Autor Tema: I milje i čvorovi ujedno  (Pročitano 4777 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I milje i čvorovi ujedno
« Odgovor #15 poslato: 07, 04, 2015, 18:06:36 posle podne »
Dakle ima u Beču ( www.geizhals.at ) ručni GPS za 120€ a sonar za stotinak evra i čika rešio problem

nisi resio problem .. rucni GPS ti nista ne resava... pored njega ti treba karta pa ucrtavanja i slicno... uzmi za te pare telefon i cimni me jedno popodne da ti sve objasnim ...

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: I milje i čvorovi ujedno
« Odgovor #16 poslato: 08, 04, 2015, 09:04:22 pre podne »
Ako mogu da preporučim, Ja imam Garmin Geko 101 uređaj (više se ne proizvodi ali se može pronaći po ebay-u za manje od 50 €) i veoma sam zadovoljan sa njim. Doduše nema mogućnost za učitavanje mapa ali zato ima sve ostalo (rute, kompas, navigaciju do neke tačke, podatke o putu, ...) i što je dobro napajanje je sa 2 AAA baterije. Savetujem da probate da ga potražite jer je stvarno koristan i jako malih dimenzija.

Evo stranice iz uputstva na kojoj se vide mogući izgledi ekrana (normalno da je moguće postaviti bilo koje jedinice kao km/h, m/h, kt, ...):


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I milje i čvorovi ujedno
« Odgovor #17 poslato: 08, 04, 2015, 10:25:30 pre podne »
sceko kako rutira ako nema mape ? Da li mu za svaku novu tacku u ruti ukucas rucno tacku ?

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: I milje i čvorovi ujedno
« Odgovor #18 poslato: 08, 04, 2015, 15:24:10 posle podne »
sceko kako rutira ako nema mape ? Da li mu za svaku novu tacku u ruti ukucas rucno tacku ?

Svaku tacku (Waypoint) ti sam unosis a izmedju waypoints-a on iscrtava putanju kojom si isao. Pogledaj drugu sliku na stranici iz uputstva koju sam prilozio uz prethodnu poruku. Zgodna naprava, ali je u zadnje vreme ne koristim jer imam na camcu GPSMAP 420s.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: I milje i čvorovi ujedno
« Odgovor #19 poslato: 08, 04, 2015, 17:37:05 posle podne »
da da jasan princip... ali opet mu treba mapa, dal papirnata dal google maps.. bilo sta sto ima geog. sirinu i duzinu ...

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: I milje i čvorovi ujedno
« Odgovor #20 poslato: 13, 04, 2015, 21:52:17 posle podne »
Narode hvala na pomoći , ali za mene spartanca to je mnogo komplikacija. Kapetane , ako imam ručni GPS i kompas brodski- imam- onda lepo kući na google earth-u ugrubo očitam azimut i približne koordinate mesta koje me zanima a dole kada dođem na lice mesta onda ću ažurirati koordinate i lepo ih memorisati i tako završim posao. Fala sceko pokušaću da nađem ako kažeš da je dobar pošto ja nikada nisam držao u ruci GPS