Autor Tema: Gliser iz oglasa  (Pročitano 3012 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivankoni

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
Gliser iz oglasa
« poslato: 17, 08, 2015, 23:24:13 posle podne »
Zdravo svima,

Upravo sam shvatio da sam se na ovom forumu poslednji put oglasio 2010.-te godine, iako se trudim da ga redovno pratim. Eto tako, nakon ove "kratke" pauze, odlučih da ovde zatražim pomoć...

Već neko vreme planiram nabavku nekog manjeg Bayliner-ovog "bow rider"-a (175 ili 185), pa nadjoh u oglasima nešto što mi deluje pristupačno:

http://www.kupujemprodajem.com/Bayliner-capri-1750-2ooo-godiste--24458789-oglas.htm?filter_id=411

Ukoliko neko od članova foruma zna za ovaj čamac (nalazi se u Novom Sadu) ili poznaje vlasnika - bio bih zahvalan za bilo kakvu pozitivnu ili negativnu preporuku. Takodje, dobrodošlo je bilo čije relevantno mišljenje vezano za ovaj model glisera.

Hvala!


Van mreže bratsaja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
  • bolje ispasti glup nego iz voza
    • jos nema ime
  • Brod tip: hand made,6 metara cistog celika
  • Marina: kod tasta u bašti
  • Veličina: 6
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #2 poslato: 18, 08, 2015, 18:13:29 posle podne »
Ako pogledas sve oglase prodavca videces da je u pitanju preprodavac.Ako se dublje zagledas,videces da mnogo voli da hvali svoju robu i da nikad nista nije cackano menjano budzeno i zamazano....sto mozda i jeste tacno ali tesko.Zato bolje povedi jos nekoga ko se razume jer jedna dnevnica i rucak na kraju dodju najjeftinije.I obrati paznju na registraciju,ako slova KM predstavljaju isto sto i na automobilu,(mozda i nije to,ne znam),pitanje je gde i kako to moze da se registruje.
Količina ribolovačkog pribora obrnuto je srazmerna broju dana provedenih na vodi.

Van mreže ivankoni

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #3 poslato: 18, 08, 2015, 19:17:41 posle podne »
@sceka Hvala za linkove, pročitao sam teme još pre nekoliko dana :)

@bratsaja Hvala za predlog, problem je što ne poznajem nekog ozbiljnog rečnog vuka kojeg bih mogao da izmaltretiram za put do Novog Sada. Inače, pitao sam prodavca za KM registraciju, jer je i meni delovala neuobičajeno, ali navodno, to je nemačka registracija, jer gliser još uvek nije preregistrovan.

Eto jednog pitanja za nautičare iz Novog Sada: da li je moguće voziti neregistrovan čamac po okolini Novog Sada, a da ne budete zaustavljeni od strane rečne policije? Znam da u Beogradu to nije moguće, samim tim mi priča prodavca deluje malko sumnjivo...

Van mreže HUMMER

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 85
  • Pol: Muškarac
    • HUMMER
  • Brod tip: Samogradnja metal
  • Marina: Jedriličarski klub Vojvodina NS
  • Veličina: 7x2
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #4 poslato: 18, 08, 2015, 19:42:49 posle podne »
Prepoznajem ovaj camac licno ga vidjam cesto a I ja sam mu pravio tendu ( zeleni prekrivac ). Sigurno ima to sve sto navodi I verovatno je odrzavan redovno posto provodi dosta vremena na vodi sto meni znaci da vlasnik vodi racuna o njemu. Predpostavljam da mu treba vece I jace plovilo jer ima dosta mladog I veselog drustva kada se vozi... Sto se tice voznje neregistrovanim plovilom po Novom Sadu I okolini to jos nije problem jer inspekcija plovidbe ne radi svoj posao... Pola plovila u NS vozi neregistrovano ili je na vodi ali nije registrovano. Siroka tema...

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #5 poslato: 18, 08, 2015, 20:53:31 posle podne »
Ajde  da probam jos malo da ti pomognem.

