Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 7264 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Abraksaz

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
Pomoc
« poslato: 17, 03, 2015, 14:16:25 posle podne »
Pozdrav narode,imam jedno pitanjce na koje ne mogu sam da nadjem odgovor.
Ovako

Imam napajanje od kompa iz kojeg sam izvukao dve grane,jedna od 12v a druga od 5v,s tim sto me ova strana od 5v trenutno ne zanima,a zanima me sledece ,da li mogu na izlazu koji mi daje 12v i cini mi se 14a struje da podignem taj napon sa nekim preklopnikom na 19v i 24v??
Svestan sam da cu time izgubiti nominalnu struju koju dobijam po specifikaciji na samom napajanju,ali mi ona nije toliko bitna za ono za sta mi je potreban sam punjac koji pravim.

Hvala na bilo kakvom odgovoru i bilo kakvim informacijama  llll

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pomoc
« Odgovor #1 poslato: 18, 03, 2015, 13:19:24 posle podne »
ne mudruj mnogo ... 12-24 volti ... oko 3100 dinara... sve zapakovano , preklopnikom biras izlazni napon ...

http://www.gigatronshop.com/punjaci/jetion_universal_ac_adaptor_90w_-_jt-npw019-37893




Van mreže Abraksaz

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomoc
« Odgovor #2 poslato: 18, 03, 2015, 21:45:17 posle podne »
Lepo mi rece ...:)

Mislio sam da je zanimljivije sam se zezati sa tim i praviti,pa zbog toga sam i pitao.

Mada Hvala u svakom slucaju na odgovoru.. ok 114 clap

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pomoc
« Odgovor #3 poslato: 19, 03, 2015, 00:13:43 pre podne »
ja imam brdo ledova na 18V ... i ovo je veruj mi jedino pametno resenje ... sve sam razmislio , ali nista drugo e ne isplati ...

Van mreže Abraksaz

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomoc
« Odgovor #4 poslato: 19, 03, 2015, 12:21:16 posle podne »
u svako slicaju ga mogu iskoristiti kao napajanje za aku busilicu 19 v umesto baterije radi bez problema to sam probao ..:)

malo je manji broj obrtaja zbog napona ali ima snage da busi bez problema i sa vecim burgijama..:)

to sam isprobao ..:)

Van mreže Nuttinut

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomoc
« Odgovor #5 poslato: 28, 11, 2017, 03:45:05 pre podne »
Hvala vam na odgovoru. Zanima me ovo.

Van mreže Spiler

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomoc
« Odgovor #6 poslato: 26, 05, 2018, 21:04:15 posle podne »
Pozdrav ljudi skroz sam svez na forumu pa ne mogu da se pohvatam gde je sta itd,da ne duzim volim Dunav ceo zivot sam na njemu,cak sam se i ozenio sa devojkom sa Dunava :) poenta je da zelim da kupim neki camac,s obzirom da nikada nisam imao camac da kazemo da je prvenac,nisam nesto pri nekim parama da mogu da se izivljama itd znaci trazim neki metalni plasticni sa nekom pentom,papiri su mi zaosta ne bitni,jer bi sa Radeckog isao do Havaja na spic,eventualno do marine Dorcol i to je to.Imam iskustva sto se plovljenja tice kao i veslanja trenirao sam isto,ali ne znam gde na forumu mogu da nadjem oglase za camac,prodaju itd,hvala na pomoci

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoc
« Odgovor #7 poslato: 26, 05, 2018, 22:38:38 posle podne »
Ma ovde se slabo oglasavaju nego pravac na https://www.kupujemprodajem.com/Camci-31-514-1-grupa.htm

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Pomoc
« Odgovor #8 poslato: 26, 05, 2018, 23:27:23 posle podne »
Spiler pozdrav. Srećno pri kupovini čamca, ako budeš u Radeckom upoznaćemo se, jer je i moja pasara tamo.  Ne odbacuj tako olako papire, bolje čamac sa papirima nego bez njih. Neke marine neće ni da prime na sidrenje čamac koji nije urednio registrovan. Nisi se izjasnio koliko bi novca izdvojio za čamac. Obrati se članu foruma LSI, Pre neki dan mi je rekao da  njegov prijatelj ili neki rodjak povoljno prodaje  gliser sa sve pentom i prikolicom. Baš smo razgovarali da ga prvo postavi na forum možda neko od članova želi baštakav, ukoliko nećeš gliser,

Takodje član foruma ZoranT prodaje svoj čamac, plovio sam sa njim.čamac je odličan, stabilan, sredjen, plovi lepo i sa tomosom 4 postiže pristojnu brzinu. evo ti i par fotografija Zoranovog čamca

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pomoc
« Odgovor #9 poslato: 27, 05, 2018, 00:37:47 pre podne »
Koliko sam ja razumeo pubove od ove godine navodno vise nema provlacenja za plovidbu bez papira a kontrolisace sve ukljucujuci i male camce i skutere. To je najava a i rekao bih da im je aktivnost na vodi ucestalija posebno na delu oko Vro i mostova na Savi

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pomoc
« Odgovor #10 poslato: 27, 05, 2018, 08:38:20 pre podne »
Спилеру, добро дошли у друштво оних који воле природу и воду и време проводе крај или на реци.

Што се тиче тога где погледати, на овој адреси има много огласа: https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti-31-kategorija.htm.
Ево још једне: http://www.berzaplovila.rs/.
Има их још много, а тек у иностранству...

Милета је поменуо да треба да поставим оглас за чамац мог пријатеља али нисам стигао да га сликам, а ником не препоручујем куповину на "невиђено" па ни вама.
Иначе, тачно је то што је Милета написао, ради се о чамцу од пластике, глисеру, с двотактним меркјуријевим мотором од 20 КС. Чамац је био регистрован за четири особе у Новом Саду али тренутно није регистрован. Надам се да ћу ових дана имати времена да одем до пријатеља и да чамац, који је упакован на приколици, распакујем и сликам, па ћу онда поставити оглас.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Pomoc
« Odgovor #11 poslato: 28, 05, 2018, 14:20:54 posle podne »
Spileru ne vidim da se glaskaš ovde a postavio si pitanje u vezi nabavke čamca i dobio si nekoliko sugestija i predloga.
Ukoliko si baš za to da nabaviš čamac bez papira, možda će te ovo zanimati. Juče sam bio u Grockoj, i kroz priču sam saznao da ima jedan metalni čamac, popularni smederevac, koji se ne koristi, a još uvek je u plovnom stanju, sa patosem, daskama za sedište. Samo da se stavi penta i teraj. Nema papire. Cena je 150 e. Vlasnik je raspoložan da ti tamo u Grockoj spusti čamac u Dunav, ako bi imao nameru da ga odvezeš vodom.
Evo ti jedna sličica čamca, tek da imaš predstavu o čemu se radi, nisam mogao baš sam da ga okrećem da slikam i unutrašnjost, ali plovio sam tim čamcem i mogu reći da je solidan.
« Poslednja izmena: 29, 05, 2018, 21:49:32 posle podne MiletaStamat »