Autor Tema: Reparacija cleicnog broda  (Pročitano 2188 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Reparacija cleicnog broda
« poslato: 01, 06, 2015, 17:23:40 posle podne »
Potrebna je preporuka za majstora koji bi uradio zamenu dna broda. Naime, covek koji je u pregovorima samnom oko kupovine broda se nosi mislju da mu zameni kompletno dno ili da preko postojeceg lima presvuce novi. Nemam iskustva sa tim stvarima pa zelim da cujem vase misljenje i preporuku. Cisto da pomognemo coveku da donese ispravnu odluku. On zivi u Novom Sadu tako da pretpostavljam da mu odgovara da to uradi neko iz njegove okoline. Svaki savet bice od koristi kao i eventualna procena troskova. Radi se o brodu 7x2,5 m.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Reparacija cleicnog broda
« Odgovor #1 poslato: 01, 06, 2015, 22:07:02 posle podne »
Kakvo presvlačenje dna limom preko lima to se ne radi, ili se menja ono što je trulo ili se celo dno seče i baca a na njegovo mesto postavlja novo. U principu teško da je ceo brod toliko truo da sve mora da se menja, mada bilo je slučajeva. Možda je najbolje ispeskariti korito pa bi rupe trebale same da se pokažu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Reparacija cleicnog broda
« Odgovor #2 poslato: 02, 06, 2015, 07:05:54 pre podne »
Kakvo presvlačenje dna limom preko lima to se ne radi, ili se menja ono što je trulo ili se celo dno seče i baca a na njegovo mesto postavlja novo. U principu teško da je ceo brod toliko truo da sve mora da se menja, mada bilo je slučajeva. Možda je najbolje ispeskariti korito pa bi rupe trebale same da se pokažu.

Potpuno se slazem sa tobom. Tako bih ja uradio (ispeskario) da je za mene. Ali, njegova stvar, samo hocu da pomognem koliko mogu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Reparacija cleicnog broda
« Odgovor #3 poslato: 02, 06, 2015, 08:13:11 pre podne »
Pozdrav, Mislim da znam i o kome je rec. Ako misli da mu brod stoji samo u vodi na ribarcu i to sluzi kao vikendicu moze i da presvuce. Ako misli da to vozi ili nekom proda mora da se zameni sve.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Reparacija cleicnog broda
« Odgovor #4 poslato: 02, 06, 2015, 10:29:40 pre podne »
Treba majstori da kazu svoju procenu. Bar to se vidi, nije nesto sto nije dostupno. Sto se mene tice, cenu sam spusto maksimalno (3000 eura) i da brod odnesem gde treba tako da ima prostora da ulozi neku paru da to bude stvarno kako treba.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Reparacija cleicnog broda
« Odgovor #5 poslato: 02, 06, 2015, 14:19:22 posle podne »
Pozdrav, Mislim da znam i o kome je rec. Ako misli da mu brod stoji samo u vodi na ribarcu i to sluzi kao vikendicu moze i da presvuce. Ako misli da to vozi ili nekom proda mora da se zameni sve.
plovio ili ne,presvlacenjem lima,tj varenjem jedne table na drugu se pravi potpuna budalastina.
Stari lim se isece i vare se nove table.
Nikako drugacije.

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: Reparacija cleicnog broda
« Odgovor #6 poslato: 02, 06, 2015, 16:42:10 posle podne »
Majstor Branko iz kineske četvrti. Pitaj na Jedriličarskom za njega, ako ti nije poznat. On je do skoro radio sa Apićem ...