Autor Tema: ALBIN 25 - Put do Srbije  (Pročitano 24681 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #30 poslato: 14, 12, 2015, 12:20:55 posle podne »
Ovaj forum je "trust mozgova" i iskustva, nadam se da cu dobiti odgovarajuce savete kako da to resim  thumbup

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #31 poslato: 14, 12, 2015, 21:04:46 posle podne »
Samo po slikama tesko je bilo sta reci...Sl1 nista se nevidi sl2 kao da je imao neki udarac odozdo pa se ta rozetna iskrivila(ili je neko nesto radio) sl3 cevka sto drzi petu kormila kao da je blago ukrivljena na gore(a mozda tako izgleda zbog razlicite boje) Sl4 ili fali komad oko osovinskog voda ili je ceo osovinski vod izasao za 5-10mm...To ces morati tamo na licu mesta da procenis...Raspitaj se dal su i kad su menjali propeler i koji je pre bio...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #32 poslato: 14, 12, 2015, 22:00:40 posle podne »
vidi da li je napuklo sa gornje strane gde statvena cev izlazi iz korita ako naprsnuca nema ne verujem da je bilo kakva havarija ..najverovatnije je malo naseo i napukla plastika .
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #33 poslato: 15, 12, 2015, 10:02:50 pre podne »
Brod je bas dobar. Ja kad bih kupovao motorno brod, to bi bilo nesto ovako. Cena je bas povoljna. Ovaj brod se ne moze porediti sa nekim frankestajnom domace proizvodje. I ako je star. Bice tu skrivenih problema., al sve se to lako popravi. Ovu osovinu bi mozda bilo dobro da pogleda i da savet neko gore gde ga kupujes, ovde su sve opasno strucnjaci pa...
Pa se nadam da se vidimo  u grckoj na leto...

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #34 poslato: 15, 12, 2015, 10:14:38 pre podne »
Gore je problem ostvariti komunikaciju, sve je na termine, ljudi rade, vidi se i po oglasim, postavljaju ih najvise uvece i vikendom  stri . Kod nas je druga prica svi su stalno slobodni pa mozes kako hoces. Ja ne govorim svedski, moram da cimam nekoga a gledam da ne davim ljude za svaku sitnicu. Ma resicemo to kad ga donesem (nema sto Srbin nemoze da popravi) samo da ukapiramo kako to treba da stoji.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #35 poslato: 15, 12, 2015, 10:28:34 pre podne »
Možda da angažuješ nekog iz Brodogradilišta Beograd, imaju oni majstore svih profila.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #36 poslato: 15, 12, 2015, 10:42:11 pre podne »
Možda da angažuješ nekog iz Brodogradilišta Beograd, imaju oni majstore svih profila.

Kad ga donesem Ljubo, ionako nemogu nista odavde da preduzmem. Dosta je od ovih mojih sto su otisli, slikali, pregovarali, dali avans, sada ce da idu da uplate razliku, pokupe dokumentaciju.... mnogo bi bilo da ih teram i da traze servis za eventualnu popravku  ok . Imace jos samnom muka kad stignem, dok natovarim, sredim papire... mislim da ce da "bace kamen" kad krenem  stri

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #37 poslato: 15, 12, 2015, 11:01:48 pre podne »
jedino da sam to lepo proanaliziras,pa onda da neko to sredi, al da gledas dok radi bez prestanka. da ne trepces, inace upropastise.
ali ovo moguce da i nije neki problem. ako nema vibracija dok radi motor, moguce da je ovo samo estetska stvar. ne razumem se u tu. u svakom slucaju taj osovinski vod treba dobro prekontolisati i tu ne treba stedeti, ne isplati se da spustis brod u vodu pa da onda ustanovis da curi,pa mora da ga vadis opet na suvo.
a sto se tezine broda tice, ne verujem da ce neko da kontrolise kuku.. bitno je samo da nisi u nekom debelom prekoracenju tezine, a neces biti.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #38 poslato: 15, 12, 2015, 11:16:53 pre podne »
jedino da sam to lepo proanaliziras,pa onda da neko to sredi, al da gledas dok radi bez prestanka. da ne trepces, inace upropastise.
ali ovo moguce da i nije neki problem. ako nema vibracija dok radi motor, moguce da je ovo samo estetska stvar. ne razumem se u tu. u svakom slucaju taj osovinski vod treba dobro prekontolisati i tu ne treba stedeti, ne isplati se da spustis brod u vodu pa da onda ustanovis da curi,pa mora da ga vadis opet na suvo.
a sto se tezine broda tice, ne verujem da ce neko da kontrolise kuku.. bitno je samo da nisi u nekom debelom prekoracenju tezine, a neces biti.

