eur ko dobar dan) na svoje mesto...
To nema veze s mozgom...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #56 poslato: 17, 12, 2015, 16:33:42 posle podne »
Ma to deluje preskupo. Ako je tu sve isprvno i ne trese, to je sitna popravka

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #57 poslato: 17, 12, 2015, 16:38:25 posle podne »
Ja se salim malo oko ove grcke, mada sam ja vukao prve sezone kad sam kupio jedrilicu. Nisam mogao da izdrzim. A verovatno je mudro sacekati da prodje zima.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #58 poslato: 18, 12, 2015, 08:02:51 pre podne »
alexa za tu porpavku azuroplast trazi 1/3 od cijene koju si platio. malo nerealno. meni su trazili za farbanje gomilu para, a sada je brod na farbanju i dodatnim stvarima za 50% od onoga sto su oni trazili.

sto se transporta tice....moje plovilo nije bilo pokriveno kada sam ga preuzeo nego sam ga upakovao i krenuo na put. tek kada sam stigao sam podigao pod i vidio da u njemu ima jedno 2m3 vode koju sam vukao 2000km! svasta se desava.

gravitaciona tacka koju si pronasao je vjerovatno od kasko broda bez motora i opreme. cini mi se da se to mijenja ako nazad imas motor ili rezervoare i dodatnu opremu. ja sam svoj brod stimao par puta a sve u vezi tog opterecenja nazad.
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #59 poslato: 18, 12, 2015, 08:09:01 pre podne »
Možda jeste mudro, ali ja ne bih mogao da izdržim da mi kupljen brod stoji tamo negde a da ne odem po njega!

Srećko, ko ti je farbao plastični brod, kako se tu kreću cene jer hoću to da odradim u neko naredno vreme?