Autor Tema: Zena me je naterala....  (Pročitano 3241 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Zena me je naterala....
« poslato: 18, 01, 2009, 14:29:02 posle podne »
... da napisem ovo...
i pri tom se zahvaljujem posadi jednog nepoznatog glisera...

  bio je lep avgustovski dan, savrsena priroda uz reku je zvala da se izadje na vodu...Prijatelj je kupio brodic, lep brodic preko 8,5 m loa, blagog V korita, ciji je pogon 18 KS dizel torpedo...jednostavan brodic, jednostavan motor, lepo vreme i eto ti savrsenog izgovora da zbrises na reku...zamolio me je da prebacimo brodic sa Dunava na Savu, ma nema nista prostije...poveo sam njegovog sina da kao malo uci, svoju zenu u 7 mesecu trudnoce i kumu (koja se plasi vode od jedne nezgode na moru)....sve je obecavalo dobar provod, uzivanje...
upalismo nekako motor ( na kurblu) sa bivim vlasnikom, inace serviserom u jednoj marini na dunavu, blizu Bgd-a... skinuli vezove i krecemo...negde nakon 1 km primecujem da gas malo slabije slusa komandu, nista strasno...nepunih 5 min posle motor pocinje da trokira, gasi se, ja pokusavam nesto ali imam utisak kao da je on sebi ucrtao neki ritam i nema sanse da to promenim. Naglo pocinje da raste broj obrtaja dok na auspuhu kulja gust crni dim...Iskopcao sam motor i tad je nacisto podivljao. Od buke ne cujem ni svoje misli, od dima ne vidim pola metra preko krme...naravno, devojke su prebledele, gledaju sta ce se dalje desiti...svima nam se cini kao da ce se svakog trenutka raspasti motor, pokusavam da ga iskljucim, medjutim ne postoji dugme gde bih to uradio. cela elektrika mrtva...dreknem kako bi me cule da  predju kroz pramcanu kabinu na pramac, da ukoliko bi doslo do eksplozije, bar postoje sanse da se neko spasi...dim je pregradio reku na pola, izgleda kao veliki crni zid. svi izlazimo na pramac, ja pokusavam da od bivseg vlasnika saznam gde se gasi motor. Njegova reakcija je bila tipa sta da vam radim, ja sam ga gasio tako sto spustim rucicu gasa na min i on stane...Hej, ali rucica ne radi!!!!...Taman sam hteo da pokusam da ukopcam motor kako bih okrenuo brod ka obali kad su naisli momci na gliseru koji se vidno plase da nam pridju...jedva sam ih rukom dozvao da pokupe bar njih dve, mi cemo lako...tako je i bilo, odvezli su ih do renata, ispod pancevackog i krenuli ka nama..medjutim, motor je resio da nam olaksa taj deo napustanja broda i naglo se smirio taman u trenutku kad se kroz dim nazirala silueta broda koji ide na nas. Ukopcam, on krene. Gas i dalje ne reaguje ali nema veze, idemo...nekako smo se dovukli do renata,a kako smo pristali izmedju svih tih plasticnih camaca i glisera da ne udarimo nemam pojma ali bitno je da smo bili na bezbednom i da niko nije povredjen...pozovem momke na klopu, nudim im pare, bilo sta, jer nikako ne mogu da im se oduzim sto su trudnu zenu i kumu odvezli na sigurno a oni sve to skromno odbijaju...iako malo ironicno, ostavih im vizitku moje firme za odrzavanje plovnih objekata (mislim da nisu mogli da veruju - losa reklama), pokupise se i odose...od tad ih nisam video ali znam, srescemo se na vodi....
Motor je posle pregledan, ustanovljeno je da je pukao buzir na sajli gasa i ona se presavila...takodje je pojedena osovina na raduktoru, cime je bila u ekscentru..sitni kvarovi ali nam upropastise dan...odvukli smo brod na Savu aposledica te avanture je da kad zeni spomenem Dunav i plovidbu kao ideju, u startu znam odgovor - NE!!!!  :nono: 
ma proci ce i to... :fan:
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: Zena me je naterala....
« Odgovor #1 poslato: 18, 01, 2009, 14:37:01 posle podne »
Jbg. bad luck! Ali i jako korisna priča za druge- iz više aspekata
Eto, i iskusan vuk poput tebe se opustio i pogrešno procenio rizik plovidbe nepoznatim plovilom.
A gliseraši su dobili nove + poene....

Žene... smiriće se! Moja nije htela da priča sa mnom par dana nakon jedne "akcije" na reci Uni, pa se smirila...
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Zena me je naterala....
« Odgovor #2 poslato: 18, 01, 2009, 14:46:53 posle podne »
da...zelja je bila jaca od pameti...ma ubedilo me je to sto je taj prijatelj koji je kupio i pregledao brod (posle sam saznao da ga nije ni pogledao unutra, napili se i pao dogovor) radio u mornarici kao specijalista za podvodno naoruzanje inace masinski inzenjer na brodu...a prodavac lokalni majstor koga svi znaju na Dunavu kod Bgd-a ...
znaci, nema opustanja...
i jos jednom potvrdjeno NA RECI SI DRUG....
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Zena me je naterala....
« Odgovor #3 poslato: 18, 01, 2009, 17:59:14 posle podne »
kad spomenu renato restoran .... imaju jako bezobraznu politiku povodom parkiranja na ponton... letos mi dosli kumovi i aj reko da napravimo mali krug od marine do renata i da rucamo tamo... posto nismo mimali telefon ja i kum sednemo u kola (znam da je genijalno..) odemo tamo uzmem telefon i pitamo da li cemo moci da pristanemo .. kazu kakav brod imate reko imam 8 metara deregliju "gospodine nikakav problem".. aj reko...

dodjemo do renata nekako stanem, jer sam jos u tom momentu exremno neiskusan, iza nekog plasticnog glisera.. privezemo se i odmah na klopu na terasu... narucimo klopu i krenemo da jedemo...

kad evo stizu dva glisera.. reko vidi genijalce bas me zanima gde ce da se parkiraju... jer znam da nema mesta.. a mi tek poceli da jedemo onako najsladje, daleko je polazak.. reko mora da i oni imaju rezervisano mesto i mora da su dva glisera koji su bili ispred mene otisla... kad ne lezi vraze kruze oni tako 5-10 min  aj reko neko sranje idem da vidim .. kad ono nijedno mesto .. sta cu odem na moj brod pozovem ih i nekako privezem za brod... neka fina porodica.. reko sto niste rezervisali kazu jesu zvali su i rekli su im da ima mesta... znaci strasno... posle sam video jos dva glisera kako kruze... al reko dzaba da izlazim kada sam na kraju pontona sa desne ponton , sa leve strane jedna gliser a ispod opet vezan za mene drugi gliser...

totalna neorganizovanost.. pitam kelnera onako neuko reko sto se ovi nisu najavili, on kaze pa jesu se najvili kada je bilo mesta ali sada nema popunilo se...  da ih utepas...