Autor Tema: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?  (Pročitano 4021 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« poslato: 02, 12, 2015, 21:26:21 posle podne »
Јесам ли вас изненадио питањм у наслову?
Дуго се то већ крчка у мојој глави. Канда (што би рекли тамо одакле сам) сам се довољно играо с овом, а сад бих нову играчку.

Дакле, размишљам о томе да набавим други чамац и сад је питање шта да радим с овим.
О њему смо толико писали на форуму, да мислим да нема тога што ја о чамцу знам, а да не знате и ви.

Оно што ни ја не знам, то је цена чамца.
Она нема везе с тим колико тај чамац вреди. Нема везе ни с тим колико је мене коштао. Једноставно, цена је нешто што ће доћи само по себи ако се нађе неко ко пожели да постане нови власник.

За оне који нису чланови форума, све можете видети ако пођете за линком: http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,2170.0.html. Крените од самог почетка и видећете кроз које фазе је један стари руски глисер прошао да би данас био уредно регистрован чамац који лепо плови (што се ретко дешавало али ипак...).

Ако можда вас занима или можда знате неког ко би био задовољан да има такав чамац, јавите ми се. Чамац је сад на приколици у марини у Старом Сланкамену, али као што рекох, све се о њему зна. Питање је само: коме ће пружати задовољство какво је пружао мени ових неколико година док сам се играо с њим?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #1 poslato: 02, 12, 2015, 21:36:55 posle podne »
Администратори! Помагајте!

Сад прођох мојом темом од почетка - па где су све оне фотографије које сам убацивао пратећи радове на чамцу?

Може ли неко да помогне око тога или морам да стављам нове?

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1826
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #2 poslato: 02, 12, 2015, 22:15:08 posle podne »
Pozdrav, probao i ja da vidim ali nema slika, rekoh možda ne znam da otvorim :). Volim da pratim teme i učim od vas. Postavite vi neku sliku čamca  ovde, ko zna gde su slike od pre  otišle  :)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #3 poslato: 03, 12, 2015, 06:52:03 pre podne »
Pozdrav, probao i ja da vidim ali nema slika, rekoh možda ne znam da otvorim :). Volim da pratim teme i učim od vas. Postavite vi neku sliku čamca  ovde, ko zna gde su slike od pre  otišle  :)

Покушаћу вечерас то да урадим, да поставим макар неколико слика с којих се види како је чамац изгледао пре рестаурације и шта је све на њему урађено.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #4 poslato: 03, 12, 2015, 07:10:44 pre podne »
Сад сам схватио шта се догодило са сликама!

Изгледа да су нестале оне најстарије, од 2009. на овамо. У то време слике сам остављао на оном сајту ImageShack или тако некако се звао. Одавно нисам проверавао да ли он још постоји а чини се као да не постоји или не ради више.

Слике новијег датума и даље постоје, а колико видим нестале су оне од пре априла 2011. Колико видим, на последњих 13 страница слике су још ту.

Дакле, нема ми друге, вечерас постављам неке од тих најранијих фотографија.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #5 poslato: 03, 12, 2015, 11:10:38 pre podne »
 114

Možda bi predhodni vlasnik pružio više informacija, obzirom da ga je pravio na času OTO-a..... 25648
Deda Zoran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #6 poslato: 03, 12, 2015, 12:10:32 posle podne »
Изгледа да су нестале оне најстарије, од 2009. на овамо. У то време слике сам остављао на оном сајту ImageShack или тако некако се звао. Одавно нисам проверавао да ли он још постоји а чини се као да не постоји или не ради више.

ImageShack je pukao odavno...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #7 poslato: 03, 12, 2015, 13:29:57 posle podne »
a lepo si mogao da ga koristis jos godinu-dve i prodas za iste pare :)
ovako ces da ga sredjujes godinu-dve i prodas samo da ga se resis...

Zoran ti na tvojoj temi lepo napisao jos pre vise od 5 godina

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #8 poslato: 03, 12, 2015, 13:47:15 posle podne »
Posto si vec otvorio ovu temu napisacu ti sta mislim mada da sam na tvom mestu ja bih je obrisao i dao oglas, jer ovo sto se ovde pise nece ti ici na ruku. Da zanemarimo pricu Zokija Novusa jer to manje vise svi uradimo (u ostalom to je i on uradio) pa mu to dodje prosto tako. Malo u ovoj stvari ima razuma :). Iskreno kakva je situacija na trzistu a ona je takva vec jako dugo tesko ces ga prodati, tj da bi ga prodao moraces da ga das u totalno bescenje. Mogo se brodica u pokusaju prodaju godinama i vrte se po oglasu nebrojano puta, na to sve treba dodati i ono cega nema na oglasu a na prodaju je. Kupca ne zanima sto si ti prosao kroz golgotu i potrosio brdo para, on gleda okolnu ponudu i sta moze dobiti za slicne pare. Eventualno moze platiti nesto vise ako misli da su decije bolesti i problemi reseni, u smislu da ga narednih nekoliko godina ne ceka veca investicija (recimo vadjenje, saniranje korita i farbanje). Dobro je u tom smslu sto imas neki dokaz sta si i kako radio ali ipak mislim da ti to nece pomoci da podignes cenu. Neku vrednost imas u tom motoru i na zalost to je to. Znaci ako hoces stvarno da ga prodajes mislim da se cena vrti oko 2000 eur - ne vise. To je moje misljenje a voleo bih da gresim.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #9 poslato: 03, 12, 2015, 13:51:34 posle podne »
Mozda da pored nautike oglas das i u rubrici "kuca i basta" :)
(Moram malo :) )

