E, ovako treba... > Metalni čamci

Turisticki brodic

<< < (2/6) > >>

Vuka:
Zorane to bi vozio na drini tj na jezeru Perucac za prevoz putnika,isle bi 2 osmice yamahine 4 t i mislio sam malu kabinu ali nazad gde je ovom brodu na slici volan,malu kabinu cisto da se moze ubaciti malo stvari.Kapetane trazio sam ali ne mogu naci ako ko nadje neka javi ,hvala puno. E da ovaj brod na slici je 13 m a sirina 3,2 samo toliko znam,ako bi pravio isti samo 8 m moze li sirina ostati ista,zbog stabilnosti bi voleo sto siri.

Zoran T:
Ajd raspitaj se dali postoje neke zakonske regulative za plovila namenjena javnom prevozu putnika za jezero  Perucac ili kojim to vec vodama pripada.Konkretno dal spominju negde visinu slobodnog boka ili nosivost ili dali ima uopste nesto regulisano.Koji ti je planirani broj putnika max zbog nosivosti tj tezine.Kabina ili pilot house nije problem.

Kapetan:
moze ista sirina ali ce brzina rapidno da opadne... obicno je neki mimumum da je duzina jednaka 3 sirine ... sto je veci taj odnos, 1/4, 1/5 ladja ide brze...

mada ti je moj savet da za jezero narpavis/kupis nesto ovako...







imas ovde malo vise https://www.facebook.com/media/set/?set=a.894909250522730.1073741836.125687887444874&type=3

inace se ovaj koristi na Vlasini ...

Vuka:
Kapetane katamaran je exstra ali ipak sam cvrsto oducio da to bude brodic. U svakom slucaju hvala za savjet. Zorane sto se tice zakonskih regulativa,ukratko da ne duzim nema nikakvih. Ja bi isti ovakav kao iz apatina s tim da bi imao 4 reda klupa prolaz kroz sredinu a po 2 putnika sa strana,znaci 16 putnika. kabinica nazad da ne smeta putnicima zbog pogleda. Kome da se obrati za taj projekat ,znaci dimenzije,lim,rebra itd imam majstora koji bi to vario po skicama. Kome da se obratim u Beogradu za takav projekat i koliko bi to kostalo?

Vuka:
Kapetane brzina mi uopste nije bitna,bitnija mi je stabilnost zbog putnika. Sto se tice sirine jeli se mjeri recimo ako je 9 m duzina 3 bi bila sirina u dnu camca ili gornji deo,posto je razlika 20-30 cm a mozda i vise..

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju