Autor Tema: Jedrilica  (Pročitano 10064 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IVANSNIBS

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • Jedrilica
  • Brod tip: Rivetto 750
  • Veličina: 7,5m
Jedrilica
« poslato: 06, 09, 2015, 23:01:37 posle podne »
Postovani, ne znam jesam li na pravu temu upao ili sam pogrijesio? Ako grijesim ne zamjerite mi jer sam nov pa nisam dovoljno upucen. Iz Crne Gore sam i kupio sam ove godine jedrilicu rivetto 750. Ne znam nista o jedrenju kad sam je kupio ali sam vremenom malo naucio u polako sa prijateljima usao u sustinu jedrenja. Mene interesuje kakva je jedrilica rivetto 750?  Ima li ko da mi da link ili kakav pdf dokument ili video kurs za pocetnike jedrenja. Hvala puno na razumijevanju!!! Mogu da postavim slike da vidite kakva je jedrilica ali da naglasim da je nisam ni skupo platio a mozda i je jesam ali se meni tada ucinjelo da je to jeftino. Slike  sad postavljam a platio sam je 2000 eura.
Da nema ko da prodaje balon jedro, dobio sam ga pocijepanog pa gledam nedje da ga zakrpim ali bih isto kupio kedno za rezervu. Ne znam kako se pravilno zove ali ga kod nas zovu balon jedro.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Van mreže IVANSNIBS

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • Jedrilica
  • Brod tip: Rivetto 750
  • Veličina: 7,5m
Odg: Jedrilica
« Odgovor #1 poslato: 06, 09, 2015, 23:07:59 posle podne »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Jedrilica
« Odgovor #2 poslato: 07, 09, 2015, 09:26:35 pre podne »
cena je ok ne brigaj ... inace radi se o jako brzoj jedrilici u svojoj klasi ...spinaker ili balon jedro se kupuje po narudzbini , vidi ko dole sije jedra pa vidi za cenu .. za slicnu jedrilicu ja sam genaker (slicna izrada) platio oko 400 evra , te ne verujem ni da ce tebe skuplje da kosta...

ne kupuj polovno jer ne mozes znati za sva ostecenja...

Van mreže MoravskiLubenicar

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 89
  • Pol: Žena
  • www.mojaladja.com
    • NjunjaVunja
  • Brod tip: jedrilica
  • Marina: Gradska Višnjica
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrilica
« Odgovor #3 poslato: 07, 09, 2015, 17:13:30 posle podne »
Jedrilica je super! I izuzetno jeftina! Riveto na italijanskom znači samogradnja što znači da je neko po nekom kalupu lio korito i sam je uradio. Potraži po netu fotke jedrilica 750 i verovatno ćeš prepoznati svoje korito. SREĆNO!

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Jedrilica
« Odgovor #4 poslato: 09, 09, 2015, 09:46:03 pre podne »
 sail vrlo vrlo brz brod.Zahteva i znanje i posadu.Nekad u minitonskoj klasi izrazit favorit na svakoj regati.Hoce u "orcu" da prihvati nekontrolisano ako ne vodis racuna pa davi pod vodu i razmu a i do kabine zna da zalije kad je poteras.Savet ako duva jace od 3-4 bof krati jedra obavezno pogotovo ako si sam ili neiskusan.
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrilica
« Odgovor #5 poslato: 30, 11, 2015, 23:42:46 posle podne »
Sad videh temu. Riveto je super jedrilica, ne znam za kvalitet, al lepo jedri. A za kracenje jedara je tacno, ali to vazi za vecinu jedrilica ove velicine. Mislim da postoji kalup negde kod nas za ovaj brod. Cena je bas mala, mada ima tu sigurno dosta posla da se sve dovede u red.

Van mreže MoravskiLubenicar

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 89
  • Pol: Žena
  • www.mojaladja.com
    • NjunjaVunja
  • Brod tip: jedrilica
  • Marina: Gradska Višnjica
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrilica
« Odgovor #6 poslato: 01, 12, 2015, 13:17:13 posle podne »
 114 Živeli! Videh  da sam avanzovala od MALOG u MORNARA!

