Autor Tema: Spustena jedra  (Pročitano 14964 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Thalassoma

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
  • www.mojaladja.com
    • Malamoccia
  • Brod tip: GibSea
  • Marina: Sutorina
  • Veličina: 7,2
Ceka se registracija i prevoz
« Odgovor #30 poslato: 22, 03, 2016, 10:39:30 pre podne »
Jos ne znam kada ce da stigne. Prvo moram da je registrujem pa sada gledam da li mogu da je registrujem pod poljskom zastavom ili ce ipak da bude USA.
Posle toga prelazim na organizaciju prevoza. Imam neku relativno pristojnu kombinaciju da mi se preveze direktno do CG gde ce da plovilu bude stalno mesto
prebavilasta.
Sto se tice fotografija, ne znam zasto ali ne mogu da ih trenutno nakacim. A i imam ih jos samo dve.
Ipak, ima ih dosta na njihovom sajtu pa moze da se nadje na www.vikoyachts.com

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ceka se registracija i prevoz
« Odgovor #31 poslato: 22, 03, 2016, 11:07:32 pre podne »
ja sam imao muke tantalove dok nisam resio da registrujem na USA... dobro se raspitaj oko transporta i momenta registracije... jer ako je registrujes kada bude u CG neces imati ulazni pecat u Crnu goru ...
Mozda je bolje, jos dok je u fabrici, uraditi USA registraciju pa tek onda krenuti na trasport...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ceka se registracija i prevoz
« Odgovor #32 poslato: 22, 03, 2016, 11:08:00 pre podne »
i Srbija je opcija da znas... registrujes bez motora a carina je 3% za jedrilice...

Van mreže Thalassoma

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
  • www.mojaladja.com
    • Malamoccia
  • Brod tip: GibSea
  • Marina: Sutorina
  • Veličina: 7,2
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #33 poslato: 23, 03, 2016, 09:09:12 pre podne »
Da...
Svakako ako budem isao na USA zastavu, da cu da registraciju obavim pre prevoza. Ali sada proveravaju da li u Poljskoj moze da se uradi trajna registracija pa da
tako zavrsim celu pricu tj. da ne moram da obnavljam registraciju kao sto je to slucaj sa USA registracijom.
Nisam znao da je za jedrilice samo 3% carina. To zvuci dobro. Samo sto opet imam CG vinjetu i redovnu obnovu registracije u Srbiji a ne planiram da jedrilicu koristim i ovde.
Evo jos jedne fotografije mojeg plovila...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #34 poslato: 23, 03, 2016, 16:50:10 posle podne »
Ne znam gde zivis, ali ako drzis stalno jedrilicu na moru,  zasto je toliko vazno da bude laka za transport. Ja se dvoumim dal da jedrilicu ostavljam na moru stalno.  Ali uvek mi zao da ostanem u bg. bez broda.  A druga stvar je sto stalno ima nesto da se radi na brodu van sezone, pa mi bolje kad je jedrilica ovde. Inace u grckoj je jeftinije drzati brod nego u beogradu.
Ne znam dal i prikolicu kupujes u inostranstvu. Tu budi oprezan,  posto su ovde poludeli oko toga. Neke prikolice nece da registruju i ako su fabricke i legalno uvezene.

Na mreži Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #35 poslato: 23, 03, 2016, 17:09:52 posle podne »
Sto se jedrilica tice, to nije oblast koju poznajem ali, kad ste spomenuli prikolice, sa tim sam se bavio cele prosle godine i mogu da dam dosta korisnih saveta onima sto imaju nemeru da je kupe. Pisao sam u jednom postu o problemu sa registracijom ali, ima tu i drugih detalja na koje bi trebalo obratiti paznju pa, izvolite pitajte, rado cu pomoci svakom ko je zainteresovan. Moze na PP a moze i ovde, kako vam volja.  114

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #36 poslato: 23, 03, 2016, 22:34:08 posle podne »
Sto se jedrilica tice, to nije oblast koju poznajem ali, kad ste spomenuli prikolice, sa tim sam se bavio cele prosle godine i mogu da dam dosta korisnih saveta onima sto imaju nemeru da je kupe. Pisao sam u jednom postu o problemu sa registracijom ali, ima tu i drugih detalja na koje bi trebalo obratiti paznju pa, izvolite pitajte, rado cu pomoci svakom ko je zainteresovan. Moze na PP a moze i ovde, kako vam volja.  114
ND
Kad stize albin.

