Autor Tema: Aktuelno stanje u GR  (Pročitano 5862 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Aktuelno stanje u GR
« Odgovor #15 poslato: 11, 07, 2015, 17:08:04 posle podne »
ne znam za naftu, al benzin nije siguran u plasticnij kanti u autu.
kad kreces. jel brod u vodi

Ma necu da razmisljam ... ide u ladju na zamraceno mesto ...
Zahvaljujuci nasoj kapetaniji krecem u ponedeljak , neki lik je ranije otisao sa posla i zakljucao pecate pa nisu mogli u petak da mi urade papire za dingi ... Plan je u utorak da resim ulazne papire tamo (Tranzit log) , uradim poslednje provere i odo u vodu :)

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Aktuelno stanje u GR
« Odgovor #16 poslato: 11, 07, 2015, 19:04:30 posle podne »
Sto uopste u kanister.10 flasa od od cocacole i rasporedis ko nekad.Kad sipas bacis netreba da vuces kanister nazad.
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Aktuelno stanje u GR
« Odgovor #17 poslato: 20, 07, 2015, 22:22:40 posle podne »
Što kaže čovek može i u flaše , a i u kanisteru nije nikakav problem što bućka samo da nije na suncu , može bilo gde u potpalubljhu i da bude kanister knap pun da manje bućka. Ja sam držao u krmenom spremniku i čak se nije ni naduo

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Aktuelno stanje u GR
« Odgovor #18 poslato: 22, 07, 2015, 02:33:08 pre podne »
na kraju je bio kanister pa u prtljaznik do broda , posle u brod... inace dizel u makedoniji je oko 0.9 evra... sad sam u Srbiju doneo jos 20 litara... kvalitet je odlican ... spremam se na godisnji i tacno ce biti taj kanister od 20 litara i brdo flasa od 5 litara po kolima .. isplati se apsolutno ..

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Aktuelno stanje u GR
« Odgovor #19 poslato: 22, 07, 2015, 02:35:32 pre podne »
inace grci ko grci .. digli su pdv... Miljan mi javio u ponedeljak na ostrvima digli, ja bas u kafanu tada bio trazio racun kad u Volosu i dalje 13 % ...  cuje u Volosu jos uvek 13% .... zabole grke za sve ...

citam danas u novinama skocio giros u grckoj .... kazu od 2.5 do 4 evra.. pa tako je bilo i prosle godine a i ove... ne verujte novinama...

kes sam normalno dizao sa bankomata....

Van mreže ANASTASIA II

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • www.mojaladja.com
Odg: Aktuelno stanje u GR
« Odgovor #20 poslato: 22, 07, 2015, 06:41:10 pre podne »
Na 100 litara dizela kupljenog u Makedoniji " ustedeo" sam 18 eura.
Ala sam se ofajdio!!!!!
Prvo sam vukao prazne kante,onda na pumpi sve napolje pa puni,onda brisi kante da ne smrde,onda se tresi oce li te zezazti na granicnom prelazu onda opet iznosi kante i nosi do jedrilice,pa sipaj u tank.......pukose bre ledja.
NIKADA VISE
Sto se tice snabdevanja stvar je ovakva.
Kopneni deo Grcke jeftiniji od ostrvskog. Opet zavisi sta se kupuje i gde.
A ako neko hoce da kupi stan moze da kupi djubre od stana jeftino na krs lokaciji a ako pak neko zeli da na dobroj lokaciji recimo na Alonisosu u sred borove sume kupi vilu sa pogledom na more i privatnom plazom onda mora debelo da odresi kesu.
Olimpisku regiju ne racunam za primorje tako da nisam ni bio niti cu ici pa stoga i ne znam kakva je situacija.
Severni Sporadi su odlicno snabdeveni,ima svega,restorani duplo skuplji nego u Volosu ali je zatio i mnooogo lepse nego u Voloskom zalivu.
Merak cenu nema

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Aktuelno stanje u GR
« Odgovor #21 poslato: 22, 07, 2015, 11:07:52 pre podne »
u povrtku sam opet na granici sipao pun rezervoar i 20 litara u kanister ... po meni usteda sasvim fina ... kante mi nikada nisu masne te ne moram da se cimam oko pranja ...

razlika u ceni je oko 40 dinara (Srbija - Mkd) ... cena u Grckoj je nesto pala u odnosu na proslu godinu ali opet se ustedi poprilicno, ove godine nisam sipao ni kap u grckoj  ...

na 50 litara rezervoara i 20 litara u kanisteru usteda je 70x40 dinara ili 2800 dinara... po meni sasvim ok za par minuta cimanja...

inace u zemlje evropske unije se moze uneti bez pitanja 20 litara goriva.. a sto se grka tice zabole ih da ista gledaju u kolima .. samo odmahuju rukom na ulazu

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Aktuelno stanje u GR
« Odgovor #22 poslato: 22, 07, 2015, 18:15:43 posle podne »
E to sa gr. Granicom je tacno. Ja sa brodom na prikolici, niko nista ne pita. Mogao bih da prenesem ko zna sta. Mada nikad nemam nista. Gorivo jeste jeftinije u makedoniji, al ja potrosim 30 litara za tri nedelje jedrenja, a knap sam sa tezinom kad putujem pa ne punim u makedoniji. A auto mi ide na metan, punim se u makedoniji i u solunu. Slicna je cena. Zamimljivo da auto ne trosi mnogo vise i ako vuce 1500-1600 kg. valjda zbog male brzine. Oko 100 e da odem i da se vratim, mozda i manje.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Aktuelno stanje u GR
« Odgovor #23 poslato: 22, 07, 2015, 18:18:59 posle podne »
Sporade su naravno raj u odnosu na onaj voloski zaliv. Mada i tamo ima par lepih mesta, kao sto jr ovo ostrvce gde je isao kapetan.