Autor Tema: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V  (Pročitano 11466 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« poslato: 24, 02, 2015, 20:10:53 posle podne »
Danas mi stigao za 3000 din+350din postarina donji dvb-t2 koji ima napajanje i 12v i 220v.
Nista ne treba prepravljati, nadam se da mu je utikac za upaljac od 12v ujedno i pretvarac na 5v, koliki mu je radni napon.
Malih dimenzija, verovatno mu je mala potrosnja u standby rezimu.
Provericu ovih dana kako prima i koje kanale u Beogradu, a za neke druge lokacije provera tek od maja.
Meny mu je i na srpskom, a ima i mogucnost iskljucenja napajanja naponom od 5v spoljne aktivne Glomex antene koja vec ima svoje napajanje preko sopstvenog pojacala.
http://www.kupujemprodajem.com/DVB-T2-Prijemnik-za-Digitalnu-televiziju-18837517-oglas.htm?filter_id=210
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #1 poslato: 24, 02, 2015, 22:25:30 posle podne »
Ulaz je na 5volti znači samo je spakovan adapter 12 na 5 volti.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #2 poslato: 25, 02, 2015, 11:32:24 pre podne »
"spakovan" znaci da smanjuje sa 12-13V na 5V ili dobija 12V-13V u uredjaj. sha
Ako ipak dobija 12-13V, umesto 5V verovatno se se grejati, a mozda i pregoreti? sha
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #3 poslato: 25, 02, 2015, 21:50:47 posle podne »
"spakovan" znaci da smanjuje sa 12-13V na 5V ili dobija 12V-13V u uredjaj. sha
Ako ipak dobija 12-13V, umesto 5V verovatno se se grejati, a mozda i pregoreti? sha
Ne Miso mislim sve je ok samo se neko dosetio da u pakovanje dvb tjunera doda i adapter za auto koji obara napon elektronski.. sve navigacije za kola rade na pet volti a pune se preko istog takvog adaptera..ja sam upravo jedan takav adapter od navigacije iskoristio da napajam tjuner.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #4 poslato: 26, 02, 2015, 08:10:55 pre podne »
To sam i ja probao, ima tih adaptera za punjač za mobilni za kola, koji obaraju na 5V i radilo je.

Na kraju koristim ipak napajanje na 220V, uglavnom svi imamo invertore na brodu pa i nema toliko smisla juriti da napajanje settopbox-a bude baš na 12V...

Van mreže slavkor

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #5 poslato: 26, 02, 2015, 21:32:50 posle podne »
  Pozdrav,
 Vec sam se javljao na ovu temu,Digitalizacija i DVB T2 prijemnici,(bavim se time sluzbeno) gore pomenuti prijemnik sa adapterom na 5v je jedan od mnogih "Kineza" koji su na nasem trzistu. Svi ti adapteri 12/5 v trenutno rade ali su losijeg kvaliteta,dosta se greju,treba voditi racuna o snazi u Watima,potrosnji uredjaja, Da ne napravi problem ako ostane dugo ukljucen na camcu,brodu.
 Imate na ponudi DVB T2 ptijemnik, mini risiver, koji radi na 12 volti direktno,pod nazivom- PROSTO- ima ga na oglasima,model 5430.Krece se od 3000-3300 din. Najjednostavnija trenutno varijanta,na 12 v direktno bez adaptera. Mislim da ce uskoro.za mesac -dva,biti i jeftinije,povecava se ponuda na trzistu.  Ako vam treba pomoc oko nabavke-recite.    Pozdrav svima. -Slavko

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #6 poslato: 27, 02, 2015, 08:12:09 pre podne »
Pravi odgovor!

Mene samo muču to što napon na brodu nije 12V nego 11-14 (ovo drugo u toku vožnje, dok alternator puni), pitanje je kako uređaj reaguje na te promene napona? Možda je bolje uzeti 220V varijantu koja ide preko invertera, koji uvek daje 220V, bez obzira na napon koji je trenutno na brodu?

