Autor Tema: I jopet o majstorima i cenama  (Pročitano 33610 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #30 poslato: 04, 05, 2015, 21:44:14 posle podne »
  Rekao si mi da je motor ispravan i da si se vozio nekoliko krugova po govnari, a ne da se ugasio.

  Otisli su zbog tvoje sujete,pa onda otvorili forume.Zasto nisu odmah otvorili forume kad su svi otisli za sajta na vodi nego tek posle par godina?

  Secam se sta je radio i to je njegova stvar.Kazi koliko si stvari naucio od njega,ali budi iskren.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #31 poslato: 04, 05, 2015, 21:49:47 posle podne »
Otisli su zbog tvoje sujete,pa onda otvorili forume.Zasto nisu odmah otvorili forume kad su svi otisli za sajta na vodi nego tek posle par godina?
opet netacno... Aka je paralelno napravio forum i drzao ga pa onda presao ... a dule je zakupio domen jedno mesec dana pre odlaska , namestio sve iskopirao celu strukturu foruma i onda se iscenirano posvadjao i objavio da je poceo sa radom ....

meni je ok da ima sto vise foruma, samo je nacin malo degute ... da ne bude zabune...

  Secam se sta je radio i to je njegova stvar.Kazi koliko si stvari naucio od njega,ali budi iskren.

mnogo , bas mnogo stvari .. posle Kapetana Laze, moje jedrilicarske vestine su dobrim delom zasluge Janeza... ja to nikada nisam krio i hvala mu na tome ... ujedno ga smatram  jednim od nasih najboljih jedrilicara ...
ali u jednom momentu je poceo da pije, vise nego sto ja trpim, i tu smo se razisli bez teskih reci  ...

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #32 poslato: 04, 05, 2015, 22:01:37 posle podne »
  Malo ih je vise jedino sto ostali nisu otvorili forume,da ne nabrajam sad....

Van mreže ANASTASIA II

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • www.mojaladja.com
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #33 poslato: 04, 05, 2015, 23:52:37 posle podne »
Vladoooooo druze. Sidro koje onomad varismo uzeo mpj drug da ga proba. Kupio covek jeftinu ladju od skoro 60 stopa. Ne bih da ga imenujem jer je u pitanju cifra od mnoooooogo para. Elem, rucno radjeni Jambo ukopa gore navedenu ladju posle jedno 4 metra voznje krmom. Nema sanse da mi ga vise vrati. A ti Kapetane posto nista osim da drkas google ne znas o nautici nemoj da mrsis muda.
Covek je uradio onako kako sam mu ja rekao.
I pokazalo se fenomenalno.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #34 poslato: 05, 05, 2015, 01:15:32 pre podne »
pa nek uradi jos jedno, pa zaradite kad su tako dobra :)

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #35 poslato: 05, 05, 2015, 09:11:08 pre podne »
   Samo jos ovo. Djole-Mesecar je sa najboljom namerom otvorio temu i slikovito objasnio kako povecati upravljivost glisera na malim brzinama.E sad posto sam ja na slikama i ja sam to zavarivao odmah ne valja.Zasto? Zbog tvoje sujete i tvog negativnog stava prema meni.

   Sta mislis da li on ili neko drugi ima volju da opet tako neku inovaciju ili bilo sta postavi na forum i raspravlja se sa tobom da li je bolje ovako ili kako si ti izguglao?

   Ima dosta toga oko marinizacije automobilskih motora koje bi mnogima koristile,mislis da cu da to postavljam ovde i ti da pricas kako to nema veze sa zivotom ,kao sto si pricao za sidro?
 
   E moj Kapetane...........

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #36 poslato: 05, 05, 2015, 09:48:43 pre podne »
Kakve ima veze dal si ti na slikama ili nisi  ? Cemu stalno taj Kalimero stav "ja pa ja"? Spusti se malo na zemlju , videces, prijace ti  ...

