Autor Tema: sram te bilo,limundo  (Pročitano 7950 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bratsaja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
  • bolje ispasti glup nego iz voza
    • jos nema ime
  • Brod tip: hand made,6 metara cistog celika
  • Marina: kod tasta u bašti
  • Veličina: 6
sram te bilo,limundo
« poslato: 13, 09, 2015, 01:09:22 pre podne »
Ne mogu da verujem da se ovako nesto javno nudi na limundu.
http://www.limundo.com/kupovina/Sportska-oprema/Ribolovacka-oprema/Pribor-za-pecanje/Uredjaj-za-izlovljavanje-ribe-iz-ribnjaka/39243905
Kada sam probao da pijavim aukciju jer je u pitanju nelegalan alat ocigledno namenjen krivolovu,nigde nisam nasao opciju za tako nesto.Ako neko ima mogucnosti,neka ihopomene da je ucestvovanje u prodaji ovog djubreta takodje prekrsaj i da je sramota da zaradjuju na takav nacin.
Količina ribolovačkog pribora obrnuto je srazmerna broju dana provedenih na vodi.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #1 poslato: 13, 09, 2015, 03:15:27 pre podne »
ovaj uredjaj nije nelegalan ... i zaista sluzi za ribnjak ...



! No longer available

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #2 poslato: 13, 09, 2015, 03:18:42 pre podne »

Van mreže bratsaja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
  • bolje ispasti glup nego iz voza
    • jos nema ime
  • Brod tip: hand made,6 metara cistog celika
  • Marina: kod tasta u bašti
  • Veličina: 6
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #3 poslato: 13, 09, 2015, 08:18:04 pre podne »
Aha,cak daju i 20% popusta na dozvolu ako se peca na struju.
Količina ribolovačkog pribora obrnuto je srazmerna broju dana provedenih na vodi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #4 poslato: 13, 09, 2015, 09:03:24 pre podne »
Братесајо, дешава се некад да се нађемо у ситуацији као што је ова - питамо се: "Ко је ту нормалан?"

Постоји огроман број производа који се налазе на списку производа такозване двоструке намене, производа које може било ко да користи да би од њих или помоћу њих направио нешто лепо, корисно, свима потребно и доступно, али могуће је направити и такозвана средства за масовно уништавање људи.

Ево само један пример: натријум флуорид - супстанца која се користи као сировина за пасте за зубе. Међутим, то је опасан отров и само неколико грама могло би да потрује десетине хиљада становника неког града уколико доспе у јавни водовод.

Таквих производа има много, веома много.

Исто је то, чини ми се и у овом случају.

Све док људи тај алат користе за изловљавање у свом рибњаку, то је легалан алат. Али ако у руке доспе неком од ових штеточина који некада ноћу, а сада и дању, изађу на воде језера или река и неконтролисано изловљавају рибу у њеном природном станишту, тада то постаје средство за помор рибе на тој локацији.

На нашу жалост, рибочуварска служба се тешко носи с тим проблемом јер нема праву подршку државе, кроз подршку полиције и судства, и стално слушамо приче о људима које "сви знају" а који остају без лика и имена и кад их рибочувари затекну на делу.

Van mreže MoravskiLubenicar

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 89
  • Pol: Žena
  • www.mojaladja.com
    • NjunjaVunja
  • Brod tip: jedrilica
  • Marina: Gradska Višnjica
  • Veličina: 7m
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #5 poslato: 13, 09, 2015, 16:38:28 posle podne »
LSI puna podrška! Ja ne pecam ja ne lovim ja samo plovim. Jedne godine sam veslajući kajak niz Južnu i Veliku Moravu (plovidba do Smedereva 5 dana) jedne  noći kod Stalaća  čula 13 bombi bačeneih u reku u krivolovu...jadno i žalosno...tu više nije bilo ni ribe ni života u sledećih par decenija...a čemu...za tanjir čorbe ili bilo čega...pa ljudi moji dok  čuvamo život u prirodi imaće i za iće i za piće...ovakvi genocidi  donose nama štetu.

Van mreže berkut

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 20
  • www.mojaladja.com
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #6 poslato: 14, 09, 2015, 12:07:36 posle podne »
Код нас је по закону дозвољен излов рибе струјом само у инспекцијске и научне сврхе.Овај уређај по цени не спада у ту класу јер се види по цени даје крајње примитиван претварач у питању,прави имају и микропрцесор!Е сад, као у оној коммедији кад каже "...да сам ја власт..:"...али нисам,ни ја ни Ви...Ради се о продаја уређаја чијим руковањем је врло лако угрозити живот са смртним последицама непосредног руковаоца али и људи око њега ако их има!Значи да би "уређај" требало да има безбедноосно технички сертификат,у супротном па нашем закону је кажњиво пустити га у промет.ЛИМУНДО јесте крив јер дозвољава продају уређаја без уверења и/или дозволе за продају,уређаја кога физичко лице по закону не сме да има,и да не набрајам...Све очито може на "безалтернативном" путу без возног реда...јер треба да имамо чиме да стигнемо кад и ако стигнемо.
Није главна штета од лова струјом убијена па продата риба,много је горе што и ситна риба која дође у струјно поље и преживи остаје стерилна.Бар тако сам слушао професоре неке јер сам пар пута рисуствовао огледном излову струјом у сврху праћења популицеје смуђа на једном рибњаку...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #7 poslato: 15, 09, 2015, 15:15:47 posle podne »
Ne kontam nesto. Sta koga briga ko ce kako izlovljavati ribu iz privatnog ribnjaka. Ja svinje ubijam sa pistoljom, stujom ili koljem bez pomocnih sredstava. Moj je izbor. Riba u ribnjaku je samo da se ubije i pojede.. To je komercijala, obicna farma. Nagojis i pojedes/.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #8 poslato: 15, 09, 2015, 17:34:47 posle podne »
mac sa dve ostrice... ja sam recimo za totalnu liberalizaciju nabavke oruzja ... ali opet to i nije toliko dobra ideja...
da li ce neko ili nece koristiti ovo za nelegalan ribolov ne znam, ali sam protiv zabrane prodaje ovakvih stvari ...