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #7 poslato: 27, 02, 2015, 08:20:44 pre podne »
Slavko,

još jedno pitanje za tebe, da li taj PROST 5430 ima opciju za aktivnu antenu (da šalje napajanje kroz antenski kabel) ?

Hvala.

Van mreže slavkor

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #8 poslato: 27, 02, 2015, 08:49:11 pre podne »
 Pozdrav,
 Prosle jeseni nam je bio na testiranju taj model 5430,sasvim korektno radi, koliko se secem mislim da ima u meniju opciju za 5 v napajanje aktivne antene,sto treba iskljuciti ako se koristi pasivna antena ili ima vec postojeci pojacavac na brodu. On u sebi ima stabilizator napona na 5v ,ima i USB, Ne mogu precizno da kazem dali mu smeta oscilacija ulaznog napona 11-14 v jer nisam otvarao uredjaj da bi bio siguran. Planiram da uzmem jedan za sebe pa cu znati vise konkretnih podataka.
 Uvoznik Prosto Risivera je firma Elementa iz Subotice,ima ga prodavnica Elementa u Dimitrija Tucovica 29 u Beogradu. Hteo sam da uzmem vise komada i zbog drugara iz Marine ali nece da obore cenu na vise,jedino za pravna lica-prodavnice. Mozda bi mogli ovi nasi u Beogradu, Tehnonautika,Beomarine, da nabave neku kolicinu za Nauticare iz BGD.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #9 poslato: 27, 02, 2015, 09:01:31 pre podne »
Slavko,
vidim na slici i u podacima da taj uredjaj ima 12V ulaz, ali ne vidim da li ima i taj kabl sa utikacem-upaljacem.
Ukoliko ima utikac za 220V i iza njega ispravljac na 12V kako se onda povezuje, kada se odstrani taj ispravljac, na 12V upaljac-utikac.
Kako izbeci da se ne pomesaju + i - ?
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #10 poslato: 27, 02, 2015, 09:03:27 pre podne »
ovde je lista kanala koji se mogu pratiti, a i dodatnni kanali po regionima.

http://www.audiovideooprema.rs/lista-dvb-t2-kanala-u-srbiji
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #11 poslato: 27, 02, 2015, 09:06:46 pre podne »
Slavko  k5,pitanjce, kakav je -BEAR- riciver,prodaje se u tehnomaniji,jel vredi  eek
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže slavkor

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #12 poslato: 27, 02, 2015, 10:07:08 pre podne »
  DVB T2 Prosto 5430 - Uz Risiver se dobija "Adapter" 220 v / 12 v  za tu opciju koriscennja. Na kucistu gde ulazi napajanje,konektor, ima oznaka + i -  da se vidi koji su polovi na konektoru(dzeku). Mozete koristiti taj kabal od adaptera,ako vam ne treba za 220v,i staviti adapter za upaljac 12 v. Ako nemate iskustva za toliko,nemojte sami raditi. Svako ko se malo razume moze to sam da napravi,poveze. Ako ste u Beogradu javite se dacu vam dzabe konektor za upaljac. Inace moze se kablic povezati i na odgovarajuce mesto i direktno na instalaciju,normalno preko osiguraca.

 - DVB T2 BEAR Risiver je takodje kinez,solidno radi,za te pare. Treba obavezno obratiti paznju na GARANCIJU, ko je daje i dali stvarno postoji ta firma ili servis koja daje garanciju. Za Bear mislim da je u Zemunu-Surcinu.

 Svi ti DVB T2 Risiveri cene  25-35 e su najjeftiniji na trzistu,spadaju u nizu klasu,svi su Kinezi,Solidno to radi za te pare.Toliko treba i ocekivati od  tih Uredjaja.  Pozdrav !

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #13 poslato: 27, 02, 2015, 10:42:24 pre podne »
Misho, ispavi me ako grešim, ali ako uređaj već radi na 12V, što bi ga povezivao preko kontektora za upaljač (i zauzimao mesto za nešto drugo), po meni ga je bolje povezati negde na postojeću instalaciju. Verovatno ga nećeš šetati po brodu stalno, pa da treba da bude mobilan?

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #14 poslato: 07, 03, 2015, 22:54:40 posle podne »