Autor Tema: Abrakadabra, savska neman!  (Pročitano 5989 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Abrakadabra, savska neman!
« poslato: 08, 05, 2015, 10:35:03 pre podne »
kupih je preko KP oglasa jesenas za jeftine pare. obzirom da je imala xy slojeva boje, nisam mogao znati šta je ispod te sive boje. jedva je natovarismo na prikolicu na beloj steni.




Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #1 poslato: 08, 05, 2015, 10:38:51 pre podne »
usledilo je parkiranje na makišu i peskirenje... potrošili smo bez preterivanja 150kg peska i opet neki delovi nisu skroz mogli se skinu.

moram da pohvalim i izreklamiram igora 0612398212 i njegovu vrhunsku mašinu za vodeno peskiranje - po smešnoj ceni smo ispeskarili ceo čamac i odmah izvukli prvi sloj boje. srećom, igor je imao sve nastavke za priključak za vodu pa smo odradili sve u jednom danu.





na kraju peskiranja, provalili smo što je čamac bio tako jeftin - peskiranjem su se otvorile 4 rupice koje je bilo potrebno zavariti.

Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #2 poslato: 08, 05, 2015, 10:46:49 pre podne »
komšija vlada splavovi.rs je poslao jednog varioca zadnje nedelje aprila i pecnuli smo te četiri rupice čime je čamac postao plovan :D ipak, rečeno mi je da je patos suviše pojeden , pa smo se dogovorili da se na kraju sezone ponovo čamac izvuče napolje i patos zameni. za sada, želja da se vozim što pre je učinila svoje, te smo po krpljenju pristupili farbanju u još dva sloja. na kraju dođe i sloj antialgina. ponovo majstor igor koji je po profesiji pre svega inžinjer hidroizolacije (na slici se krije iza čamca) stručnom rukom nanosi drugi sloj antialgina. inače, ovu zelenu boju nisam hteo da vidim ni blizu čamca, ali me on cenom i kvalitetom boje ubedio u 2 minuta. naime, ova boja, osim što je džabe, ima plastike u sebi i suši se u roku od 20-30min po nanošenju. ne znam šta je, ali je prelepo raditi s njom.



na sledećoj slici je i drugi sloj nanešen - nisam otišao da gledam derbi da bih uspeo i inutrašnjost da dva puta pređem!


Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #3 poslato: 08, 05, 2015, 10:50:01 pre podne »
sutradan je došao dan montaže! sedaone daske prefarbane firnajzom i lakom, kao i krmena daska, koju sam toliko natopio firnajzom da se pitam kako se to uopšte osušilo.



zatim je i najlepši deo došao na red - brendiranje! kao što napisah već u drugoj temi, uzeo sam od saleta samitean.rs šablon i preprskao sprejem (pre nego da lepim slova)


Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #4 poslato: 08, 05, 2015, 11:00:21 pre podne »
obzirom da čamac ima oko 550kg, razlika između prethodne i naredne slike je nekih 1000 kalorija! na daske i oblice smo ga lagano svukli u vodu. jbt on pluta!



obzirom da na lokaciji gde sam na savi ima mnogo lopova, od motora koje posedujem (tomos 4, yamaha 15ks 2t i neptun 23ks) izbor je pao na neptun 23 kupljen za 50€ i uz dodatih 30€ za sređivanje, postao je jeftin a dobar i dovoljno snažan izbor za ovoliki čamac, a da ne moram ko faraon (sa dva pištolja u rukama ukrštenim preko grudi) da spavam pored čamca. neptuna verovatno neće hteti da ukradu, kao što bi yamahu. na motor sam stavio katanac i platio sam prvom komšiji da s vremena na vreme bacio oko na čamac.



kako neptun radi, okačio sam i na yt:

trebalo bi navlaku staviti ali goca iz ostružnice traži 190€, paa mislim da ću još pričekati, nešto mi to mnogo. treba i pod napraviti od drveta, a to ćemo tokom maja meseca nekad




Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #5 poslato: 08, 05, 2015, 11:44:30 pre podne »
sasvim lep poslic , i cestitke na camcu !