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Jedrilica
« Odgovor #7 poslato: 01, 12, 2015, 15:35:00 posle podne »
Riveto je projekat za samogradnju(one desing) izrazito trkace jedrilice nastao krajem 70tih.Klubovi i ko je hteo brod za trke i regate pravio je riveto.Na leto 84 i 85g sam radio u nekadasnjem ACY-ju(preko omladinske).Bio je Elanov program od"707", "Elan Ekspres" i"Elan31" i sa ni jednim nije moga da se prati riveto eventualno 31-ca al to je puno veci brod.Elani su bili za carter(zbog opreme tezi)a ne za regate.Slicne rivetu na oko isti(a kazu je malo meksi brod od riveta )pravilo je brodogradiliste Kosanovic negde okolina Zagreba.Hvaranka je bio naziv i mislim da je napravljeno samo 4 kom.Ti kalupi od riveta jedino ko je pravio camac pa ostalo.Sa danasnjim trkacima tipa"heol 7.4" ili nesto iz mini klase 6.5m riveto nema sanse...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrilica
« Odgovor #8 poslato: 01, 12, 2015, 20:48:49 posle podne »
Verujem da je tko, mada ja nisam primetio da je nesto bas mnogo brz. Verovatno sam ja jedrio na nekom koji nema dobru opremu. Elan expres mi deluje ozbiljnije. Nisam znao da su svi samogradnje. To je onda carstvo osmoze..

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Jedrilica
« Odgovor #9 poslato: 01, 12, 2015, 21:32:58 posle podne »
Ja ne znam dal je riveto neko serijski proizvodio.U sukostanu je bio jedan samo za regate i nije bio u vodi duze od 4 dana nikad a unutra beo ko prazan frizider u prodavnici nista nije imao samo obaveznu opremu vrece sa jedrima kanape sidro i pojaseve...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrilica
« Odgovor #10 poslato: 02, 12, 2015, 10:54:58 pre podne »
Primetio sam da su im jarboli razliciti, na svakom rivetu drugaciji. A sto se tice savremenih trkaca, to je otislo daleko. I trkac je samo trkac, ne sluzi da druge stvari. Tu se stvarno mnogo toga promenilo. A male jedrilice do 8 m koje nisu regatne gotovo da niko vise me pravi.

Van mreže IVANSNIBS

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • Jedrilica
  • Brod tip: Rivetto 750
  • Veličina: 7,5m
Odg: Jedrilica
« Odgovor #11 poslato: 01, 08, 2016, 16:04:05 posle podne »
Hvala puno na komentarima, nisam znao da je rivetto samogradnja. Ona me je super posluzila prosle godine i ja sam bas dosta uzivao u plovljenju sa njim. Sto se tice ove godine, nisam je jos vadio iz vode, cijelu zimu je bila u vodi a sve je razlog sto nemam prikolicu. Sad upravo dogovaram jednu prikolicu da prepravim i da probam da je osposobim za rivetto ali nidje na netu ne mogu da nadjem shemu, narcrt za prikolicu. Ocu da je izvadim iz mora i da je dovedem u Podgoricu i da je komplet sredim i unutra i spolja. To cu da radim sam sa drugarima. Posto ce mi trebati malo vremena za spremanje jedrilice tamo pred pocetak sledece sezone postavljam slike da vidite kako je ispala posle zavrsenih radova. Ako imate kakav nacrt prikolice za jedrilicu od 7.5m duzine i 2.5 m sirine bio bih vam bas zahvalan jer bi mi bas dosta pomogli.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Van mreže milan vlajkovic

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 70
  • Pol: Muškarac
  • moja garsonjera desno
    • no name
  • Brod tip: sklep dunavski hand made
  • Marina: grocka
  • Veličina: 6,00
Odg: Jedrilica
« Odgovor #12 poslato: 01, 08, 2016, 17:50:06 posle podne »


 hi
postovanje kolega ,mozda ovo moze da pomogne

https://www.pinterest.com/search/pins/?q=boat%20 trailers

otvarajte slike i ono ispod njih ima mnogo nacrta.

poz. M.Vlajkovic

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrilica
« Odgovor #13 poslato: 01, 08, 2016, 23:29:21 posle podne »
Jedino ako bi nasao negde prikolicu za riveto pa da izmeris.inace nije neka nauka.na sredini mora da bude oslonac za kobilicu.to mora bude bas jako .jedrilicu oslanjas na kobilicu.a 4 bocna nosaca mora da imaju mogucnost stelovanja po visini.bocni nosaci samo pridrzavaju.ne nose veliki teret.vazno je da jedrilica moze da se pomera malo napred i nazad na prikolici,da bi mogao da nastelujes pritisak na kuku..
Sve prikolice su slicne.ram i osovine.a posle se prilagode prema plovilu.
I ako se ne koristi cesto prikolica mora da bude dobra,posto u suprotnom moze sa njom da se napravi svasta..rivero dosta visoko stoji na prikolici.nije bas idealan za transport.

Van mreže MoravskiLubenicar

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 89
  • Pol: Žena
  • www.mojaladja.com
    • NjunjaVunja
  • Brod tip: jedrilica
  • Marina: Gradska Višnjica
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrilica
« Odgovor #14 poslato: 08, 08, 2016, 17:46:33 posle podne »
NEPTUN je dao pravu informaciju....visoko je na prikolici i baš gadno za transport...govorim iz iskustva i to na relaciji Bg Niš...gde je sve ravno...zato je ne vozim više...imam sada sošna jedrada  king