Autor Tema: Tko se razumije u sonar?  (Pročitano 19232 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže majstorli

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
  • www.mojaladja.com
Odg: Tko se razumije u sonar?
« Odgovor #45 poslato: 20, 12, 2015, 21:22:54 posle podne »
teko da ces na netu naci uputstvo stelovanja tvog modela za reku Bosutu....  6589

trik je u tome da ti prema svom licnom afinitetu nastelujes sistem ... i da tacno znas sta dobijas ... a tu je PRAKSA najbitnija ..
Slazem se u potpunosti da tako nesto necu naci.
Mislim da mi netko da savjet.npr. koja brzina pinga?Sporo,normalno,brzi ili vrlo brzo.Ja ne kuzim sta mi je ispravnije postimat jer kao sto velim u camcu sam na vesla ili me voda lagano nosi.Ili kako podesit:plitka voda,slatka voda,sporo panulanje itd.Ili siva skala,crno dno ili obrnuta skala. Ima i povrsinska bistrina:iskljuceno,slabo ,vrlo jako. Evo to su primjeri za koje nisam siguran kako da to postelujem kuku

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Tko se razumije u sonar?
« Odgovor #46 poslato: 20, 12, 2015, 22:02:26 posle podne »
Napisao sam negdje dalje...tesko je nekom tko pocinje s takvim stvarima ustelati sonar u tako plitkoj vodi i tesko je nekom neiskusnom dobro procitati nesto na tako malo ekranu...da ne kazem da tu postoje problemi od plasenja ribe i slicnih stvari do povrsinskih necistoca koja je tesko izbjeci. Sonari vecini sluze za konfiguraciju dok onima koji se vise zezaju s tim poput mene sluze iskljucivo za pronalazak ribe jer pecam na par desetaka km rijeke i znam poprilicno dobro konfiguraciju. E sad teksko ce ti netko dati savjet o svemu kad ne vidim vodu....Moj početak s malo boljim sonarima je bio dosta tezak, tesko je bilo snimaka i instrukcija po netu.....ali uglavnom ulovi ribu od kilo-dvije i spusti je dole i na njoj ganjaj osjetljivost i ostale parametre...sto se tice svega ostalog ta zraka je ipak preuska i tek tad ces vidjeti koliko malo podrucja doista pokrivas....za ribu u takvim vodama ti treba nesto tipa structure scan...sve ostalo je poprilicno puno srece...pogotovo na rijekama poput bosuta koji sigurno nema puno kapitalnih i velikih riba lako vidljivih na sonaru

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Tko se razumije u sonar?
« Odgovor #47 poslato: 20, 12, 2015, 22:14:24 posle podne »
Kad je kapetan uspeo da podesi svoj da bez greške nalazi jata peševa... Sve je moguće  ha ha

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Tko se razumije u sonar?
« Odgovor #48 poslato: 20, 12, 2015, 22:18:15 posle podne »
Znači da je ipak otišao na veći level  lol

Van mreže majstorli

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
  • www.mojaladja.com
Odg: Tko se razumije u sonar?
« Odgovor #49 poslato: 20, 12, 2015, 22:20:09 posle podne »
Ako nesto ima bolje za bosut da mi preporucite.Pa prodat cu ovaj ako treba i uzet drugi.Mada mislim da i ovaj mogu dobro postelat.

Van mreže majstorli

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
  • www.mojaladja.com
Odg: Tko se razumije u sonar?
« Odgovor #50 poslato: 21, 12, 2015, 23:26:23 posle podne »

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Tko se razumije u sonar?
« Odgovor #51 poslato: 22, 12, 2015, 10:42:38 pre podne »
chirp je zadnja verzija lowrance sonara, od nove godine dolaze novi modeli hook i IT, sto se tice njega u odnosu na tvoj, ovaj ima down scan ako sto imas ti s 455 i 800 i ima jos i klasicni broand band sonar 83-200 sve je to upakirano u jedno sondu i predvidjeno je da down scanom gledas konfiguraciju a ovim drugim trazis ribu....bas za takve kao ti koji imaju mnogo zavrzlama oko koristenja sonara, cak posjeduje i opciju fish id tj ikonicu koja prikazuje ribu ali samo na broand bandu...

Van mreže majstorli

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
  • www.mojaladja.com
Odg: Tko se razumije u sonar?
« Odgovor #52 poslato: 22, 12, 2015, 10:59:46 pre podne »
Naj gore sto ni sa njima nisi siguran kako kvalitetno rade na plicoj vodi.
Nego,reci ti meni sta znaci u podesavanjima "plitka voda" na mark5x pro?
Ja stalno mislim da je moguce podesit sonar da dobro radi svoj posao u plitkoj vodi jednako kao i u dubokoj.

Van mreže milan vlajkovic

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 70
  • Pol: Muškarac
  • moja garsonjera desno
    • no name
  • Brod tip: sklep dunavski hand made
  • Marina: grocka
  • Veličina: 6,00
Odg: Tko se razumije u sonar?
« Odgovor #53 poslato: 22, 12, 2015, 19:12:10 posle podne »
 hi hi
www.furunostyle.jp/en
all about fish finders

evo sta kaze sam proizvodjac ff,nece da skodi da se potsetite

Van mreže majstorli

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
  • www.mojaladja.com
Odg: Tko se razumije u sonar?
« Odgovor #54 poslato: 25, 02, 2016, 23:31:29 posle podne »


Evo nasao sam nekakve snimke na YT-u.Vidim da frajer ima sonar kao moj i peca na dubinama pribliznim kao kod mene.Vide se nekakve ribe(ako su to uopce ribe).
Molim iskusne da cujem sta kazu o tome dali je dobro postiman sonar ...Dosta mi je vazno da vidim kako izgleda dobro ustiman sonar na terenu  (u pličoj vodi) dok se vide panjevi i ribe da ih mogu i ja razlikovat.Hvala svima koji mi mogu pomoci. 114

Van mreže Sinisa30303

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 55
  • www.mojaladja.com
Odg: Tko se razumije u sonar?
« Odgovor #55 poslato: 21, 04, 2016, 17:13:33 posle podne »
Evo ovako
Sad neradim kuci sam po ceo dan i bas bi mi bilo potrebno da malo izduvam mozak.
Ko ima malo dete razumece "Ajde duso idemo na nosu".Pa kako kaze mala maca pa kako kaze kuca pa malo spavanja pa opet isto.
E da bih malo pobegao od kuce evo vama prilike .
Montiranje stelovanje objasnjavanje teorije SVE ZA NAVIGACIONE I SUB SURFACE uredjaje
( ehosounderi).
Cena simbolocna samo da oduzim dizel za put.
Naravno ukoliko administrator dozvoli ovaj post.
Ukoliko ne brisite ga slobodno odmah.
Pozdravi
Sinisa
Kontakt: sncmonte@gmail.com