Autor Tema: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja  (Pročitano 5906 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan Grozni

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« poslato: 26, 04, 2015, 12:45:51 posle podne »
Pozdrav svima.
Sta reci?
Od svega sto je potrebno da se bude morski t. recni vuk imam samo 2 stvari.
Prva je izuzetna zelja da udjem i ostanem u tom svetu i druga sjajna lokacija za takav jedan pocetak.
Odnedavno sam postao vlasnik kuce u Starom Slankamenu i tu negde planiram da privezem svoj buduci brodic pa mi je potrebna bukvalno svaka pomoc koja se moze dobiti.
Nadam se da ima ovde mojih komsija koji su voljni da pomognu golobradom podunavcu........:)

Unapred zahvalan!

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #1 poslato: 26, 04, 2015, 14:24:13 posle podne »
Dobro dosli 114

Van mreže Sale Rea

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #2 poslato: 26, 04, 2015, 14:32:34 posle podne »
Dobro došao !

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #3 poslato: 26, 04, 2015, 15:02:34 posle podne »
Dobro došao!  114
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #4 poslato: 26, 04, 2015, 17:17:29 posle podne »
Dobro dosao !
U starom Slankamenu je bila neka lepa marina

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #5 poslato: 26, 04, 2015, 17:46:23 posle podne »
Dobro dosao. I da znas, dosao si medju dobre ljude  114

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #6 poslato: 26, 04, 2015, 18:06:58 posle podne »
U starom Slankamenu imaju dve marine Udruzenje nauticara ( odmah posle bolnice ) i Mika Alas ( levo nakon silaska u Slankamen).

Van mreže Ivan Grozni

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #7 poslato: 26, 04, 2015, 18:16:47 posle podne »
Prosetao sam vec par puta.
Ona do bolnice  mi se cini nekako bolja. Ne znam zasto....

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #8 poslato: 26, 04, 2015, 18:47:09 posle podne »
Добро дошао.  114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #9 poslato: 26, 04, 2015, 18:54:21 posle podne »
У животу има и већих дилема.
Пошто сте у комшилуку, навратите пар пута у једну и у другу, поседите, поразговарајте са људима и само ће вам се "касти".

Добродошлицу на наш форум су вам пожелели па да вам ја унапред пожелим добродошлицу у марину по вашем избору.

А ви нама да кажете мало о себи, о каквом чамцу размишљате - дајте нам мало материјала да бисмо могли да вас заспемо гомилом савета и препорука од којих можда и нећете имати много користи али ћемо ми уживати.

Van mreže Ivan Grozni

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #10 poslato: 26, 04, 2015, 19:41:32 posle podne »
Hvala svima na dobrodoslici!
Razmisljam o necemu sa kabinom i pokusavam da ustanovim sta je bolje-plastika ili metal......
Koliko sam do sada istrazio(a i sto se budzeta tice) nesto kao pasara P500 ili nesto slicno bi mi trebalo.
Sto se motora tice, zaista ne znam kolike snage treba da bude niti koliko se brzo takav jedan kabinas moze kretati(a da ne poleti) tako da mi tu treba dobra lekcija.
Voleo bih da sa tim camcem odem recimo do BG ili NS a da to putovanje ne potraje ceo dan.....
Odoh da sanjarim o tom brodicu.....

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #11 poslato: 26, 04, 2015, 23:38:35 posle podne »
Dobro dosao  i da dobro razmislis i o camcu i finansijama.Ja trenutno pravim jedan metalni camac.Mozes da pogledas na brodogradnja-metalni camci-od virtuale do reale.Nesto kao listu troskova sam postavio pa ce ti biti lakse.
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #12 poslato: 27, 04, 2015, 09:44:58 pre podne »
Hvala svima na dobrodoslici!
Razmisljam o necemu sa kabinom i pokusavam da ustanovim sta je bolje-plastika ili metal......
Koliko sam do sada istrazio(a i sto se budzeta tice) nesto kao pasara P500 ili nesto slicno bi mi trebalo.
Sto se motora tice, zaista ne znam kolike snage treba da bude niti koliko se brzo takav jedan kabinas moze kretati(a da ne poleti) tako da mi tu treba dobra lekcija.
Voleo bih da sa tim camcem odem recimo do BG ili NS a da to putovanje ne potraje ceo dan.....
Odoh da sanjarim o tom brodicu.....