Sto se samog camca - korita tice, tu generalno nema sta mnogo da se gleda, to je plastika i ako nema vidljivih ostecenja ili negde da je sveze zamazano trebalo bi da sve bude u redu sa samim koritom.

E sada bolna tacka, taj camac se puno koristi sto je i kolega Hummer rekao, vidi se da je pretapaciran i deluje da je to dobro odradjeno ali znaci da motor ima puno sati rada. Najveci problem je sam motor i z-noga. Jedini nacin da se to ispita je sama voznja: kako pali, kako mu radi menjac, kako prima gas, zvuk motora na malim i visokim obrtajima, da li se greje, da li je motor zamascen, da li se noga lako dize i spusta, da li je udarana (kaze da ima 2 elise!!! zasto, da nije lose iskustvo!!!). To mozes donekle sam da vidis ili ako bas nemas nikog drugog povedi nekog majstora za kola (motore) jer je to klasican motor samo mariniziran.

Svaka popravka na motoru ili nozi je veoma bolna i po pitanju majstora (treba naci dobrog) i po pitanju delova i cene!

Moje misljenje je da camac deluje sasvim OK, lepo je sredjen, cena, sa ukljucenom prikolicom (procitaj samo postove o registraciji prikolice da ne bi bio iznenadjen) je u redu, doduse gde nadje onih 77 eur?!?! Vidim da je imao i bimini tendu ili cak kompletan camper canvas pa mu i to trazi jer bez toga moze biti jako vruce na camcu!

Neka ti je sa srecom.

 hi

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #6 poslato: 18, 08, 2015, 21:01:50 posle podne »

Van mreže ivankoni

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #7 poslato: 18, 08, 2015, 21:22:06 posle podne »
@sceka Hvala puno na savetima! Ono što se meni lično i ne dopada - to je tako nalickano stanje čamca. Jeste lepo za videti, ali se uvek pitam da li je još nešto tako nalickano što je bitnije od sedišta - a što ja ne umem da uočim :) Najverovatnije ću uskoro da odem i da ga isprobam u vožnji, pa ću sigurno obratiti pažnju na stvari koje si mi naznačio.

@hummer Hvala na odgovoru. Sada sam bar siguran da nije u pitanju neki preprodavac, obzirom da sam posumnjao na tako nešto.

Van mreže marek

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • www.mojaladja.com
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #8 poslato: 21, 08, 2015, 17:28:15 posle podne »
Pogledaj imas na oglasima u ns glastron 175

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #9 poslato: 23, 08, 2015, 11:25:46 pre podne »
 Da se nadovežem na temu !!ljudi ne zajebavajte se vožnje neregistrovanog plovila više nema rečna policija je preuzela kontrolu registracija i pišu prijave prosledjuju kapetanijama . Mene je rečna policija zaustavila četri puta u roku tri nedelje .. i jedi o što ih je zanimalo da li sam registrovan .
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1619
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #10 poslato: 23, 08, 2015, 12:47:42 posle podne »
A gde se to dešavalo?
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #11 poslato: 23, 08, 2015, 19:50:55 posle podne »
A gde se to dešavalo?

Verovatno na Savi...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #12 poslato: 23, 08, 2015, 20:50:07 posle podne »
Ja ove godine se baš naplovio... I rečnu policiju nisam sreo.
Kod nas oko Novog Sada ih provereno nema  k5

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #13 poslato: 24, 08, 2015, 08:13:16 pre podne »
Ima,ima..samo retko izlaze.... mene su kontrolisali u julu, a video sam ih još par puta....i nije policija već inspekcija plovidbe, a policija se povremeno provoza malo nizvodno...prema Sr.Karlovcima...  verovatno da pokupe mito od švercera naftom...
Dunav je moje more.....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Gliser iz oglasa
« Odgovor #14 poslato: 24, 08, 2015, 11:39:27 pre podne »
Mene još nikad i nigde! Za sve ove godine...  sajkaca