Pa rekoh ja ranije, gabariti i tezina su bili bitni faktori kod opredeljivanja da bih mogao da za prevoz iskoristim svoju prikolicu bez pratnje i dodatnih troskova. To se prilicno dobro uklapa (+- 5 cm i +- 50 kg) po katalogu. Ja cu naravno sve da navedem u ugovoru a i odstampacu fabricke brosure i podatke. Ne verujem da ne postoji malo tolerancije, veliko odstupanje sigurno nije.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #39 poslato: 15, 12, 2015, 13:34:20 posle podne »
cestitam na kupovini i sa srecom da se naplovis i nauzivas aleksa

sto se cijene tice mislim da je extra povoljno cak i sa dodatnim radovima koje ces sigurno imati.

ali prije nego sto krenes po brodicu par prakticnih savjeta sto se transporta tice i to direktno iz iskustva!

- prije polaska na put obavezno provjeri lezajeve na prikolici. iako mozda ima toatne masti ne bi bilo lose prepakovati sve lezajeve. ipak skoro si kupio prikolicu i ne znas koliko cesto je ulazila u vodu i koliko vode su lezajevi primili. ipak ona stoji napolju. meni se ovo desilo kada sam svoj krstas dovozio iz holandije. samo pukom srecom tocak nije otpao ali se lezaj potpuno istopio!
- obavezno svakih sat vremena stani na parking i provijeri da li se ne griju felge. ako se griju znaci da je lezaj stradao.
- obavezno ponesi jedan rezervni set lezaja i alat da mozes da to zamijenis. imas video instrukcije na youtube i nije komplikovano. samo za slucaj nuzde. ovo je ljudi po sistemu "koga zmija ujede i gustera se boji"
- provjeri samonaletajucu kocnicu i plocice/gurtne.
- otidji kod vulkanizera i promijeni ventile na gumama od prikolice. to je mozda 20eur. ventili izgore na suncu od stajanja i hoce da izdaju pogotovo sa tolikim teretom. meni se desilo takodje na istom putu u slavonskom brodu u 5.45 ujutro u nedelju....puce ventil a rezerve nema....
- pronadji vagu za kamione u svedskoj i izvagaj kompletan tovar. uzmi papir od vaganja. iako si van gabarita bar da znas da si pretezak. svabo kad te skine sa puta nadrljao si za sve pare...bukvalno.
- ponesi staru manuelnu kucnu vagu i komad cijevi koja je u visini kuke na kombiju. kad budes navlacio brod na prikolicu idi naprijed sve dok vaga ne pokaze 75kg opterecenja. kuka na dzipovima i na kombiju trpi do 100kg ali idi na 75. posto imas motor nazad koji ce da pretegne cijenim da ce brod da ide dosta naprijed, sto je dobro. u protivnom rasturice ti zadnji trap i skinuce ti gume do kuce.
- ponesi dosta span traka svih dimenzija ali obavezno dvije velike kamionske.
- ne vidjeh da li na kljunu tvog broda ima kuka ili nesto slicno ali obavezno ga ucvrsti naprijed, po mogucnosti lancem, zbog uzbrdica. nemoj slucajno da vezes nesto za ogradu.
- ponesi ceradu i mrezu koja se stavlja preko rasutog tereta na auto prikolicama i zastiti kabrio kapu. to je nauticko platno i kad u njega natjeras svo djubre i otpad sa 3000km ima samo da muze prljavstina.
- kada budes spanovao trake nemoj da pretezes jer brod mora malo da radi. ako ga nategnes previse na cimanju moze doci do ostecenja.
- kada krenes zaustavi se nakon pola sata i dotegni span trake
- ponesi na put vecu stubnu dizalicu koja moze da digne vise od 2t i dosta drvenih klocnova
- rukavice, kabanica, svega rezerve, WD40 sprej, komplet alata, konopce raznih gabarita
- kada stavis brodicu na prikolicu izmjeri visinu prolaza i pazi pogotovo na benzinskim pumpama da ne zakacis negdje.
- kupi retrovizore za karavane
- tablica na prikolici mora biti vidljiva i osvijetljena kao i signalizacija, ako je problem imas tamo svedskoj onu pomocnu dasku koju mozes da okacis na sam brod ali moras to da spojis kablovima za postojecu instalaciju i za to treba vremena a i alata. imas seme na youtube.

