Autor Tema: Tomos T10 - trokira i ne moze da se ugasi posle na stop dugme  (Pročitano 3476 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Tomos T10 - trokira i ne moze da se ugasi posle na stop dugme
« poslato: 13, 08, 2015, 11:01:51 pre podne »
Pre par dana, desio mi se cudan problem na vodi. Posle manje od sata voznje na pola gasa, stanem da dolijem gorivo koje sam kupio na NIS-ovoj pumpi, bmb 95. Napravim mesavinu 2% sa TCW-3 uljem koje koristim vec dugo i naspem u rezervora. Nakon 5 minuta, motor pocinje da trokira, da trza i prekida i ne moze da primi pun gas. Pristanem, izbacim u ler i primetim da se ler gas vidno povecao. Probam da ugasim i vidim da nece, samo blago poveca obrtaje! Setim se da zavrnem gorivo i povucem sauh, i motor se ugusi i ugasi. Izbacuje vodu, pali lagano, svecice su ciste, cak i sa drugima je bio isti problem. Pri tom, kad sam izvadio stare, drzao sam ih u ruci sto znaci da nije doslo do nekog pregrevanja.
E sad, da li je moguce da je gorivo toliiiikoooo lose na NIS-u(sto me uopste ne bi cudilo), da je doslo do samozapaljivanja u cilindrima - secate se za vreme ratova tog problema, ugasite stojadina a on i dalje radi  sajkaca
Ili je mozda neki kurslus u STOP prekidacu?

Da, otvorio sam lonce karburatora i bilo je dosta nekog trunja-opiljaka, pa sam to ocistio ali nije bilo bolje.

Da li je neko imao slican problem?

Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže sasair

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Tomos T10 - trokira i ne moze da se ugasi posle na stop dugme
« Odgovor #1 poslato: 13, 08, 2015, 13:02:50 posle podne »
Pozdrav,
imao sam ja slican ptoblem na cetvorci.
Odnesem ga kod majstora   on ga skroz raskopusao kaze tomosi su krs da mi ne dolazis vise.Stisni pun gas i u marinu.
Srecom,nisam bio daleko pa stignem do marine.
Izvini zbog price ali da ti docaram koji problem zbog gluposti.
Elem,pozalim se ja kumu,on ga rasturi,popravi ono sto je onaj hvalisavas zeznuo i poce masina da radi ko sat.
Potezao ja ko ludak 2 sata svaki pu upali.
Kad,ne lezi vraze...corak...posle 3 sata kum dolazi do epohalnog resenja...zameniti prekidac...
kupis od traktora i resis problem...110 din...da ne verujes...to ti je onaj glupi prekidac sa oprugom gde umrtvi varnicu i mozes da se slias..


eto...mada ja planiram da uzmem metalni prekidac ko na avionu i zavrsena prica...
poz...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Tomos T10 - trokira i ne moze da se ugasi posle na stop dugme
« Odgovor #2 poslato: 13, 08, 2015, 13:10:53 posle podne »
Videcu da proverim i prekidac, tj da eventualno probam bez njega. Nego na njemu imaju tri zice, da li taj traktorski ima tri prikljucka?
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže sasair

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Tomos T10 - trokira i ne moze da se ugasi posle na stop dugme
« Odgovor #3 poslato: 13, 08, 2015, 13:15:18 posle podne »
mislim da ima...ne secam se tacno..

Van mreže RodjenDaPecaNateranDaRadi

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Tomos T10 - trokira i ne moze da se ugasi posle na stop dugme
« Odgovor #4 poslato: 27, 05, 2017, 15:14:17 posle podne »
Reci mi jedan stari alas za foru kad nece motor da se ugasi. Ja doduse nisam jos imao tih problema al kaze za prvu pomoc kad nece da se ugasi skines kapu,uzmes srafciger dodirnes kapu svecice i telo motora i ugasi se. Nije resenje problema,al je prva pomoc. Nisam proveravao (moram da se ogradim ako nesto explodira) al cuh....:)

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Tomos T10 - trokira i ne moze da se ugasi posle na stop dugme
« Odgovor #5 poslato: 29, 05, 2017, 08:08:01 pre podne »
A možeš i da skineš crevo goriva i sačekaš malo  sajkaca