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #10 poslato: 03, 12, 2015, 14:10:09 posle podne »
Doista steta ga prodati...neces dobiti ni dio onog sto si ulozio. Koliko sam shvatio ne plovis puno pa bi ti ovo trebalo biti i dostatno....Ja bih ga radije isjekao ...skinio kabinu i počistio unutrasnjost i dobio lijepi i veliki pomocni čamac koji ce ti uz neki veci brod trebati u svakom slucaju

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #11 poslato: 03, 12, 2015, 15:22:39 posle podne »
Брокеру, пре свега бих се захвалио на веома лепом, искреном и добронамерном коментару.
Искористићу га у покушају да свима објасним пар ствари.

Пре свега, ову тему сам отворио у жељи да се међу члановима форума нађе неко коме би мој чамац одговарао.
Толико је тога о њему написано и не желим ни једном речју да га хвалим више него што он заиста вреди. У мом случају, не важи она изрека: Сваки Циган свога коња хвали. Мој чамац је такав какав је.

Намерно нисам истакао никакву цену, свестан тога да се чамци уопште веома тешко продају. А посебно, како одредити цену чамцу који је претрпео овакве измене као овај мој?
Међутим, моја намера је да продам само чамац, без мотора. Задржао бих и радио и звучник, и једноручну даљинску команду. Можда и сајле.

Čамац сада заиста лепо плови, нигде на кориту не пушта воду, подигао сам му бокове, тако да ни таласи не запљускују унутрашњост, а тенда га савршено затвара. Подсетио бих и то да је тврди кров направљен тако да га је без икакве муке могуће померити унапред толико да баца сенку изнад кабине, а при том кокпит остаје потпуно откривен за сунчање и пецање. Мислим да су то неке карактеристике које ваља истаћи.
Мотор, команду и озвучење намеравам да пребацим на нови чамац.

Зато ћу, мало касније, окачити пар слика, како бих све подсетио од чега сам кренуо и докле сам стигао.
Уколико на форуму не буде интересовања у наредном периоду, онда ћу дати оглас на неком од сајтова као што је "Купујем-продајем", па ћемо видети да ли ће се појавити неко са стране.
« Poslednja izmena: 11, 12, 2015, 11:44:10 pre podne LSI »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #12 poslato: 03, 12, 2015, 15:25:20 posle podne »
Mozda da pored nautike oglas das i u rubrici "kuca i basta" :)
(Moram malo :) )

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Ни то није лоша идеја. Овако леп чамац био би украс у свакој башти и чинио би је веома необичном.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #13 poslato: 03, 12, 2015, 15:38:11 posle podne »
Doista steta ga prodati...neces dobiti ni dio onog sto si ulozio. Koliko sam shvatio ne plovis puno pa bi ti ovo trebalo biti i dostatno....Ja bih ga radije isjekao ...skinio kabinu i počistio unutrasnjost i dobio lijepi i veliki pomocni čamac koji ce ti uz neki veci brod trebati u svakom slucaju

U startu sam rekao da sam svestan da nikog ne interesuje koliko je čamac mene koštao. U odgovoru na Brokerov komentar objasnio sam o kojoj cifri ja razmišljam. Koliko je i to realno, vreme će pokazati.

Za mene bi bilo previše da razmišljam o nekom velikom brodu, kome bi ovo mogao biti pomoćni čamac. Zato ovaj treba da ode u ruke nekog drugog vlasnika.
Istina je da sam ja veoma malo vremena proveo na vodi u mom čamcu ali i to koliko sam proveo bilo je dovoljno da zapazim neke stvari.
Zaključio sam da mi nedostaje nekoliko santimetara dužine i širine (stari muški problem!).

Kako se vreme penzije približava, dolazi vreme kad ću imati vremena na pretek za boravak na vodi.
Obzirom da sam se preselio u Zemun, sad mi je distanca do marine 50 km u jednom pravcu. To je već dovoljan razlog da pokušam da u marini, na čamcu, prespavam kad god mogu, a ne da se svakodnevno vraćam kući.
Dalje, sad imam troje unučadi. Dvoje su već dovoljno veliki da provode više vremena na vazduhu, pored vode, sa mnom, a onda je svaki santimetar širine više, istovremeno i santimetar bezbednosti više. Na čamcu koji će biti metar duži od ovog, imaću i više prostora u kabini, mesto za hemijski toalet... Dakle, imam ja svoje razloge zašto sam doneo ovu odluku.

Znam da nudim jedan sasvim solidan čamac, koji naravno ne izgleda lepo kao ovi ulickani novi koji koštaju hiljade evra ali na kome će, onaj ko ga uzme, moći lepo da provodi vreme na vodi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Има ли неко коме би одговарао мој чамац?
« Odgovor #14 poslato: 03, 12, 2015, 15:42:32 posle podne »
А сад, ево и мало слика.

Овако је чамац изгледао кад сам га купио у децембру 2009. године, а слике су из 2010. кад сам одлучио да кренем с реконструкцијом.