Autor Tema: Beograd na vodi  (Pročitano 13056 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #30 poslato: 01, 10, 2015, 10:40:23 pre podne »
U zemljama nase ekonomske (ne)moci vlada investitorski urbanizam , a ne strucni.
Kada budemo dovoljno interesantni za ceo svet onda mozemo da napravimo konkurs i da se javi desetak vecih svetskih investitora.
Ja se divim ovom Muhamedu kada se usudio da dodje ovde u ovakvu sredinu da radi ovakav kvalitet gde su zute patkice i 300 zaludnih setaca dogadjaj dana, samo im jos fali LGBT drustvo pa da dozivljaj bude potpun..
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #31 poslato: 01, 10, 2015, 10:55:04 pre podne »
Zadnjih godina sam poceo da se bavim turizmom i tu ima jedna aksiom a to je da su za uspeh pre svega najbitnije tri stvari a to su lokacija,lokacija i lokacija a ostalo ide posle toga.
Ovo sto je broker napisao je srz i debela istina. Uz to, kada se radi o ovakoj lokaciji, mislim da tu nema mesta razmisljanju kao mali preduzetnik, jer ovde se ipak radi o milionima i milijardama... Takvi partneri u svakom slucaju nece doci na nesto grade na tri ara u Babinoj Gredi, vec ce traziti lokaciju koja brzo prodaje sagradjeno i gde mogu napraviti dobar profit...
Mislim da se oko ovoj svega digla velika prasina zahvaljujuci tome sto su investitori Arapi. Ja to licno ne bih gledao iz tog ugla. Evo, Arapi su investirali u propali JAT, napravili novu kompaniju koja radi odlicno... S druge strane imali smo velike investitore iz blizih nam zemalja, koji su upropastili sve sto se moglo upropasitit. Kao primer navodim slovence koji su upropastili brdo nasih dobrih firmi (livnica Kikinda, Livnica Topola, mlinska industrija Kikinda,...), pa i dalje vrsljaju ovde kako hoce...
U svakom slucaju, uvek ce biti razlicitih misljenja, ali ja ostajem pri misljenju da je umesto neke drljave zeleznicke stanice, udzerca i ciganskog naselja bolje napraviti bilo sta nego to ostaviti tako kako jeste... Kao dobar primer tapkanja u mestu moze se navesti mnogo toga, ali drasticni primeri u beogradu su: Luka Beograd, Ada Huja, Dorcolski plato oko marine,... gde je nesto planirano i kupljeno i vec godinama nema NISTA....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #32 poslato: 01, 10, 2015, 11:39:01 pre podne »
aj zaobidjite Ada Huju, taman smo poceli da se navikavamo na smrad a sad biste tu i "Visnjicu na vodi ..."

problem Srbije su promene vlasti, licno mislim da ce ovaj projekat otici u zaborav u momentu kad Vucic & crew bude u bukagijama... i da ce sve to da bude pravno zaglavljeno na xyz godina ...

da je dato malim investitorima i nasim fakultetima  sve bi se zavrsilo za 2-3 godine , i bilo bi mnogo jeftinije ...

eno danas citam u novinama neki Kosmajac, za koga je Vucic rekao da je najveci narko diler optuzen,to jest dignuta je optuznica, u rangu bespravne gradnje... Srbija ....

o cemu dalje da pricamo, gde je ta narko mreza? ko ju je preuzeo ? .... jasno nam je svima cime se sve bavi Vucic ...

licno bih voleo da imam stan na toj lokaciji , ali ne znam da li bih se usudio da ga kupim u fazi gradnje...

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #33 poslato: 01, 10, 2015, 12:27:02 posle podne »
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #34 poslato: 01, 10, 2015, 13:54:12 posle podne »

da je dato malim investitorima i nasim fakultetima  sve bi se zavrsilo za 2-3 godine , i bilo bi mnogo jeftinije ...


                                    Da, da, samo sto bi oni napravili 'smrdljive, zgrade, sahtovi bi bili ukopani bar 20 cm, afalt bi se izvitoperio posle 6 meseci, odvodna kanaizacija bi se stalno izlivala, a ploce na setackim stazama bi morali da menjaju posle godinu dana.  kuku

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #35 poslato: 01, 10, 2015, 13:59:45 posle podne »
@SRSA
Ne znam da li si procitao ceo moj post ... po planu fakulteta ... i samo da se nadziru ...

7645218764198
http://www.b92.net/putovanja/zanimljivosti.php?nav_id=739474

a ovi su mi najbolji sad ce sava mala da bude proglasena skadarlijom ...

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #36 poslato: 01, 10, 2015, 15:40:54 posle podne »
Kapetane,
Mnogo toga u ovoj nasoj Srbiji je dato malim akcionerima (pod nadzorom sve nekih vaznih institucija ) pa je rezultat - placi boze. Tu se svaki naplatio lepo, a sta je uradjeno ...
Dok su u EZYU postojale velike firme koje su mogle velike poslove odraditi od pocetka do kraja, do tada se i radilo i stvaralo. Kad je pocelo "ja tebi - ti meni" evo dokle smo ga doterali. Srsa ti dade odlican primer malih graditelja pod nadzorom fakulteta ( valjda Megatrenda il nekog slicnog )....
Sticajem prilika poslednjih dvadesetak godina se nalazim u okruzenju krupnog biznisa i odgovorno tvrdim da velike projekte mogu odraditi samo velike kompanije, nikako sitni preduzimaci !!!
Stos e tice drugih kvalifikacija, Vucica i ostalih trbosera, to ne bih da komentarisem, jer me politika ne tangira ni pod tackom razno, posto je to sve jedna te ista fela, pa je sasvim nebtno ko je na vlasti...