Ja sam komentarisao "sile koje ste zauzdali" i pitao da li ce to da izdrzi i da li je neko razmisljao o tome, Mesecar je dao odgovor da camac vise nije giser i da prelazi u deplasmanski rezim, sto jeste tacno ali problem sila ostaje jer su se javljale bas u tom deplasmanskom rezimu ... Nigde ja nisam komentarisao tvoje umece u varenju , to si samo ti video ... Ako te je potresla rec "skarabudzili" , pogledaj u vokabularu sta ona znaci

A za guglanje sta da ti kazem, covek se uci dok je ziv... nismo svi nauceni od rodjenja, pa moramo da dopunjujemo znanje ... googlacu ja i dalje nemoj da se brigas...

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #37 poslato: 05, 05, 2015, 10:22:20 pre podne »
Koliko sam ja razumeo Vlada je u sluchaju Miljanovog sidra imao ulogu zavarivacha koji samo precizno spaja delove po nacrtu tj po uputstvu i nije se pravio mudar. Te tako ne vidim razloga za postavljanje slike kao dokaza da Miljan ne koristi to sidro, to je shut u cevanicu kapetane .Ja isto, obratio sam se Vladi za pomoc jer sam tek iz treceg puta ubo dobitnu kombinaciju oblika i chvrstine ove moje ludorije..i on se vrlo rado odazvao da mi pomogne da sastavim ono sto sam zamislio a nemam dovoljno tehnickog potencijala..
Ne bi da zvuchi kao reklama jer to definitivno nije,,na stranu komercijalu i rad za placanje troskova i racuna ali St Vlada ima zaista forumski cenovnik za drugare sa vode nas 'rechne pacove' koji se uglavnom sastoji od dobrog druzenja i po nekog zajednichkog derneka uz cumur i pivo!
Kep ti si osnivac ovog foruma ,ali forum umre bez ljudi...ti prvi moras da podrzavas svaku pricu svako iskustvo .
I naravno svaki chlan je ravnopravan i dragocen ali ljudi sa veshtinama i velikim iskustvom su nam neophodni jos kad imaju entuzijazma da pomognu u nasim ludackim projektima ..to ne treba kvariti ,to znaci da forum definitivno ima svrhu...trebalo bi da si zadovoljan...to je pocetna ideja..
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #38 poslato: 05, 05, 2015, 10:34:02 pre podne »
Citat
Kep ti si osnivac ovog foruma ,ali forum umre bez ljudi...ti prvi moras da podrzavas svaku pricu svako iskustvo .

e tu se ne slazemo, podrzacu svaku pricu/iskustvo samo ako je ispravna/o, a ne po automatizmu ...
ti recidivi socijalizma/komunizma tipa sve je lepo i sl. kod mene ne prolaze...

price o toleranciji kod mene ne piju vodu, postosji iskustvo, postoji znanje , postoji kvalitet , postoji tradicija ... to cu vazda podrzati ...




Van mreže ANASTASIA II

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • www.mojaladja.com
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #39 poslato: 05, 05, 2015, 10:45:01 pre podne »
Kapetane, pomislice bre narod da se razumes u Nautiku. Nemas ti bato pojima. Vlada je kao profesionalac odradio posao. Donet mu je isecen materijal i receno zavaruj, sto je majstorski odradio. Prema tome ta tema je za mene zavrsena.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #40 poslato: 05, 05, 2015, 10:52:25 pre podne »
Citat
Kep ti si osnivac ovog foruma ,ali forum umre bez ljudi...ti prvi moras da podrzavas svaku pricu svako iskustvo .

e tu se ne slazemo, podrzacu svaku pricu/iskustvo samo ako je ispravna/o, a ne po automatizmu ...
ti recidivi socijalizma/komunizma tipa sve je lepo i sl. kod mene ne prolaze...

price o toleranciji kod mene ne piju vodu, postosji iskustvo, postoji znanje , postoji kvalitet , postoji tradicija ... to cu vazda podrzati ...




Eto ..ja okachih kompletno iskustvo..sa sve izvorom sa gugla..iskopiram proizvod plus ga uradim od duplo debljeg materijala,angazujem profesionalca cija zavarivacka radnja ima ISKUSTVO od preko 40 godina u dve generacije..onda vrshim ispitivanje gotovo punih mesec dana i oko deset sati voznje po izuzetno brzoj vodi ...izlecim sve decije bolesti i to sve objavim ..
i to zato sto sam prezadovoljan rezultatom .promena je drasticna na bolje i znam da na forumu ima ljudi koji imaju plovila sa istim problemom i znam da ce biti dragoceno informacija..tako da nema tu mesta politikanstvu..i pricama o recidivima komunizma i socijalizma ...ukratko htedoh reci  kapetane usra mi temu, jedva sam se nakanio da stavim naochare iskucam tekst smanjim slike  pokacim linkove odakle sta ..kako..od sada cu samo sedim u cosku i podjebavam :)
« Poslednja izmena: 05, 05, 2015, 10:55:53 pre podne Kapetan »
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #41 poslato: 05, 05, 2015, 11:05:44 pre podne »
...ukratko htedoh reci  kapetane usra mi temu, jedva sam se nakanio da stavim naochare iskucam tekst smanjim slike  pokacim linkove odakle sta ..kako..od sada cu samo sedim u cosku i podjebavam :)

tema ti je ostala kakva je i bila .... ovo je posle druge poruke prebaceno sve u kafanu i dat je novi naslov kako bi se razlikovalo, a orginalna tema je gde je i bila :

http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,13778.msg145776.html#new

(editovao sam ti gore quote, posto se rasuo text)

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #42 poslato: 05, 05, 2015, 11:21:43 pre podne »
Kakve ima veze dal si ti na slikama ili nisi  ? Cemu stalno taj Kalimero stav "ja pa ja"? Spusti se malo na zemlju , videces, prijace ti  ...

Ja sam komentarisao "sile koje ste zauzdali" i pitao da li ce to da izdrzi i da li je neko razmisljao o tome, Mesecar je dao odgovor da camac vise nije giser i da prelazi u deplasmanski rezim, sto jeste tacno ali problem sila ostaje jer su se javljale bas u tom deplasmanskom rezimu ... Nigde ja nisam komentarisao tvoje umece u varenju , to si samo ti video ... Ako te je potresla rec "skarabudzili" , pogledaj u vokabularu sta ona znaci

A za guglanje sta da ti kazem, covek se uci dok je ziv... nismo svi nauceni od rodjenja, pa moramo da dopunjujemo znanje ... googlacu ja i dalje nemoj da se brigas...


    Ima veze da li sam ja na slikama ili ne,jer sta god ja radio to je skarabudzeno nabudzeno nalepljeno i ostali potcenjivacki izrazi sa tvoje strane. Nikad se nisam reklamirao ovde jer kao sto je Mesecar napisao meni ovde slava ne treba.Ljudi sa kojima saradjujem i kojima vrsim usluge i ostali majstori u ovoj nasoj drzavi odlicno znaju ko je Stanimirovic.Bas zbog toga i reagujem kako mozda ne bi trebalo jer tvoja mora uvek da bude zadnja,samo ovog puta ne odustajem.

   Na zemlji sam oduvek ne brini za mene i ovako mi bas prija.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #43 poslato: 05, 05, 2015, 11:43:33 pre podne »
 kuku

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #44 poslato: 05, 05, 2015, 11:50:43 pre podne »
Citat
Kep ti si osnivac ovog foruma ,ali forum umre bez ljudi...ti prvi moras da podrzavas svaku pricu svako iskustvo .

e tu se ne slazemo, podrzacu svaku pricu/iskustvo samo ako je ispravna/o, a ne po automatizmu ...
ti recidivi socijalizma/komunizma tipa sve je lepo i sl. kod mene ne prolaze...

price o toleranciji kod mene ne piju vodu, postosji iskustvo, postoji znanje , postoji kvalitet , postoji tradicija ... to cu vazda podrzati ...


Nemoj SOCIJALIZAM da mi diras!
I ta prica sa dnevnicama i neurohirurzima ti ne pije vodu. Ako ti treba neurohirurg ok , ali ako hoces nesto da zavaris od Vlade ces tesko boljeg da nadjes! To su cinjenice  a sve ostalo je prepucavanje.  Nego da resimo mi to sa nekim rostiljem  i salaticom o mom trosku ffff

ps. Dr Vlado jebo te vise taj dzonson da je valjao ne bi ni zavrsio kod Nikole kuku