Ujedno kako si mislio da menjas dno ? to nisam siguran da ce na jeftino da izadje...

Koliko je izaslo peskiranje , farbanje i antialgin .. nna gomili ?
Imam manji camac koji sve to mora da prodje da da krenem da se spremam : )

Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #6 poslato: 08, 05, 2015, 12:13:40 posle podne »
hvala kapetane! :)

boja i antialgin su koštali orijentaciono oko 14500 din, peskarenje 100€ (to je sa popustom i 150kg peska). ali ovaj čamac je 6x2m, to je golemo govedo.

pod se menja tako što se seče patos bez rebara i bočne strane do zdravog i stavlja novi lim. drugačije ne može da ja znam. košta materijal 15000din i ruke 100-150€

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #7 poslato: 08, 05, 2015, 12:55:44 posle podne »
hvala kapetane! :)

boja i antialgin su koštali orijentaciono oko 14500 din, peskarenje 100€ (to je sa popustom i 150kg peska). ali ovaj čamac je 6x2m, to je golemo govedo.

pod se menja tako što se seče patos bez rebara i bočne strane do zdravog i stavlja novi lim. drugačije ne može da ja znam. košta materijal 15000din i ruke 100-150€

odlicna info za cenu !
na cenu za pod dodaj i peskarenje novog patosa , farbanje i antialgin

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #8 poslato: 08, 05, 2015, 14:26:47 posle podne »
Pa kad se sve sabere, ovo do sada i to što će biti...skoro pa je moglo da se kupi nov smederevac.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #9 poslato: 08, 05, 2015, 14:59:46 posle podne »
Pa kad se sve sabere, ovo do sada i to što će biti...skoro pa je moglo da se kupi nov smederevac.

Љубо, то изгледа тако мора.

Када сам ја купио чамац са мотором, платио сам 1.200 евра. До сада се цифра укупних улагања попела на 4.850 евра.
Истина, сада може да плови, скоро сам успео да добијем оно што сам желео али...
И ја се понекад питам - шта ми је све то требало?

Да сам у тренутку куповине имао тих, близу 5.000, ко зна шта бих купио? А овако, парче по парче, део по део, у периоду од три године...

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #10 poslato: 08, 05, 2015, 16:09:09 posle podne »
Slažem se, u ovoj našoj opsesiji na pare se najmanje gleda, daje se svaki dinar pa i preko toga.
Kad bi čovek znao gde će da padne on bi seo  tamburanje

Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #11 poslato: 08, 05, 2015, 21:03:29 posle podne »
LSI je sve lepo rekao :D nemam šta da dodam ni oduzmem. dinar vamo dinar tamo.

ali Ljubo, pazi da sam kupovao nov smederevac gde bi dobio baš u te dimenzije za te pare? stranica mi je visine 70cm. lim je 3mm.

a i drugo, gde je lepota žrtvovanja za vodu? :))

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #12 poslato: 08, 05, 2015, 22:59:51 posle podne »
E ta visina stranice opravdava uloženo! Moj bivši čamac imao je visinu stranice blizu 40cm i par puta, po nevremenu pošteno sam se preznojio.

Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #13 poslato: 17, 05, 2015, 18:32:07 posle podne »
što se tiče talasa, danas je prelep dan bio na vodi, mnogo jahti i glisera je bilo, talasa koliko hoćeš. sve ljulja vako  dodo elem, 70cm stranica, 5 ljudi i nema zime! :)

usput, juče smo išli kum i ja, nas dvojica sa nekom opremom ukupno 230kg. brzina koju smo postigli je 1km za 3 min 46 sekundi, što će reći 16km/h. ja sam zadovoljan, obzirom da je težina praznog čamca 550kg

Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Abrakadabra, savska neman!
« Odgovor #14 poslato: 05, 07, 2015, 09:28:16 pre podne »
Abrakadabri je izgleda kratka noga neptuna bila bez veze, pa je isti prodat a pre 2 dana kupljen johnson 25ks sa dugom nogom, sa kojim je ovaj čamac dostigao 20-23 km/h po navigaciji sa 3 osobe nizvodno niz savu juče.