Autor Tema: Evinrude 15ks 2t potrebna pomoć  (Pročitano 5777 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Evinrude 15ks 2t potrebna pomoć
« poslato: 26, 08, 2015, 20:14:50 posle podne »
  Evinrude iz naslova još da dodam 1981 god. Neće da upali a očišćen karburator, svećice, naštelovan. I...... drugar i ja izmerimo kompresiju kad ono na jednom klipu 3 a na drugom 4. Šta je sad pametno uraditi.  sta Koliko košta, pretpostavljam da treba da se menjaju karike i ako neko može da mi kaže šta još treba i koliko okvirno takva intervencija košta i ako neko ima delove ili savet od kog motora još odgovaraju karike ili ..... ne znam ni ja više šta da pitam smučilo mi se. I molim bez komentara tipa  56568 ... pa u dunav umesto sidra jer nemam drugi motor.  sos6 a pazi bedaka na godišnjem sam a ne mogu na Dunav.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Evinrude 15ks 2t potrebna pomoć
« Odgovor #1 poslato: 27, 08, 2015, 10:47:46 pre podne »
Pa sad ja i nisam nesto merodavan al evinrude i johnson  su iste masine.Taj od 15ks ima isti hod i precnik klipa kao i 9.9ks.razlika je u karburatoru(15 ima veci difuzor od 9.9) i u nekim serijama ili generacijama u aspuhu.Mala ti je ta kompresija suvise.Ako ti je pre motor radio i palio ok probajte da premerite opet kompresiju ali drugim aparatom.
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Evinrude 15ks 2t potrebna pomoć
« Odgovor #2 poslato: 27, 08, 2015, 14:08:19 posle podne »
Da. Odneo sam ga sad ovde u Grocku kod Bojana koji radi vanbrodske motore da on pogleda i upravo mi je i on to rekao. Da ne mora da znači da je kompresija, jer se drugačije meri kod auta a drugačije kod vanbrodskih motora. Pa kad pregleda videćemo. Čini mi se da sam te danas video na vodi?

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Evinrude 15ks 2t potrebna pomoć
« Odgovor #3 poslato: 27, 08, 2015, 18:56:09 posle podne »
Pa 3 i 4 je bas slabasno za  kompresiju( pa mi lici na lose merenje) a motor radio ok.Nisam na vodi auto mi kod majstora al sa zato  potrosio sa tom4 litar ulja  zadnje 2 nedelje. kuku
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!