Autor Tema: Yamaha 25KS 4t, trokira na jednom dijelu gasa  (Pročitano 5952 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Yamaha 25KS 4t, trokira na jednom dijelu gasa
« poslato: 22, 07, 2015, 12:54:19 posle podne »
Pozdrav,
potreban mi je savjet za sledeći slučaj:
Motor je Yamaha 2001 (model 02), 25KS, četvorotaktni. Uredno pali, normalno radi na leru i pod punim gasom, međutim na jednom dijelu gasa počinje da trokira a nekad se i ugasi. Na primjer, kada sa lera postepeno dajem gas radi normalno i na jednom dijelu kao da počinje nešto da ga guši. Kako dalje nastavljam da dajem gas najednom se gas poveća i do punog gasa normalno radi.

Ima li neko slična iskustva ili prijedlog odakle da krenem sa ispitivanjem uzroka: svjećica, gorivo, karburator...

Pozdrav
mIRO

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25KS 4t, trokira na jednom dijelu gasa
« Odgovor #1 poslato: 22, 07, 2015, 15:52:24 posle podne »
Vise manje normalna pojava "rupe" u prvoj treci naglog dodavanja gasa....potrebno je čišćenje karburatora ali to im je koliko sam skuzio kao neka boljka...i moja slicno radi.....i to je izrazeno kad je hladna...kasnije kad se zagrije manje je izrazeno

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25KS 4t, trokira na jednom dijelu gasa
« Odgovor #2 poslato: 24, 07, 2015, 10:34:15 pre podne »
Hm, ne bih rekao da je "rupa" u mom slučaju normalna pojava :(
Postaviću video kad uhvatim malo vremena, čisto da uporedimo da li se i kod tebe isto ponaša.
Ono što sam primjetio da svjećice nisu originalne, to ću u svakom slučaju zamijeniti. Kod postojeće svjećice terminal je sa navojem (i skoro duplo tanji), a kod fabričke/preporučene je bez navoja...možda pri određenom broju obrtaja konektor gubi kontakt sa svjećicom...  sha

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25KS 4t, trokira na jednom dijelu gasa
« Odgovor #3 poslato: 25, 07, 2015, 09:39:58 pre podne »
Evo snimka:


Dakle, cijelo vrijeme konstantno dajem gas...dok trokira i nakon sto prokine...sto se moze vidjeti na karburatoru i posle na ručici...

Pozdrav

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25KS 4t, trokira na jednom dijelu gasa
« Odgovor #4 poslato: 25, 07, 2015, 10:52:54 pre podne »
Kreni prvo od svijecica..mislim da imas naljepnicu...za svijecice dpr 6 ea ili eb ovino s navojem ili bez...ako nemas pogledacu na svojoj...onda ocisti karburator i to kompletno...imas par videa na youtubu kako se to radi....e ako nije to onda je cdi kutija sto je malo vjerojatno...

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25KS 4t, trokira na jednom dijelu gasa
« Odgovor #5 poslato: 25, 07, 2015, 12:25:52 posle podne »
Ok, svjecica treba DPR6EA-9, a trenutno je DPR8EB-9.
Vidjecu nakon zamjene kako ce raditi...

Hvala na odgovorima maverick ;)

Van mreže ljepoja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 96
  • Pol: Muškarac
Odg: Yamaha 25KS 4t, trokira na jednom dijelu gasa
« Odgovor #6 poslato: 26, 08, 2015, 19:08:50 posle podne »
Servis karburatora i celog sistema goriva (creva i pumpa za benzin). Sto valja ostaviti sto je prljavo ocistiti sto je puklo zameniti :D i bice kao nova.

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25KS 4t, trokira na jednom dijelu gasa
« Odgovor #7 poslato: 29, 06, 2016, 10:46:57 pre podne »
Problem riješen. Skinuo sam i očistio karburator i sada radi sve bez problema. Nisam našao vodu niti neke krhotine u karburatoru, ali dovoljna je trunčica da pravi problem...
Koristio sam samo sprej za čišćenje karburatora i kompresovan vazduh.

Hvala ljepoja, maverick ;)

mIRO