ako se sjetim jos cega napisacu dodatno. mozda ce ovo nekome izgledati bzvz ali jos jednom ponavljam da je ovo iz iskustva sa skoro identicnog puta i da mi je sve ovo trebalo. nesto od detalja ce biti vidljivo i na temi koju cu startovati za koji dan vezano za moju prikolicu i plovilo


Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #40 poslato: 15, 12, 2015, 14:00:51 posle podne »
Hvala ti na ovim dobrim i dobronamernim savetima. Dosta toga sam na prikolici vec uradio (proverio lezajeve, naletnu rudu, podmazao, zamenio sve ventile, izbalansirao tockove (zamisli, mi to radimo u nasem servisu  kgk), zamenio uticnice i .t.d.) ima tu jos koja sitnica ali, dugacka je zima. Planiram da napravim dodatnu signalizaciju za na brod pozadi a bocno cu izvuci kablove za gabaritna svetla dva sa jedne i dva sa druge strane (napred belo - pozadi crveno). Nisam ni ja primetio zakacku na pramcu, videcu kakve su bitve da li mogu da izdrze da se naspanuje prednji kraj. Ovo sa zastitnom mrezom ti je dobra ideja, toga se nebih setio. Sto se tice alata i zateznih traka toga kod mene u kombiju ima uvek. I ovo ti je dobro za proveru tezine na vagi. Svakako cu sve preduzeti da sve prodje sa sto manje rizika. Svaki savet je dobrodosao.  thumbup
Prikolica je u jako dobrom stanju, sada je u garazi, mislim da bi trebala da izdrzi.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #41 poslato: 15, 12, 2015, 14:04:33 posle podne »
kao sto rekoh sve sam napisao iz iskustva.

sto se signalizacije tice ne znam koji kombi posjedujes ali vodi racuna o modulu. novija vozila imaju modul za dodatnu rasvjetu i hoce da zeza ako stavljas nesto ekstra.
ali kako rece, duga je zima pa mozes eksperimentisati
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #42 poslato: 15, 12, 2015, 18:33:41 posle podne »
ja vezem trougao nazad na brod. pa sijam verovatno bas dobro kad me farovi osvetle. nije lose da nesto skrene paznju drugim vozacima, da znaju da je nesto sporo ispred.
sad ima da se kupe razne fluorecentne trake. mozda nije neophodno dodavati ta gabaritna svetla.
to ce proci lagano. pa se spremaj za grcku. mozda bolje nemoj ni da svracas u srbiju nego pravo dole.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #43 poslato: 15, 12, 2015, 18:38:58 posle podne »
neptune, ako se dobro sjecam po saobracajnim pravilima EU mozes da budes duzi najvise 120cm od signalizacije, a ako prelazis i malo moras da imas onaj israfirani pravougaonik crveno-bijeli...davni bjese 2012 ali znam da sam sve tada dobro proucio i opet me je startovao gestapo. na svu srecu sve je bilo ok ali su sve i pregledali.

nije na odmet dobro se spremiti za takav dugacak put
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: ALBIN 25 - Put do Srbije
« Odgovor #44 poslato: 15, 12, 2015, 18:42:48 posle podne »
ja vezem trougao nazad na brod. pa sijam verovatno bas dobro kad me farovi osvetle. nije lose da nesto skrene paznju drugim vozacima, da znaju da je nesto sporo ispred.
sad ima da se kupe razne fluorecentne trake. mozda nije neophodno dodavati ta gabaritna svetla.
to ce proci lagano. pa se spremaj za grcku. mozda bolje nemoj ni da svracas u srbiju nego pravo dole.

Nije za zezanje, Nemacka je puna gradilista gde se tri trake  slivaju u dve, desna je obicno 2,5 m a leva 2,2 (uglavnom je tako). Guzva je 24h a vozi se ostro, kombi vozila je na hiljade, preticu sve sto ide sporije od 100 km/h. Cesto zna da bude magla tako da je oznacavanje vozila i tereta vise nego pozeljno.