Autor Tema: Prvi put na Đerdap  (Pročitano 5488 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Prvi put na Đerdap
« Odgovor #15 poslato: 13, 08, 2015, 08:35:37 pre podne »
20/07/2015

Ceo dan provodimo u kupanju na jezeru i aqua parku. Poslepodne je kisa padala nekoliko puta, ali nije uspela nista da ohladi. Voda je takva da u njoj provodimo preko pola dana. Pedaline, ladno pivo i ostalo...


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Prvi put na Đerdap
« Odgovor #16 poslato: 13, 08, 2015, 08:44:37 pre podne »
21/07/2015

Budim se rano, rano i krecemo. Oko 6 isplovaljavamo sa Srebrnog jezera. Prolazimo Ram, kod koga je Dunav retko miran. Ulazim u Gajski dunavac po savetima koje sam dobio na forumu, i lako stizemo do plaze RAJ.

Tamo zaticemo kolegu Ronca sa veselom ekipom. Tu kolicinu pozitivne zajebancije u jedinici vremena je tesko zamisliti. I oni su krenuli na Djerdap, ali za tu avanturu su uspeli odvojiti mesec i po dana. Svaka cast na tome, to je pravo uzivanje. Nije ni nama lose, ali smo stalno bili u trci i grcu, nismo nigde mogli da se zadrzimo duze, pogotovo pri kraju putovanja, dok oni to uspevaju da odrade na pravi nacin. Stigli su do prve kafane i tamo su vec danima. Rucamo zajedno i popodne idemo do jezera gde se vadi ugalj na kupanje. Tamo je voda toliko cista, kao da smo na nekom jezeru. Nazalost, nase ograniceno vreme nas tera da predvece krenemo dalje.

Pri kretanju nam puca nas pravljeni stift. Stavljam drugi, i sada imamo jos jedan u rezervi. Ako i taj pukne, vozicemo na poslednjem, a to nikako ne zelim. Cujem se sa Daretom, i on se prihvatio izazova da nam spremi par stiftova i pripremi sta nam treba od hrane i pica i doceka nas na malim vodama. Kada je i to reseno, mogu mirnije da idemo dalje.

Izlazimo na Dunav, i pred mrak stizemo do Smedereva. Ulazimo u dunavac iza smederevske ade, sidrimo se i provodimo mirnu noc.




Opet pored Rama





Uživamo u širini Dunava





Ostavljamo za nama Rumuniju





Nastavljamo uzvodno





Dolazimo do Gajskog dunavca





Stižemo do plaže Raj





Kupanje na jezercetu.... nažalost ne vidi se koliko je čista voda





Pripreme za spavanje iza Smederevske ade





...




...





...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Prvi put na Đerdap
« Odgovor #17 poslato: 13, 08, 2015, 09:14:44 pre podne »
22/07/2015

Po običaju, krećemo rano dalje. Tj, ja krećem rano dalje. Posle ovoliko dana na vodi, moju posadu zvuk reno-a više ne budi, nego uspavljuje. Kad stojimo ustanu relativno rano. Kad putujemo umeju baš da odvale ujutru. Zbog dugogodišnje navike ranog ustajanje ja sa svakako budan oko 6. Temperature su svaki dan vrlo blizu 40 stepeni, i trudim se da putujemo što više ujutru dok nije jako sunce, i eventualno još sat - dva pred mrak.

Prvo stajanje je kod Grocke, iza ade koja se simpatično zove Goli Đoka. Doručak i jutarnje kupanje. Dunav je negde oko 27 stepeni, pa se čovek ne može ni valjano rashladiti, nego smo po ceo dan u vodi.

Nastavljamo do Bele stene, plaže na ostrvu koje deli velike od srednjih voda. Provodimo popodne na sidru, i na obali praćakajući se po plićaku. U restoranu "bela stena" lepo ručamo, moji meso, a ja riblju čorbu, i to odličnu. Posle ručka sam zaspao u vodi, pošto je toliko toplo da ceo dan ni ne izlazimo napolje. Naravno, Jasna je i ovo zabeležila fotoaparatom.

Predveče ulazimo u male vode, na oprobano mesto za spavanje. Dolazi Dare i donosi toliko čekane štiftove. Uz ladno pivo, rakiju i razgovor vreme brzo i prolazi i već je uveliko mrak kad sam ga gumenjakom vratio na mesto gde je parkirao.

Uzvodno prema Vinči... Valjda





Ovo je Vinča... Valjda... nisam baš siguran :)






Nizvodni ulaz u male vode






Male vode






Stižemo na belu stenu... već je upržilo






Ručak kod lokalnog trovača :)






Verni brod spava na sidru






Dok neki spavaju u vodi






Radni dan je pa nije gužva






Malo umetničkih...






Vraćamo se u male vode






Uživamo u svakom trenutku, svesni da se putovanje bliži kraju :(






...






...






...






...






Uvek je dobro vreme da se čovek proba ohladiti






Ovo nam je nova maskota... Malo tandrče kad je vetar, ali smo se navikli






Stigli štoftovi!