Na mreži Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #37 poslato: 24, 03, 2016, 06:55:04 pre podne »
Sto se jedrilica tice, to nije oblast koju poznajem ali, kad ste spomenuli prikolice, sa tim sam se bavio cele prosle godine i mogu da dam dosta korisnih saveta onima sto imaju nemeru da je kupe. Pisao sam u jednom postu o problemu sa registracijom ali, ima tu i drugih detalja na koje bi trebalo obratiti paznju pa, izvolite pitajte, rado cu pomoci svakom ko je zainteresovan. Moze na PP a moze i ovde, kako vam volja.  114
ND
Kad stize albin.

Trebalo je da na utovaru budem 02. aprila, medjutim zbog bolesti clana porodice moguce je da pomerim termin. Jbga, tri meseca se pripremam i iscekujem i sada se sve nesto lose poklopilo.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #38 poslato: 24, 03, 2016, 09:18:58 pre podne »
Da...
Svakako ako budem isao na USA zastavu, da cu da registraciju obavim pre prevoza. Ali sada proveravaju da li u Poljskoj moze da se uradi trajna registracija pa da
tako zavrsim celu pricu tj. da ne moram da obnavljam registraciju kao sto je to slucaj sa USA registracijom.
Nisam znao da je za jedrilice samo 3% carina. To zvuci dobro. Samo sto opet imam CG vinjetu i redovnu obnovu registracije u Srbiji a ne planiram da jedrilicu koristim i ovde.
Evo jos jedne fotografije mojeg plovila...
usa registracija te ladje na trogodiisnjem nivou nece te preci 100 usd.. meni je 200 usd za jedrilicu od 12 metara pa vidi ... Dingi sada registrujem za 30 usd na tri godine....
Jedrilice su odavno 3% ali to placas samo ako hoces da registrujes i u Srbiji, a ne vidim razloga za tako nesto ako ne koristis ladju ovde ... u tom slucaju obavezno odstampaj tu stranu iz carnskog tarifnika, imas ga online ... da imas neki dokaz kad krenes da se svadjas sa genijalcima na carini ..

Ja bih ti preporucio da zaobidjes Crnu Goru, ove godine znam 3-4 ladje koje beze za Grcku.. nema vinjete, besplatni vezovi po lukama i slicno .. Gradska marina za moju ladju je recimo 670 evra godinu dana ako hocu da je drzim na vodi , ili 1400 za drzanje na suvom ... za tebe verovatno u pola cene ako ne i manje ... za te pare ti se ne isplati da cimas jedrilicu tamo vamo

ujedno ako je taj VIGO ispod 7 metara u papirima, mislim da u CG ne placas vinjetu .. tako je barem bilo ...


Van mreže Thalassoma

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
  • www.mojaladja.com
    • Malamoccia
  • Brod tip: GibSea
  • Marina: Sutorina
  • Veličina: 7,2
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #39 poslato: 24, 03, 2016, 19:41:46 posle podne »
Da...
Svakako ako budem isao na USA zastavu, da cu da registraciju obavim pre prevoza. Ali sada proveravaju da li u Poljskoj moze da se uradi trajna registracija pa da
tako zavrsim celu pricu tj. da ne moram da obnavljam registraciju kao sto je to slucaj sa USA registracijom.
Nisam znao da je za jedrilice samo 3% carina. To zvuci dobro. Samo sto opet imam CG vinjetu i redovnu obnovu registracije u Srbiji a ne planiram da jedrilicu koristim i ovde.
Evo jos jedne fotografije mojeg plovila...
usa registracija te ladje na trogodiisnjem nivou nece te preci 100 usd.. meni je 200 usd za jedrilicu od 12 metara pa vidi ... Dingi sada registrujem za 30 usd na tri godine....
Jedrilice su odavno 3% ali to placas samo ako hoces da registrujes i u Srbiji, a ne vidim razloga za tako nesto ako ne koristis ladju ovde ... u tom slucaju obavezno odstampaj tu stranu iz carnskog tarifnika, imas ga online ... da imas neki dokaz kad krenes da se svadjas sa genijalcima na carini ..

Ja bih ti preporucio da zaobidjes Crnu Goru, ove godine znam 3-4 ladje koje beze za Grcku.. nema vinjete, besplatni vezovi po lukama i slicno .. Gradska marina za moju ladju je recimo 670 evra godinu dana ako hocu da je drzim na vodi , ili 1400 za drzanje na suvom ... za tebe verovatno u pola cene ako ne i manje ... za te pare ti se ne isplati da cimas jedrilicu tamo vamo

ujedno ako je taj VIGO ispod 7 metara u papirima, mislim da u CG ne placas vinjetu .. tako je barem bilo ...
Daj molim te mi posalji link (moze i na PP) za registraciju plovila pod USA zastavom. Ja sam isao preko neke agencije proslog puta pa je bilo malo "lupanja po usima".
Sto se tice vinjete za CG, nisi u pravu. Cena je prilicno pristupacna ali se ipak placa. Idi na http://vinjete.luckakapetanija.me/ i tamo ces sve da nadjes.
Hvala i na savetu za Grcku. Rado bih ja tamo ali ima previse razloga zasto sam vezan za CG tj. Boku Kotorsku. Ali, ako bude srece, kada mi klinci malo porastu i kada procenim mogucnosti plovila, zaplovicu ja i u tom smeru.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #40 poslato: 24, 03, 2016, 20:12:33 posle podne »
Za registraciju pod USA zastavom ... naravno registruj na fizicko lice
 
Ms. Robin Goldberg
Delaware Intercorp, Inc.
113 Barksdale Professional Center
Newark, DE 19711
Phone: (302)266-9367
Fax: (302)266-9940
robin@delawareintercorp.com
www.delawareintercorp.com

naravno imas i nase koji registruju usluzno u DE ali dodaju nulu na kraju americke cifre :D ja sam platio 198 eura , tri godine sa fedexovom dostavom na kucnu adresu (manje od 3 dana)... procedura je jednostavna samo sve moras da prevedes na engleski i da sceniras orginale i posaljes im...

kad sam kupio Alou, a ima tome 4-5godina jedrilice do 7 metara nisu placale nista ... ja pizdeo jer je Aloa dugacka 23 feeta ili 701 cm :D
sad vidim da za 6.9 metara vinjeta izadje 50 evra godisnje , nije strasno

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #41 poslato: 24, 03, 2016, 20:15:14 posle podne »
evo ti ih i zvanicne cene ako si tamo .. ovaj Robin nesto sitno digne ...

Prva cifra je registracija za godinu dana a druga za tri godine , koliko vidim tebe bi registracija za tri godine izasla 60 dolara (oko 50 evra), plus fedex postarina ...

CLASS A (less than 16’)                                                              $10          $30
CLASS I (16’ or over and less than 26’)                                       $20          $60
CLASS II (26’ or over and less than 40’)                                      $30          $90
CLASS III (40’ or over and less than 65’)                                     $50          $150
CLASS IV (65’ or over not required to be documented)               $60          $180

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #42 poslato: 25, 03, 2016, 08:20:08 pre podne »
A fedex koliko moze da izadje otprilike? I jos nesto, motor ne registrujes sa tim camcem u tom slucaju, vec ide bez motora?
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #43 poslato: 25, 03, 2016, 11:53:16 pre podne »
A fedex koliko moze da izadje otprilike? I jos nesto, motor ne registrujes sa tim camcem u tom slucaju, vec ide bez motora?

motor se upisuje u registar ali se ne upisuje na karticu ... u nekim zemljama motor je rezervni deo....  moj savet je da se pored ovog izvadi i papir "to whom it may concern letter" gde pisu dodatni podaci tipa motor i slicno, cena mu izadje oko 5-10 USD, tu pise sve ostalo ...

Van mreže Thalassoma

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
  • www.mojaladja.com
    • Malamoccia
  • Brod tip: GibSea
  • Marina: Sutorina
  • Veličina: 7,2
Odg: Spustena jedra
« Odgovor #44 poslato: 28, 03, 2016, 09:33:36 pre podne »
Za registraciju pod USA zastavom ... naravno registruj na fizicko lice
 
Ms. Robin Goldberg
Delaware Intercorp, Inc.
113 Barksdale Professional Center
Newark, DE 19711
Phone: (302)266-9367
Fax: (302)266-9940
robin@delawareintercorp.com
www.delawareintercorp.com


Koliko je pouzdan ovaj tip tj. da li je neko od vas preko ove firme registrovao plovilo?