Autor Tema: Par pitanja.  (Pročitano 3334 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Par pitanja.
« poslato: 15, 04, 2015, 19:23:23 posle podne »
Kupio sam Yamahu 25Q (50ks) koju sam predstavio u zajedno sa camcem, e sad imam par pitanja, prvo je gde mogu pronaci nekoga ko krati sajle (znam da to nije pametno ali nemam izbora kad vec imam dobrih 1,5m viska koji su smotani i kapiram da samim tim to vise nije onako kako treba), zanima me takodje da li ovde na forumu imamo neko objasnjenje kako se kace sajle od komandi i kako nastelovati motor... znam da ce vecina reci teraj to kod majstora ali zar uvek kad budem skidao motor cu morati da teram kod majstora za nesto sto verujem da nije nuklearna nauka... Unapred zahvalan :) Uskoro kacim jos par slika vezano za jos neka pitanja... Pozdrav

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Par pitanja.
« Odgovor #1 poslato: 15, 04, 2015, 20:16:42 posle podne »
Jesu sajle vec bile gore...

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Par pitanja.
« Odgovor #2 poslato: 15, 04, 2015, 22:08:51 posle podne »
kracenje sajli ne radi niko ito nemoj pokusavati nego ih mozes zameniti kod LJube Galije na Adi ciganliji ..polovne za polovne i nesto doplatis.. a stelovanje hm ni to nije problem ako imas malo osecaja ..pogledas hod sajle i da li lepo upada u neutral iz rikverca i hoda u napred .
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Par pitanja.
« Odgovor #3 poslato: 15, 04, 2015, 23:47:15 posle podne »
Za tu Galiju sam cuo bas na ovom forumu da su vrlo neljubazni, deru i da nisu bas naj.... Inace komande su Quicksilver 881148A3 (jer ima el trim... pa je moralo nesto da se zbudzi...)... Inace zanima me da li sajle mogu da "zapeku" posto i kad smo probavali prvi put (dok nisam skidao motor da bi prepravljao zrcalo) su malo zezale (da kazemo da im je potreban bio WD40).... (Inace sajla menjaca je ok... i tu nema greske... vise me zajebava ova sajla gasa....)

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Par pitanja.
« Odgovor #4 poslato: 16, 04, 2015, 09:23:21 pre podne »
Koje godiste taj motor,kolika mu je neka okvirna potrosnja,nisam nikada imao veci dvotakni motor,ali sam uvek vozio samo dvotakne skutere,prosto ide bolje I meni lepse zvuci ali barem sti se skutera tice razlike da li vozim pun gas ili umereno po mom iskustvu prakticno ni nema,mozda zato sto su to motori bas male zapremine.

Van mreže tamiski pirat

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • tamiski pirat 3
  • Brod tip: criss craft
  • Marina: opovo
  • Veličina: 6 m
Odg: Par pitanja.
« Odgovor #5 poslato: 16, 04, 2015, 11:11:29 pre podne »
ko kaze da ne radi niko tamburanje , Ja licno kratio i telefleks i sajle komandi kod Boban sajle prosle godine
teraju me da radim , a ja rodjen da pecam

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Par pitanja.
« Odgovor #6 poslato: 16, 04, 2015, 12:09:06 posle podne »
Koje godiste taj motor,kolika mu je neka okvirna potrosnja,nisam nikada imao veci dvotakni motor,ali sam uvek vozio samo dvotakne skutere,prosto ide bolje I meni lepse zvuci ali barem sti se skutera tice razlike da li vozim pun gas ili umereno po mom iskustvu prakticno ni nema,mozda zato sto su to motori bas male zapremine.

Motor je oko 90 i neko god nisam tacno siguran (pise u ugovoru) i ispisnici iz plovidbene.... Motor je na oko i po zvuku ok... kao i svaki ima neke sitnice koje planiram da uradim (tipa opruga kod bendiksa i alnasera nesto slabo vraca na dole pa to treba rasturiti podmazati, odneti alnaser na proveru da vidimo u kakvom je stanju...), za potrosnju ne mogu nista da pricam kad nije ustelovan kako treba.... provalio sam da i sajla rucnog gasa (ona poluga na komandama za saug ne radi kako treba... tj kad podignem nista se ne desava... definitivno ce o tome da se pozabavi ili boban ili neki majstor za sajle....

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Par pitanja.
« Odgovor #7 poslato: 16, 04, 2015, 17:01:39 posle podne »
Ta za saug vecinom radi u samom gornjem polozaju...obično bude tako...

Van mreže bratsaja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
  • bolje ispasti glup nego iz voza
    • jos nema ime
  • Brod tip: hand made,6 metara cistog celika
  • Marina: kod tasta u bašti
  • Veličina: 6
Odg: Par pitanja.
« Odgovor #8 poslato: 16, 04, 2015, 20:22:11 posle podne »
Boban sajla je zakon za sve vrste sajli.
Količina ribolovačkog pribora obrnuto je srazmerna broju dana provedenih na vodi.

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Par pitanja.
« Odgovor #9 poslato: 17, 04, 2015, 15:00:20 posle podne »
Jos jedno pitanje? Kakvu elisu mogu da stavim na ovaj motor? uz njega je dosla 10.75" x 12 P (10 3/4 x 12) za koju sam cuo da je teretna od jednog prodavca elisa... i da treba bar 11. nesto x 14 za ovaj motor i camac od 200kg (4.5m)