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #37 poslato: 01, 10, 2015, 16:48:27 posle podne »
Nemojte biti tako strogi prema domacim investitorima.
Eto, ako bi dali Makis Bogoljubu on bi napravio duplo veci projekat za 2 god, cak i manje, cena bi bila oko 1000e/kvm.
Verovatno bi to bilo kao one kartonske Terazije-kulise nasuprot Buvljaka. roll4
Ko ne poznaje ovaj projekat i ozbiljnosti stranu poslovnu tehnologiju, organizaciju i marketing, ne treba da zulja svoj mozak.
Pocetak teme je bio da vam omogucim da kupite stan bez agencijske provizije koja moze biti i u iznosu koliko kosta manje kvalitetno plovilo, tako da od mene dobijete i stan i novo plovilo, ako se i tako moze racunati. sajkaca eek
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #38 poslato: 01, 10, 2015, 19:21:58 posle podne »
Miso znajuci za tvoj standard plovila racunaj na mene :) a uz to gratis plovilo, daj neku garsonjeru u suterenu :D

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #39 poslato: 01, 10, 2015, 21:49:19 posle podne »
Na portalu Pescanik.net u tekstu pod naslovom ,,Beograd na vodi, zabranjeni grad" analiziran je nedavno objavljeni Ugovor o gradnji i argumentovano je dokazana stetnost ovog ugovora. Osim toga sto su prekrseni mnogi Zakoni Republike Srbije ovaj  ugovor je koruptivan jer omogucava novu korupciju.
Postoji jos mnogo  tekstova u kojima je argumentima dokazano da projekat Beograd na vodi nije u interesu gradjana Beograda i Srbije. Ali, nazalost u sadasnjoj Srbiji malo ko uvazava argumente.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #40 poslato: 01, 10, 2015, 23:15:06 posle podne »
Na portalu Pescanik.net u tekstu pod naslovom ,,Beograd na vodi, zabranjeni grad" analiziran je nedavno objavljeni Ugovor o gradnji i argumentovano je dokazana stetnost ovog ugovora. Osim toga sto su prekrseni mnogi Zakoni Republike Srbije ovaj  ugovor je koruptivan jer omogucava novu korupciju.
Postoji jos mnogo  tekstova u kojima je argumentima dokazano da projekat Beograd na vodi nije u interesu gradjana Beograda i Srbije. Ali, nazalost u sadasnjoj Srbiji malo ko uvazava argumente.
Kad bi mediji bili slobodni bilo bi svima jasno sta se desava, ovako samo ko se potrudi moze da dodje do bilo kakve informacije.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #41 poslato: 02, 10, 2015, 13:53:53 posle podne »
Bio sam malo pre na tom uredjenom setalistu, i stvarno izgleda lepo nema sta. Pitam se samo kako ce se dve galerije koje su postavljene iznad reke ponasati kada ih visok vodostaj potopi a sobzirom na visinu mislim da ce se to vec pocetkom proleca i desiti.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #42 poslato: 02, 10, 2015, 14:08:00 posle podne »
Их, Брокеру, претера га.

Може нама да се идеја допада или не допада, али зар смемо себи да дозволимо да помислимо да ће баш такви башибозуци радити било шта?

Па ваљда неко има толико у глави да узме податке о стогодишњем воденом максимуму на тој локацији и да уз фактор сигурности прорачуна како треба сондирати темељ и на коју висину поставити најнижу коту објекта.

Ја према овом пројекту имам велику резерву али као што сам рекао у претходној поруци, ако су представници власти већ одлучили да се у тај посао крене, у интересу народа је да пројекат једног дана буде и завршен. Какав год пројекат био, увек ће бити оних којима се коначно решење неће свидети, ма како било лепо и функционално. Али да ће баш прва поплава да поплави зграду, е - то нећу ни да помислим.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #43 poslato: 02, 10, 2015, 16:17:29 posle podne »
Nisam mislio na zgradu vec na galerije koje su sada uradjene i koje izlaze na vodu na setalistu. Lepo izgledaju, podovi su uradjeni od WPC i sve se nalazi na sipovima. Samo sam prilicno siguran da ce vrlo brzo pod vodu. Inace vidim i novi fazon kafica u kamioncicima sve sa mobilnim bastama a da ne spominjemo i veliki kafic, pitam se ko li je gazda i kako je dobio lokaciu. Prostora za dosta hejta ima ali da je lepse nego sto je bilo to stoji

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Beograd na vodi
« Odgovor #44 poslato: 02, 10, 2015, 18:27:37 posle podne »
Boro D.T.D.
Jel mislis da je pescanik.net oce nas za nase novinarstvo? Ja ne misli, al mi se ne pisena tu temu...
I to sto sam napisao, ne odnosi se samo i jednino na taj projekt "Beograd na Vodi", vec na sve krupne projekte, jer i dalje mislim da je bolje ista graditi nego sedeti, nista ne raditi i kritikovati sve i nalaziti mu mane.