Autor Tema: koje je godiste ova honda 15 hp  (Pročitano 10935 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže yoone

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
koje je godiste ova honda 15 hp
« poslato: 04, 04, 2015, 21:51:49 posle podne »
da li neko zna od koje godine do kojr godine se pravio ovaj motor

Van mreže tamiski pirat

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • tamiski pirat 3
  • Brod tip: criss craft
  • Marina: opovo
  • Veličina: 6 m
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #1 poslato: 04, 04, 2015, 21:55:55 posle podne »
mislim da bi trebalo da bude do 2000 , jer sam ja imao sivu 2000 isto kockasta , fabricka farba siva noga siva kapa zelene nalepnice
teraju me da radim , a ja rodjen da pecam

Van mreže yoone

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #2 poslato: 04, 04, 2015, 22:21:02 posle podne »
uzeo sam je ali mi u carinskoj deklaraciji pise nesto 85  tamburanje pa sam zacudjen a nisam pitao za godiste motor je ehtra ali mi danas posle probe mnogo potrosio goriva

Van mreže mića p.

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 37
  • www.mojaladja.com
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #3 poslato: 04, 04, 2015, 23:20:01 posle podne »
Ja bih rekao da je to Honda iz 90-ih, tačnije 92,93 do 95 najkasnije, ali to ne treba da te opterećuje, pošto su to
iste mašine kao i one kod novijeg tipa (siva kockasta hauba), mnogo bitnije je u kakvom je stanju.

Ono što razlikuje vanbrodske motore od recimo automobila, je što oni nisu najčešće u svakodnevnoj upotrebi, već samo tokom sezone, a to je oko 4-5 meseci godišnje.
Mnogo važnije od godišta samog motora je to, kako je očuvan i da li je njime pre rukovao neko ko je pravi nautičar ili neki amater kome su vanbrodski motori krajnja nepoznanica. To je bitno pogotovu za četvorotaktne mašine kakva je tvoja Honda (zbog transportnog položaja, zamene ulja, ali i mnogo čega drugog).

Što se tiče potrošnje, taj motor bi trebao da troši oko 6-7 litara/čas vožnje ipak je to 15 ks, ali potrošnja u mnogome zavisi i od samog čamca.

Da rezimiramo, ako je motorom stručno rukovano u prethodnom periodu, ako je očuvan i redovno servisiran, onda neka te ne brine koliko je star.
Veruj mi, mnogo puta sam čuo od ljudi da je ta hondina starija serija mnogo bolja od ove sive oble haube (novije generacije).

Neka je sa srećom i neka te dugo, dobro služi.

Pozdrav  k5

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #4 poslato: 05, 04, 2015, 08:39:37 pre podne »
Ne sme da troši više od 5 litara
Dunav je moje more.....

Van mreže tamiski pirat

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • tamiski pirat 3
  • Brod tip: criss craft
  • Marina: opovo
  • Veličina: 6 m
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #5 poslato: 05, 04, 2015, 19:04:57 posle podne »
6-7litara???????? malo si se zbunio ovo je cetvorotaktni motor , moja nije prelazila 4 litre
teraju me da radim , a ja rodjen da pecam

Van mreže mića p.

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 37
  • www.mojaladja.com
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #6 poslato: 05, 04, 2015, 21:39:13 posle podne »
Možda sam malo preterao, ali verujte mi, znam dosta ljudi koji guraju svoje čamce sa upravo ovakvom hondom, a dosta puta sam i ja sa njima išao na vodu i koliko se sećam nije im baš simbolično trošila. Ipak je to 15 ks. Takva dvotaktna yamaha zaista troši 6-7 litara, ali iako je ovo četvorotaktna mašina, ni ona ne troši sigurno ispod 4,5-5 litara na čas. Naravno, mnogo zavisi od samog korita, onda da li čama ima kabinu ili ne, da li je čelična, alu ili plastična konstrukcija korita, koji je gaz itd.

Moj dobar prijatelj ima takvu hondu na svom kabinašu od oko 7 m i troši mu oko petice.
Naravno, manji i lakši čamac, manja potrošnja.

