Autor Tema: Кад ја нећу ни како ја хоћу  (Pročitano 5324 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Кад ја нећу ни како ја хоћу
« poslato: 27, 07, 2015, 07:29:10 pre podne »
У наслову сте вероватно препознали парафразирани део из једне песме Мике Антића. Зашто сам такав наслов дао тексту који следи и зашто се обрео баш у нашој "Кафани"?

Текст сам почео да пишем у теми у којој пишемо о нашим маринама, где су, какве су, шта је у њима добро, а шта не.
Хтео сам да вас обавестим о нечему што сам јуче видео у мојој марини у Старом Сланкамену. Хтео сам да са вама поделим радост због повећања капацитета марине. Требало је да та порука гласи овако:

У марини у Страром Сланкамену, велики земљани радови!
Велики пад водстаја у марини је искоришћен да се ураде земљани радови који ће повећати капацитет марине и њену услугу.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Кад ја нећу ни како ја хоћу
« Odgovor #1 poslato: 27, 07, 2015, 07:47:32 pre podne »
Као што са слика можете да видите, ископано је много кубика земље на обали у марини и то је припрема за постављање новог понтона уз који ће своја места наћи више нових чамаца.

Земља није однета не знам где, већ је насута изнад платоа с тушевима. На поравнатом терену, који је на висини преко које Дунав до сада није прелазио, планирана је површина на којој ће бити постављене камп приколице. Свака ће имати своју малу парцелу опремљену струјом и водом.

Чланови марине имаће тако могућност да ту држе своје приколице и да у њима преноће кад пожеле да уживају у ноћном угођају крај воде.

И у моменту када сам осетио радост због развоја марине, кроз главу ми прођоше некакве другачије мисли.

Сетио сам се једног лепог града, у којем сам рођен и одрастао. Града у којем су живеле породице које су се генерацијама познавале по породичним надимцима, "шпиц-наметима", у којима су се дружили, радовали се и туговали заједно, славили православне и католичке празнике заједно, помагали се, свађали и мирили. Био је то град у којем ниси могао да прођеш а да те уста не заболе од: - Добар дан, комшија! Како сте, комшија? Шта има ново? Јесте ли чули...?

Данас тог града више нема...
Дошли неки нови људи. Преплавили град. Донели своју културу и обичаје. Улицама данас пролазе људи који се не познају. Градом шетају људи "од раније познати полицији", експлодирају аутомобили, деца туку пролазнике...

Шта ли ће нови људи донети мојој марини, упитао сам се ... и одлучио да обавештење о проширењу  пребацим у кафану. Јер, где човек да добије одговоре на питања  која сам себи поставио ако не у кафани?

Одмах да кажем, ја се и даље радујем што се марина шири и што ће још неки људи имати среће да своје чамце привежу у једном од најбољих наутичарских региона на нашем делу Дунава. Надам се само да ће се ти људи уклопити у марину каква је данас. Да ће доћи неки обични, мира и дружења жељни људи, са којима ћете моћи да седнете и уз чашицу и необавезни разговор заборавите на свакодневне бриге. Јер то је оно што нам треба.

Ја сам јуче понео пецаљке... замислите, хтео сам да забацим!
Али није ми се дало. Само што сам стигао до марине, небо се смрачило. Подигао се ветар, који је донео прве кишне капи а онда се спустио пљусак који је потрајао. Довољно дуго да ми у кухињи испрже белу рибу коју сам у сласт, уз пиће, поделио с пријатељима.
Ето, такву марину желим; да остане таква - наша!

Добродошли сви који мислите да марина таква треба да остане!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Кад ја нећу ни како ја хоћу
« Odgovor #2 poslato: 27, 07, 2015, 08:35:52 pre podne »
Bilo kako bilo, marina Nauticki klub Stari Slankamen ce morati da se siri i da uvodi neke nove sadrzaje, bilo to nama drago ili ne.... Jednostavno, problem je sa finansijama i sredstvima koja su potrebna za odrzavanje marine. A to u opste nisu mala sredstva...
Prosirenje Marine i nece biti bas mnogo veliko. To ce biti za nekih desetak camaca...
Ideja sa zakupom mesta za kamp kucice po meni je sjajna. Verovatno cu biti jedan od prvih koji ce to iskoristiti. To mi dodje najrentabilnija varijanta za "vikendicu na Dunavu"  jh thumbup
Medjutim, ima nekih stvari sa ovom marinom koje me pomalo sekiraju.
Pre svega mizlim na zasipanje peskom ulaska/izlaska iz marine. Sada na ovoj maloj vodi, ljudima koji skroz ne poznaju ovo mesto, izlazak i ulazak u marinu je prava avantura. Svakodnevo gledam kako nasedaju na pesak, zaglavljuju su... Na zalost, ovo nece biti moguce resiti, jer naperi rade svoj posao, zato su i postavljeni... Za par godina kozna kako ce to sve izgledati...
« Poslednja izmena: 27, 07, 2015, 10:47:22 pre podne DuleN »