krivolov NI JEDAN se ne resava zabranama prodaje alata vec drugim stvarima


Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #9 poslato: 15, 09, 2015, 19:50:39 posle podne »
mac sa dve ostrice... ja sam recimo za totalnu liberalizaciju nabavke oruzja ... ali opet to i nije toliko dobra ideja...
da li ce neko ili nece koristiti ovo za nelegalan ribolov ne znam, ali sam protiv zabrane prodaje ovakvih stvari ...

krivolov NI JEDAN se ne resava zabranama prodaje alata vec drugim stvarima

Nece resiti, ali ce smanjiti krivolov, bar za broj onih koji bi mogli da krivolove da mogu legalno da kupe ovakva sokocala.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #10 poslato: 15, 09, 2015, 20:55:44 posle podne »
Nece resiti, ali ce smanjiti krivolov, bar za broj onih koji bi mogli da krivolove da mogu legalno da kupe ovakva sokocala.

mislis u fazonu nece da pocine krivicno delo kupovinom nelegalnog aparata  ha ha ha ha ha ha ha

Srbija.. mi imamo zabranu potrebe MK karabina SAMO jer je neka budala nekada davno rekla da se MK koristi u krivolovu ... i zabranjena je upotreba istog u lovu ,moze da se koristi samo u sportske svrhe... da li je krivolov smanjen ? Nije ... u porastu je

Naravno svugde u svetu se MK korsiti za odstrel predatora i sitnije divljaci  , sem u Srbiji ... Panduri po selima nema sanse da daju MK dozvolu , al ce zato uvek dati dozvolu za desetometnu bokericu u kalibru 12...

Srpsko zakonodavstvo ...

Ja sam protiv zabrane definitivno ... il ajd da zabranimo posedovanje nozeva jer sa njima moze da se ubije covek ? Ili da izdajemo kuhinjsku SO u prodavnicama samo na recept posto ako pojedes 100 grama soli umires...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #11 poslato: 15, 09, 2015, 22:24:30 posle podne »
...
Ili da izdajemo kuhinjsku SO u prodavnicama samo na recept posto ako pojedes 100 grama soli umires...

Капетане, што откристе тајну рецептуру?
Кад сад навале сви несрећни...

А ви који сте помислили, ето нама јевтиног начина... не радујте се. Тешко ћете тако скратити муке. Обично после првих пар грама човеку позли и почне да повраћа.
Мада... има и оних халавих, који могу и 100 г да прогутају одједном... Поготову ако прочитају вести о успешном развоју наше привреде. Или да је опет одложено обелодањивање уговора о Београду на води и сл.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #12 poslato: 16, 09, 2015, 06:05:58 pre podne »
Onda da se u slobodnu prodaju uvrsti i droga, bombe, svi otrovi i hemikalije, i sl.  kuku  Kapetane  zabranom prodaje ili posedovanja necega, ne resavas pitanje zloupotrebe ali smanjujes dostupnost  populaciji a samim tim   i  mogucnost zloupotrebe.  Inace MK puske su  za vrlo restriitivnu uppotrebu / sportsku/ zbog velike brzine zrna, necujnosti i ogromne stete koju u telu zrtve napravi zrno. Upravo zato krivolovci i koriste MK puske.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: sram te bilo,limundo
« Odgovor #13 poslato: 16, 09, 2015, 10:08:38 pre podne »
Onda da se u slobodnu prodaju uvrsti i droga, bombe, svi otrovi i hemikalije, i sl.  kuku  Kapetane  zabranom prodaje ili posedovanja necega, ne resavas pitanje zloupotrebe ali smanjujes dostupnost  populaciji a samim tim   i  mogucnost zloupotrebe.  ...

Има ту и она друга страна медаље.

Кад нешто забраниш, а народ то тражи, ствараш вештачку несташицу и дижеш цену тог траженог производа.

То се догодило с прохбицијом у Америци, кад је мафија зарадила огромне паре на трговини алкохолом који је био забрањен (иако  свуда доступан).
То је случај и с дрогом.
Готово иста ситуација је и с ценом дијаманата - пар фирми контролишу производњу и лимитираним количинама дижу цену у небеса.

Време је показало да прохибиција није спречила Американце да пију, па је и укинута (у међувремену много је људи изгубило живот, остало да не понављам).

Зато, не верујем у забране које држава доноси а које имају везе са монополима и прометом. Поготову што се показало да је "држава" изнутра трула и да су многи уважени политичари управо помагали илегалну трговину ради личног интереса.

Код нас има много прописа који су донети "у интересу народа" од којих народ има само штете али то је већ нека друга тема.


Мислим да Лимундо, ни било који други интернет или класични продавац, није одговоран за оно што ће купац урадити с купљеним производом.

Зар је Опел нпр. крив кад се пијани возач забије у аутобуско стајалиште и побије несрећне људе? Зар је требало да у ауто угради сензор којиби возило искључио кад осети да је возач полудео или се напио?