Što je najbitnije, apsolutno je nebitno za litar gore ili dole, najvažnije je da motor dobro gura i da je apsolutno pouzdan na vodi.  j1

Van mreže yoone

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #7 poslato: 05, 04, 2015, 23:15:26 posle podne »
hvala svima na odgovorima  114 ,gurao je taj dan na probi 5m camac sa 1m u tabanu i nas dvoica u njemu svega 400 kg ma mora da je nesto sa karburatorom posto je on za nepunih pola sata svukao 4 l a potom jos 4 , 4.5 l na pola gasa dok smo stigli nazad  25648 , sto se tice motora vidi se po njemu da je ocuvan maksimalno svaki sraf nA SVOM MESTU sto se kaze sajkaca , nek trosi on 5 l bicu ja zadovoljan nego sto me je prodavac ubedio da nesme da prodje tri , pa sam ga ja zvao da vidim da li zna sto, lik mi je rekao da nije taknuto maknuto u fazonu nismo odradili kupoprdaju vec da ce mi pomoci oko svega bez din ulaganja k5 tako da videcemo

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #8 poslato: 06, 04, 2015, 10:55:58 pre podne »
Vidi ja imam Y9.9 sličnog godišta (moja 88)neka okvirna potrošnja je oko 3l, ova 15 mora da bude nešto više - to ti je okvirno čisto za poređenje

Van mreže yoone

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #9 poslato: 06, 04, 2015, 12:03:13 posle podne »
Ma ok je meni I 5 l da trosi ovako mi ispada da trosi nesto oko 10l na sat  flasica mnogo pije za mali camac

Van mreže mića p.

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 37
  • www.mojaladja.com
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #10 poslato: 06, 04, 2015, 20:19:09 posle podne »
Iskreno, ako ti toliko mnogo troši, sumnjam da je karburator. To ćeš najlakše proveriti tako što ćeš skinuti svećice i pogledati koje su boje elektrode?
Ako su elektrode na svećicama skroz crne i kada ih pomirišeš, oseća se miris goriva, onda je problem sa karburatorom, odnosno, prebogata je smeša vazduh/benzin.
Ako su svećice smeđe boje (ok odnos vazduh/benz.) ili eventualno sivkaste (smeša je siromašna), onda nije problem u karburatoru, već ti je verovatno problem sa CDI - elektronikom ili prosto, neko crevo ti je probušeno, pa ti jednostavno curi gorivo, ali u to sumnjam, to bi sigurno već primetio.

Možeš da probaš i da zameniš svećice, možda jedna ne radi dobro.
Za tu hondu ti idu svećice NGK DR-5HS.  sail

Po mom mišljenju i ovako na daljinu, sigurno je nešto od ovoga.   sajkaca

Van mreže yoone

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #11 poslato: 07, 04, 2015, 08:05:40 pre podne »
da li se steluje samo vazduh ili se steluje i dotok goriva  7645218764198 i sto mi rece timski pirat da nije do dizne  tamburanje

Van mreže slavkor

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #12 poslato: 07, 04, 2015, 10:11:22 pre podne »
pozdrav,
 Lepo ti je rekao covek da mu se javis,od koga si uzeo motor,i da ce ti podesiti i srediti oko karburatora sta treba. Mozda je neka glupost,nemoj prckati sam ako neznas. To su dobri motori.

Van mreže yoone

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #13 poslato: 07, 04, 2015, 16:23:48 posle podne »
Svecice su mokre zamenicu svecice I otici svakako kod tog lika ali sto da neprobam dok neodem do njega sve sto mogu da pogresim je da potrosim litar goriva  stri ali za jedno godinu dana stelovanja  stri

Van mreže mića p.

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 37
  • www.mojaladja.com
Odg: koje je godiste ova honda 15 hp
« Odgovor #14 poslato: 07, 04, 2015, 16:51:47 posle podne »
Moj savet ti je da ne šteluješ sam karburator, ako to ne znaš, već da odeš kod nekoga ko se u to razume.
Ako su ti svećice crne i zamašćene, smeša ti je suviše bogata gorivom i tu verovatno treba promeniti i diznu.

Ipak, meni to deluje kao da je i elektronika u pitanju, možda i samo svećice, ali samo karburator,  no125, ne znam baš.

To je preveliko odstupanje. Ispada da ti troši duplo više nego što bi trebalo.