Autor Tema: I jopet o majstorima i cenama  (Pročitano 33694 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
I jopet o majstorima i cenama
« poslato: 03, 05, 2015, 22:34:38 posle podne »
a zalismo ga i pivom protiv uroka  :).....Vlada je predlagao i da ga osveshtamo pre ugradnje ali pop nije bio trenutno tu osveshtavao je komsijinog mercedesa pa nam bilo glupo :)
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #1 poslato: 03, 05, 2015, 22:48:27 posle podne »
jos malo pa ce moci i da ore njive  kako ste ga kvalitetno skarabudzili sajkaca

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #2 poslato: 03, 05, 2015, 23:22:35 posle podne »
skarabudzili?? Kazes skarabudzili??? To je plod ozbiljnog visemesecnog proucavanja i  modifikovanja  koje je u mnogome poboljsalo maritimne sposobnosti mog broda ...i sad kad smo na pragu ozbiljnog gotovo revolucionog resenja koje smo resili da podelimo sa forumom ti me ukopa.. ccccc :)
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #3 poslato: 04, 05, 2015, 08:50:02 pre podne »
   Da si i ti Nikola budzio ovako kao mi verovatno bi imao vise plovidbe sa jedrilicom u Grckoj,ali posto si ti ipak strucnjak a ja budz majstor odacu ti malu tajnu.Mozda ti bude od pomoci.Kobilica na jedrilici mora da bude strogo uz trup broda jer ako nije,strujanje vode tj kavitacija hoce jako da utice na upravljivost.Kada je zazor izmedju trupa i kobilice od 2 do 17 mikrometra odstupanja su 14,7 stepeni,a koliko je kad ja zazor par desetina milimetara to mozes samo ti da nam kazes iz tvog studioznog proracuna.
    Kolega Djole Oliver ili Mesecar kako neki znaju je jako zadovoljan postignutim sto se vidi iz njegovog prethodnog posta.Cenu nije komentarisao ni ovde na forumu,a ni meni. Dosao je u novim "geox" cipelama pa je i cenu prema njima dobio,ali se nije bunio.Jeste malo stucao kad smo zavrseni posao zalili domacom prepecenicom ali meni je to delovalo zbog jacine rakije.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #4 poslato: 04, 05, 2015, 09:12:28 pre podne »
StVlada i njegovi empirijski proracuni  sajkaca thumbup

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #5 poslato: 04, 05, 2015, 09:16:05 pre podne »
Bogami cim malo otopli eto i mene u papucama da mi skarabudzis dva komada...
Nikola ce bogami morati da dodje bos ako oce da mu ona crvena konzola na gozili poprimi drugaciji oblik a jedrilicu i tako ne koristi pa je nebitno dal ide 14,7 stepeni levo ili desno. Uostalom sve i da ide u krug kad tad ce doci odakle je krenuo.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #6 poslato: 04, 05, 2015, 09:42:13 pre podne »
hihihih , koliko sam cuo o StVladinim cenama jeftinije bi mi bilo da radim onaj Gay crveni camac iz pocetka :)
 ... sto me podseti,  bio mi skoro jedan nas majstor dole u Grckoj da kaze cenu za radove ... 900 evra za malo struganja pajola,  dva fronta za ormarice i lajsnu oko bokaporte ... plus da mu platim prevoz i all inclusive jedno 3-5 dana :D

simpatican mladic, ja pokusao da mu objasnim da je dnevnica neurohirurga oko 40 50 evra u Srbiji, i da nije uredu da njegova bude 100 evra, kad on skoci kako su svi doktori , profesori i generalno svi sa skolom veeeeeliki lopovi i sve u tom stilu ... ja se samo zahvalim na ponudi ...

grci zavrsili za 500 (bez fronta za ormarice ali sa drugim dodatnim radovima)  :)
valjda zato sto sam dole nosio raspale patike

bice uskoro jos jedno predstavljanje ladje koji je kupio jedan nas clan dole u Grckoj  ...

da ne bude zabune, ne podcenjujem niciji rad, ali ne zelim da ucestvujem u nakradnom sistemu koji ovu drzavu vodi u tri lepe...

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #7 poslato: 04, 05, 2015, 13:05:45 posle podne »
   Dokle ces bre vise da pricas o tim doktorima i kako rade za male pare?Kazi koji od njih zivi kao podstanar i vozi auto manje vrednosti od 20 000e?Cast retkim izuzetcima.po tebi svi majstori su vacarosi,pogotovo srpski,grci su super,ti posto si toliko veliki patriota kao sto se predstavljas sto tamo drzis ladju i registrujes na tudju zastavu.Iznosis pare iz tebi,a i meni voljene zemlje.
   Moj rad konstantno blatis.Sve je isfusereno ili skupo naplaceno,dokle vise? Ko se to toliko zali,osim tebe? Tebi nikad nista nisam radio koliko se secam,a ti me podseti ako gresim.Ili ti mozda smetam ja kao licnost zato sto sam javno rekao kako si mi uvalio onog neispravnog johnsona i nisi hteo da ga uzmes nazad?
   Nekoliko ljudi su napustili ovaj NAUTICKI forum zbog tebe, a svi oni su daaaaaleeekooo od tebe po pitanju nautike,sto opet govori o tebi.Licno nemam nameru da napustam forum i uvek cu ovako pisati jer smatram da je ovo ispravno,jedino ako me ti ne izbacis.
   Toliko od mene,za sada.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #8 poslato: 04, 05, 2015, 14:07:15 posle podne »
 kakav sad dzonson ??uvežen iz Grčke ??
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #9 poslato: 04, 05, 2015, 15:37:53 posle podne »
   Dokle ces bre vise da pricas o tim doktorima i kako rade za male pare?Kazi koji od njih zivi kao podstanar i vozi auto manje vrednosti od 20 000e?Cast retkim izuzetcima.

to je taj stav : )

po tebi svi majstori su vacarosi,pogotovo srpski,grci su super,ti posto si toliko veliki patriota kao sto se predstavljas sto tamo drzis ladju i registrujes na tudju zastavu.Iznosis pare iz tebi,a i meni voljene zemlje.

sto se tudje zastave tice .... posle mog insistiranja DA PLATIM CARINU i nekih 5 6 mailova razmenjenih sa carinom  , carina je poslala mailom zvanican dopis 29 Jula  2014
"Сходно наведеном, без физичког присуства робе није могуће спровести одговарајући царински поступак, нити царински орган може издати било какву „потврду“ за робу која  није била предмет дозвољеног царинског поступања."

i tu je za mene svaka prica oko carine zavrsena... trazio sam da mi to pecatiraju kako bi mi kapetanije Beograd izdala papire ali su rekli da ne mogu da daju potvrdu vec da pokazem taj papir...
u prilogu ove poruke imas dopis carine...

sta tu nije jasno ?


  Moj rad konstantno blatis.Sve je isfusereno ili skupo naplaceno,dokle vise? Ko se to toliko zali,osim tebe? Tebi nikad nista nisam radio koliko se secam,a ti me podseti ako gresim.Ili ti mozda smetam ja kao licnost zato sto sam javno rekao kako si mi uvalio onog neispravnog johnsona i nisi hteo da ga uzmes nazad?

pa sto onda kacis radove ako ne mogu da se komentarisu ? sajt i forum su zamisljeni kao mesto razmene iskustava ... koliko smo samo pricali oko onog "jumbo" sidra... pitaj Mijana koje sidro mu je okaceno trenutno na brodu a sta je sa tvojim sidrom ... toliko o tome ..

generalno ljudi tesko priznaju gresku , al je skoro nikad ne okace na pramac :D

a men' se cini da ovo nije tvoje sidro na pramcu Miljanove ladje  ... al ajd mozda gresim...


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #10 poslato: 04, 05, 2015, 15:46:54 posle podne »
kakav sad dzonson ??uvežen iz Grčke ??

eeee taj Johson ... to je taj majstorski stav StVlade i slicnih majstora...

ja uzeo camac od saleta da ga brze prodam posto mi je sale dugovao lovu  ... dodju barbanesa i vlada da kupe camac, nesa uzme camac Vlada motor... ja mu odmah kazem da je camac samo jednom vozen i da je popravljena poteznica ali da mi se ugasio posle toga pa neka radi sta hoce sa njim... da sve sto ima PITA SALETA, a nista mene jer ja samo uzimam tu lovu na ime duga...

EPILOG..

Vlada narednih godinu, dve, tri  ide okolo i prica kako sam mu uvalio pokvaren motor iako zna da ja sa motorom nemam veze , onda mene ljudi zovu i pitaju o cemu se radi ... a ja im uvek kazem da ako je to istina sto Vlada ne potegne temu na druzenjima ili na sajtu ?

Evo i sad na zadnjem druzenju , Vlada samnom sve ok, motor ne pominje ... ni recju ... cak sam njega i ne znam koga vracao kolima sa druzenja, jer moze vama da prica pricu o motoru ali meni ne moze  ...

a da me je zvao da pita da mu ja prodam taj motor to jeste ... vise puta...

to ti je prica za Johnson ... od pocetka do kraja...

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #11 poslato: 04, 05, 2015, 16:00:35 posle podne »

pa sto onda kacis radove ako ne mogu da se komentarisu ? sajt i forum su zamisljeni kao mesto razmene iskustava ... koliko smo samo pricali oko onog "jumbo" sidra... pitaj Mijana koje sidro mu je okaceno trenutno na brodu a sta je sa tvojim sidrom ... toliko o tome ..

generalno ljudi tesko priznaju gresku , al je skoro nikad ne okace na pramac :D

a men' se cini da ovo nije tvoje sidro na pramcu Miljanove ladje  ... al ajd mozda gresim...
[/quote]

  Miljan me je zamolio da okacim sliku jambo sidra koje sam mu napravio jer je bio iskljucen sa foruma.
  Greska u slucaju da postoji,a ne postoji jer je uradjeno tacno onako kako je on to trazio,onda je to njegova greska ,a ne moja uostalom da je bio nezadovoljan mojim radom mislis da ne bi ovde pisao o tome.Da nije bio zadovoljan cenom i radom onda bi se bunio da mu je skupo ili da nesto nisam uradio kako treba pa da to doradim,toga nije bilo.
  Kad sam mu zavrsio sidro,original je nasao negde u hrvatskoj i kupio i to je verovatno okacio,ali to je opet njegov izbor i ne vidim gde je tu moja greska kako ti kazes.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #12 poslato: 04, 05, 2015, 16:08:42 posle podne »
kakav sad dzonson ??uvežen iz Grčke ??

eeee taj Johson ... to je taj majstorski stav StVlade i slicnih majstora...

ja uzeo camac od saleta da ga brze prodam posto mi je sale dugovao lovu  ... dodju barbanesa i vlada da kupe camac, nesa uzme camac Vlada motor... ja mu odmah kazem da je camac samo jednom vozen i da je popravljena poteznica ali da mi se ugasio posle toga pa neka radi sta hoce sa njim... da sve sto ima PITA SALETA, a nista mene jer ja samo uzimam tu lovu na ime duga...

EPILOG..

Vlada narednih godinu, dve, tri  ide okolo i prica kako sam mu uvalio pokvaren motor iako zna da ja sa motorom nemam veze , onda mene ljudi zovu i pitaju o cemu se radi ... a ja im uvek kazem da ako je to istina sto Vlada ne potegne temu na druzenjima ili na sajtu ?

Evo i sad na zadnjem druzenju , Vlada samnom sve ok, motor ne pominje ... ni recju ... cak sam njega i ne znam koga vracao kolima sa druzenja, jer moze vama da prica pricu o motoru ali meni ne moze  ...

a da me je zvao da pita da mu ja prodam taj motor to jeste ... vise puta...

to ti je prica za Johnson ... od pocetka do kraja...

   Uopste mi nisi rekao da se ugasio,nego da si vozio par krugova po govnari sa Janezom i da ga prodajes jer ti ne treba.Kod mene taj motor nikad nije sastavio vise od 3 minuta rada.Koliko se secam ti si Saletu dao motor od 50 ks i on ti je dao camac,menjali ste se glavu za glavu i nije meni Sale prodao motor nego ti tebi sam dao pare,a ne njemu.
   Da sam zvao da pitam da mi prodas motor jesam to stoji,jer sam verovao da mi prodajes ispravan motor.
   Kad sam te na kraju zvao da ti vratim motor jer je neisparavan to nisi prihvatio,cak nisi hteo ni da podelimo stetu.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #13 poslato: 04, 05, 2015, 16:10:30 posle podne »
kakav sad dzonson ??uvežen iz Grčke ??

 to je taj majstorski stav StVlade i slicnih majstora...




   Majstor sam i ponosim se time posteno zaradjujem pare svojim radom,a sta si ti ?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I jopet o majstorima i cenama
« Odgovor #14 poslato: 04, 05, 2015, 16:58:12 posle podne »
najsladji momenat na koji zaboravih ....
za probleme sa motorom si se javio tek posle 4 5 meseci, ako nije proslo i vise vremena ...

Citat
  Miljan me je zamolio da okacim sliku jambo sidra koje sam mu napravio jer je bio iskljucen sa foruma

netacno , miljan je sam trazio da ga izbrisemo sa foruma jer nije hteo da trpi domace majstore , pa se posle vratio pod novim nickom

Citat
Uopste mi nisi rekao da se ugasio,nego da si vozio par krugova po govnari sa Janezom i da ga prodajes jer ti ne treba.
...
Koliko se secam ti si Saletu dao motor od 50 ks i on ti je dao camac,menjali ste se glavu za glavu i nije meni Sale prodao motor nego ti tebi sam dao pare,a ne njemu.

cemu neistine ?
ja Janeza pominjao nisam , niti se secam da je Janez ikada usao u taj camac samnom...
ako se ne varam ti i Janez ste odlicni drugari , vadja bi ga ti pitao za misljenje o motoru ?
Jesi pitao dobrog drugara za taj motor i camac? Sta ti je Janez rekao za motor ?

Sto se upetljavas sa ne istinema ? 

drago mi je da se secas, ali te secanje slabo sluzi .. moj Evinrdue je prodat saletu za 1000 evra i on je posle godinu ili dve ponudio zeku u prodaju, prvo preko oglasa a posle meni licno , i ti si sve to znao ... prebacili smo ga kod mene da ga vozikam dok se ne proda , i tako je i bilo ... receno ti je tada tebi kao i Barbanesi da je motor i camac saletov , i da sa njim sve sto treba raspravite.... Barbanesa je sve zavrsio kako treba sa saletom , a ti ?

Citat
Kad sam te na kraju zvao da ti vratim motor jer je neisparavan to nisi prihvatio,cak nisi hteo ni da podelimo stetu.

javis posle 4 5 6 ili vise meseci da motor ne radi ? znas jako dobro da ja sa motorm nemam veze i da si trebao saleta da zoves, pa vidis sta i kako?
pre toga odes kod gomile ljudi i pricas kako sam te prevario iako znas istinu. i hoces da delim stetu sa kojom nemam nista ?

Citat
Majstor sam i ponosim se time posteno zaradjujem pare svojim radom,a sta si ti ?

da ti kazem sta sam , pa da ma olajes kao sto si olajao doktore ...
a kad me optuzis da sam nepatriota i da sam namerno registrovao camac na tudju zastavu,
a ja ti dam misljenje carine gde pise to sto pise, a ti se ni ne izvinis ? E to je taj stav ...

e majstore....