Autor Tema: Johnson 8ks 4t  (Pročitano 6931 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srkipa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
Johnson 8ks 4t
« poslato: 02, 08, 2015, 12:23:50 posle podne »
Interesuje me ovaj motor kakav je sto se tice odrzavanja, trajnosti i potrosnje?
Na internetu ne mogu naci nista konkretno o njemu samo znam da je 1998god.




Ako neko ima iskustvo sa ovim motor da mi prenese.
Hvala unapred.

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Johnson 8ks 4t
« Odgovor #1 poslato: 02, 08, 2015, 21:20:32 posle podne »
Ako si proverio motor i ako je ispravan, to je pouzdan motor.Promenio sam nekoliko Džonsona i medjunjima ovakav i uvek sam njima zadovoljan.  Malo pojasni gde i na kom čamcu bi ga koristio itd.

Van mreže srkipa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Johnson 8ks 4t
« Odgovor #2 poslato: 02, 08, 2015, 23:27:42 posle podne »
Nisam jos proverio motor trebao bi sutra ili prekosutra da odem da ga probam samo sam hteo da znam kako su se pokazali i koliko otprilike trose na sat.
Zamenio bi mi staru Yamahu P165 od 8ks na plasticnom camcu od 4.3m



Najvise zbog potrosnje a sa ovom jamahom imam dovoljnu brzinu od 25km/h na 2/3 gasa i nadam se da ce se brzina zadrzati sa ovim Johnson-om. Za camac je predvidjena kratka cizma ali cu napraviti montazno demontazni nosac za dugu cizmu (nesto kao u ovoj temi ali malo drugacije http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,13145.0.html).
Koliko sam video motor je u extra stanju spolja i ispod kape. Jedino sto me interesuje je potrosnja jer nema nigde na internetu nista konkretno o njima.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 8ks 4t
« Odgovor #3 poslato: 02, 08, 2015, 23:50:09 posle podne »
Kakav ti je ovo camac a da je te duzine....a brzina s starom yamahom ti je odlicna....ovisi kakvu ces imati elisu na joahnsonu....ali kolega ima takav motor i nikad nisam cuo da se nesto pozalio na njega  thumbup

Van mreže srkipa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Johnson 8ks 4t
« Odgovor #4 poslato: 02, 08, 2015, 23:58:33 posle podne »
Ovo je Dunav LX (kopija Primusa 14) duzina 4.27 sirina u patosu 1m gore 1.3m imao sam male probleme jer mu je zadnja daska gde se kaci motor skoro pa pod pravim uglom tako da nisam mogao nastelovati lepo ugao motora pa je dizao pramac ali je to reseno i sad sa 8ks sa jednom osobom (ja 80kg sa opremom)ide 29km/h pod punim gasom a sa dve 24km/h na 2/3 gasa sa jednom osobom i opremom lepo plovi i ide oko 24-25km/h. Ali i Yamaha trosi oko 4,5l/h na malo vise od 2/3 gasa pa bi smanjim potrosnju i da stavim malo mladji motor.

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Johnson 8ks 4t
« Odgovor #5 poslato: 03, 08, 2015, 21:17:32 posle podne »
Pa sad..... tu potrošnju da nešto drastično smanjiš.... ne verujem. Ali da je motor pouzdan, jeste.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Johnson 8ks 4t
« Odgovor #6 poslato: 03, 08, 2015, 21:53:13 posle podne »
 Druze,jedan prijateljski savjet... motor kao tip motora i marka su odlicni i bez razmisljanja bi ti ga preporucio... medjutim motor cije si ti slike stavio se prodaje vec vise od dvije godine..i ne samo on,vec vecina motora koje  tajprodavac iz Bijeljine prodaje...Ja sam prije dvije godine gledao bas taj motor i za malo se razbio za pazar...Inace mjesto se zove Brod i na putu je izmedju Race i Bijeljine uz samu SAvu..A tu je i prosle godine bila poplava i tri metra vode...Da li su motori evakuisani neznam,ali su stalno na oglasima i nijedan ne prolazi koliko vidim...  7645218764198