Поставили сте више питања и биће потребно време да сакупите одговоре. Ево, ја ћу покушати да одговорим делимично на нека.

Пластика или метал?
Ако сте вични послу и имате алат, а при том и волите да нешто брусите, варите, закивате... метални чамац ће вам све то омогућити. Овде мислим на чамац од челичног лима. За алуминијумски потребни су вам ваљани мајстори (ако ви сами нисте специјалиста за алуминијум) а њих нема много.

Пластични су, по мом мишљењу, лакши за одржавање (ја имам метални па ми се сад чини, после свега што сам ја урадио, да би ми много лакше било да сам купио неки добар пластични). Ипак, код куповине треба добро прегледати у каквом је стању пластика, јер ако је почео процес осмозе... решавали су људи и то ало онда опет треба много знања, опреме и воље.

Пасаре 500 (и сл.) су на нашим водама пристуне већ генерацијама. Није то случајно. Ако ваша породица или пријатељи могу да се сместе, зашто и ви не бисте били задовољни таквим чамцем?

Мотор?
Ако изаберете пасару или неког од ових наших "дустабанлија", који год мотор да ставите, тешко ћете пловити већом брзином од десетак километара на сат. За све преко тога, ако узмете неки јачи мотор (изнад 20 КС) возићете га под пуним оптерећењем и трошићете много, много горива.
Зато је за овај тип чамца сасвим довољан мотор снаге до 10 КС (ово се додатно исплати и код регистрације). Двотактни мотор ће брже постићи брзину али је већи потрошач, много је бучнији и имате обавезу да припремате смешу (гориво/уље). Четворотактни је обично нешто већи и тежи али много тиши и троши доста мање горива. Нема прављења смеше.

Да ли ћете до Београда или Новог Сада стићи за дан или брже, то ће директно зависити од избора чамца и мотора али и вашег темперамента.
Како живите у Слакамену, брзо ћете схватити да се и вама Бог осмехнуо. Из било које од две постојеће марине да кренете узводно или низводно или Тисом, у кругу од 15 км имате изузетне терене за уживање у вожњи, купању или пецању. Можда никада нећете пожелети да одете до Новог Сада или Београда.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #13 poslato: 27, 04, 2015, 10:50:08 pre podne »
Mislim da je za vas gradac dobra varijanta,pruza vise komfora od klasicne pasare,lepse izgleda a opet izuzetno lagan za manipulaciju,takodje poput pasare vrlo trzisan brodic koji ce se posle relativno lako prodati I naci novog vlasnika sto kod metalnog plovila je misaona imenica. Motor po mogucstvu 4 takta 10 do 15 ks,ponuda je velika I moze se naci pristojana yamaha ili honda za oko 700 evra. Ne zaboravite I na jedan manji motoric poput cetvorke za pomocni motor. Na dosta gradaca je ugradjen unutrasnji motor,najcesce dmb I torpeda,to je isto odlicna I pouzdana kombinacija,ti motori su jako mali potrosaci I odlicno guraju takva plovila,imaju neodoljiv zvuk ali I zauzimaju prostor mada je od kutije obicno napravljen sto koji bi tu sve jedno bio,jbg sve ima svoje

Van mreže Ivan Grozni

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: I ja sam stigao i imam mnooooogoooooooo pitanja
« Odgovor #14 poslato: 27, 04, 2015, 11:37:01 pre podne »
Puno hvala na informacijama. Zaista puno znace. Eto mene uskoro na vodi.... jos samo dozvolu da camac da dobijem.....