Autor Tema: Безбедност на води - одржавање прслука на само-надувавање  (Pročitano 3289 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Пронашао сам један занимљив текст у вези прслука за спасавање у страном каталогу па сам помисилио да би могло бити од користи да га преведем и објавим на форуму. Можда неко има или намерава да набави прслук с аутоматским надувавањем па би ово могло да му користи.

Сваки сигурносни прслук треба редовно одржавати како би гарантовано био функционалан. Посебно када имате прслук на само-надувавање потребно је пратити прописани интервал  одржавања.

Ако произвођач прслука није одредио интервал одржавања,  препоручује се  преглед после две године након куповине.
Чак и ако сте ваш сигурносни прслук само носили, без надувавања, он је ипак био изложен на пример сунцу, сланој води или шоковима других врста.

Требало би да проверите квалитет свог прслука сваки пут пре одласка на брод,  да се уверите да је потпуно функционалан. Проверите спољни изглед, појасеве, копче, кертриџ с угљен диоксиодом и функцију окидача.

Прслуке који су старији од 10 година треба вратити ради одржавања произвођачу (не знам да ли је ово и код нас могуће?) и након тога би требало да се контролишу једном годишње.

Van mreže bsiki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 14
  • www.mojaladja.com
Ja sam na buvljaku nasao dva dobro ocuvana prsluka na naduvavanje. Proslog leta sam isprobao jedan i odradio je. Aktivatorima je odavno prosao rok. Pokusao sam da nabavim nove ali bezuspesno  a cena jos malo pa kao nov prsluk. Da li CO boca ima rok trajanja? Da li neko zna gde mogu povoljno da nabavim aktivator HAMMAR model A1?

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk