Autor Tema: Kabina  (Pročitano 2758 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bgmoto

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tilel premix
  • Marina: Beograd
  • Veličina: 4
Kabina
« poslato: 24, 06, 2015, 16:51:51 posle podne »
Pozdrav svima! Uradio bih za svoj plastični camac malu kabinicu koja bi se po potrebi skidala i montirala. Malih dimenzija, sa jednim prozorom napred i po jednim bočnim. Ono što me muči je baza na koju ću da nanosim smolu i mat, pa bih zamolio za predloge šta da koristim. Naime, biće dosta zakrivljenih površina, pa mi treba neki elastičan materijal, da se lako savija, da se lako seče, da prima na sebe  smolu, ali da ga ona ne deformiše i razjeda. Naravno, bilo bi dobro da  je jeftin i veoma lagan, da ne kvari balans čamca. Eto toliko! Neki od predloga koje sam dobijao:

1. drvo (šperovi)- malo teže za preciznu obradu, savijanje i uklapanje (spajanje), ali za sada favorit
2. polietienske plastične ploče (o njima ne znam dovoljno, svi ih hvale, molim za iskustva!
3. leksan (skup, a ne znam kako se ponasa prema smoli i sl)
4. lesonit (tu sam baš skeptičan, običan malo tvrđi karton, ali ko zna...?!)

Dajte predloge , mišljenja i iskustva!

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabina
« Odgovor #1 poslato: 24, 06, 2015, 19:47:35 posle podne »
Mozes bez icega, izlijes ploce od smole i mate na balkonska vrata...recimo tri sloja...i dobijes jednu ravnu povrsinu i onda to lijepo sklopis kako zelis, spojeve fino obradis i iznutra sve to predjes jos s kojim slojem. Kolega je radio na taj nacin i nije lose ispalo ...

Van mreže bgmoto

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tilel premix
  • Marina: Beograd
  • Veličina: 4
Odg: Kabina
« Odgovor #2 poslato: 24, 06, 2015, 21:23:20 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru! Sta da koristim da mi se smola me zalepi za podlogu? Madam se da to ne poskupljuje mnogo izradu. Mozda da se radi na limu, on ne bi trebao da se zalepi za smolu?

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabina
« Odgovor #3 poslato: 24, 06, 2015, 22:59:44 posle podne »
Ja ploce radim na staklu i ne zalijepi se.....prije prvog sloja namazem tekucim voskom...

Van mreže Impuls

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabina
« Odgovor #4 poslato: 29, 06, 2015, 15:14:50 posle podne »
Moja ti je preporuka da napravis "kostur" od cevi 3/8 cola, na mestima gde se spajaju sa camcem navaris "stope". A mozes i od spera da napravis kostur. Taj kostur oblozis poliuretanskim plocama ( NE purpenom! ) pa onda to mozes da izmodeliras nozevima, litom testere, smirglama kako god zelis. Preko tog poliuretana direktno postavljas stakleno platno i mazes poliesterom. Poliuretan ne treba da "iskopavas" ako ti ne smeta, mozes da ga obradis i iznutra i presvices poliesterom. Upija maximalno do 2% vlage pa ne truli, a dobra je izolacija.  Zatim smitrgla, git, spricgit pa porpravka ako treba i farbanje. Ja sam tako radio ovo:

http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,13059.0.html

Poliuretan sam nabavljao ovde:

http://www.atmadoo.rs/poliuretanski-sistemi.html

Imaju ploce i komponente ako hoces sam da lijes.

Van mreže bgmoto

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tilel premix
  • Marina: Beograd
  • Veličina: 4
Odg: Kabina
« Odgovor #5 poslato: 29, 06, 2015, 16:17:35 posle podne »
Završavam pripremne radove na čamcu, tako da bih uskoro trebao da krenem sa izradom kabine. Kontaktiraću ljude sa postavljenog linka da se raspitam za cene. Pohvale za rad člana Impuls, stvarno  pedantno odrađeno! Kada krenem sa izradom, napraviću i neke fotografije. Malo se mučim sa oblikom i dizajnom prednjeg stakla na kabini, a kad sve rešim, krećem na posao!

Van mreže Šjor Marinko

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabina
« Odgovor #6 poslato: 30, 06, 2015, 08:03:03 pre podne »
Pitanje za Impuls-a:
Koji špric git se koristi ?
Ona gliser koji ste sređivali kažete farban Piturom - da li dvokomponentnom poliuretanskom i da li ide direkno na taj špric git ili između ide neki prajmer ?
Nadam se da ne kvarim temu  114

Van mreže Impuls

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabina
« Odgovor #7 poslato: 30, 06, 2015, 16:22:57 posle podne »
Spric git i farbanje nisam ja radio, taj posao je poveren farbaru, tako da zaista ne znam sta je koristio.