Kanu & Kajak > Modeli, Tipovi, Modifikacije

Pozicija jedara

<< < (2/8) > >>

BORA-D.T.D.:
Molim cenjene članove foruma Zoran T i Bata C da zadnje postove prebace u odgovarajuću temu ili otvore novu temu. Izvinjenje i najsrdačniji pozdrav.

Zoran T:

--- Citat: BORA-D.T.D.  27, 10, 2015, 07:57:42 pre podne ---Molim cenjene članove foruma Zoran T i Bata C da zadnje postove prebace u odgovarajuću temu ili otvore novu temu. Izvinjenje i najsrdačniji pozdrav.

--- Kraj citata ---
Slazem se Boro odosmo u drugu pricu...Ja licno to ne znam da uradim pa bi zamolio ko zna ili ko moze da to prebaci u dizajn ili drvene camce unapred hvala 114

Zoran T:

--- Citat: BataC  26, 10, 2015, 23:49:06 posle podne ---A sto ne probas sa kobilicom sa strane(Lee board),oslobodio bi prostor u centru,pa bi mogao dodati i malu kabinu...A i jednostavnija je izgradnja noza/kobilice sa strane...

--- Kraj citata ---
  Te kobilice sa strane po boku mi deluju kao cista improvizacija.Jest lakse napraviti  ima prostora unutra vise itd ali nije to kobilica zaneko ozbiljnije  jedrenje cisto moze da posluzi.Komplikovanija i bolja je twin keel (asimetricna i po uglom) i dupla kormila nazad al dupli posao za napraviti ima tu pozicija za sad je jarbol najveci problem

BataC:
Da,kobilica sa strane(lee board) je vise za rekreativna plovila,mada stari brodovi su je svi imali-Holandija,norveska itd...Evo jedne-lee board kobilice:

BataC:
Evo slike...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju