Autor Tema: Pozdrav  (Pročitano 2073 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bezbradi

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
Pozdrav
« poslato: 29, 08, 2015, 19:27:23 posle podne »
Potpuno sam nov na forumu a bogami i u svetu nautike, nemam cak ni dozvolu. Tim povodom i pisem, da li moze neko da mi objasni koja dozvola mi je potrebna da bih mogao da upravljam jedrilicom tipa bavaria 34.

Van mreže mornar.pocetnik

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav
« Odgovor #1 poslato: 29, 08, 2015, 20:05:16 posle podne »
Pozdrav bezbradi  k5
Ne mogu ti odgovoriti na pitanje, ali zato imam kontrapitanje: ne znam odakle si, ali ako budes isao da polazes mozda u novosadsku kapetaniju, da se dogovorimo i odemo zajedno, posto i ja planiram da polazem.

Van mreže bezbradi

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav
« Odgovor #2 poslato: 29, 08, 2015, 21:11:56 posle podne »
Iz Bg sam,  par dana pokušavam da razjasnim sebi koja dozvola je meni potrebna...očigledno me zbunjuje terminologija, ali i oprecne informacije na netu, sad sam u situaciju da mi ništa nije jasno.  ffff Ako ima neko ko je voljan da mi razjasni par stvari bio bih mu zahvalan. Da li postoji odvojeno polaganje za čamce i brodove sa motorom i odvojeno za one sa jedrima? Da li sa dozvolom može da se plovi i na reci i na moru? Koliko su naše dozvole priznate u svetu i okruženju? Imam i mogućnost da polazem u Hrvatskoj pa me zanima da li je to bolja varijanta...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pozdrav
« Odgovor #3 poslato: 29, 08, 2015, 22:17:11 posle podne »
Za izdavanje dozvola za jedrilicu nadlezan je JSS koji je trebao da do maja ove godine napise pravilnik za polaganje , prema IMO konvenciji i rezoluciji UN-a 41 (ili 40) .... e kao i sve u Srbiji nista to nismo uspeli da uradimo na vreme tako da je malo rasulo po tom pitanju ...

Sezona je ionako gotova, bice za sledecu sezonu spreman pravilnik ...

Za sada uzmi UMC i teraj... UMC izdaju kapetanije to je sada  A dozvola ako se ne varam ...

Van mreže bezbradi

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav
« Odgovor #4 poslato: 29, 08, 2015, 22:49:15 posle podne »
Opet mi nije ni malo jasnije... ajde da pojednostavim pitanje,. koja dozvola meni treba da bih zakonski mogao da upravljam barkom tipa recimo Bavaria 32 ili Bavaria 34 (ili nekom slicnom barkom). Srpski sam drzavljanin ali bih plovio morem, da li nasa dozvola vredi u inostranstvu(ako ne vredi, da li mi preporucujete da polazem u Hrvatskoj)?

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Pozdrav
« Odgovor #5 poslato: 29, 08, 2015, 22:55:22 posle podne »
 114 114 114

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pozdrav
« Odgovor #6 poslato: 29, 08, 2015, 23:38:42 posle podne »
Opet mi nije ni malo jasnije... ajde da pojednostavim pitanje,. koja dozvola meni treba da bih zakonski mogao da upravljam barkom tipa recimo Bavaria 32 ili Bavaria 34 (ili nekom slicnom barkom). Srpski sam drzavljanin ali bih plovio morem, da li nasa dozvola vredi u inostranstvu(ako ne vredi, da li mi preporucujete da polazem u Hrvatskoj)?

Pa ja napisah ... ja sam trenutno u Grckoj na GibSea-u 40.2 i lepo ti kazem .. trenutno ne postoji nacin da dobijes dozvolu za jedrilicu u Srbiji ... Videcemo u narednom periodu ...

Ako ti se svidja hrvatska idi polazi tamo, ne znam ni gde ni kako ... ali kazu da moze ... ako ti se svidja Grcka imas za nedelju dve pocinje skola od 7 dana sve zajedno (bez puta) kosta 700 evra (obuka, polaganje, diploma, jedrenje, smestaj na ladji i sl....), skola je na srpskom jeziku (prvodilac sa grckog)...

Van mreže bezbradi

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav
« Odgovor #7 poslato: 30, 08, 2015, 00:02:05 pre podne »
OK, hvala na odgovoru. Znaci moze se odmah polagati za takav brod, bez ikakvih ranijih dozvola? Ako je tako jel mozes da mi kazes koja je literatura potrebna da bih se spremao za ispit?