Autor Tema: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V  (Pročitano 11468 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #15 poslato: 08, 03, 2015, 09:48:32 pre podne »
Zankiki, taj uredjaj radi na 5V, mora preko njegovog adaptera sa 12V na 5V.
Ovaj adapter ima i usb: http://www.audiovideooprema.rs/spliter-za-auto-upaljac-sa-usb-punjacem-sa023.html
A ovaj radi na 12V ali nema punjac (kao za upaljac) i mora se znati sta je + ili - kod povezivanja na instalaciju ili na adapter:
http://www.audiovideooprema.rs/digitalni-zemaljski-risiver-rt5430t2-dvb-t2-hd-prosto.html
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #16 poslato: 10, 03, 2015, 17:59:12 posle podne »
Proban uredjaj i radi na 12V sa vrlo malim zagrevanjem ispravljaca (utikac kao za upaljac).
Probane i 3 antene, najbolja se pokazale digitalne austrijske Strong SRT ANT 45 i SRT ANT15.
http://www.strong.tv/downloads/manuals/ANT45_UM_RS.pdf
Testirane 3 lokacije, a maximalan je prijem desetak programa pri idealnim uslovima i pravilnom usmerenju.
Zakljucak: mnogo je bitnija kvalitetna antena nego dvb-t2 jer digitalni signal nije pokrio sve lokacije po Beogradu, sumnjam da ce biti bolje u unutrasnjosti.
« Poslednja izmena: 11, 03, 2015, 09:48:57 pre podne Misha D »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže slavkor

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #17 poslato: 10, 03, 2015, 21:06:26 posle podne »
 Nemojte donositi preuranjene zakljucke. Jos uvek je to promotivna DVB T2 mreza sa po jednim MUX paketom koji sadrzi 12-15 programa u zavisnosti od regiona. Jos uvek su manje snage predajnika u opticaju.Radimo intezivno na montazi novih uredjaja i postoje rokovi koji su objavljeni za prelazak na digitalno emitovanje i pune snage predajnika. Normalno da ce biti boljeg prijema i pokrivanja. U planu je emitovanje 3 paketa programa,mozda nece biti puni programa u pocetku ali to se ocekuje ubrzo. Moci cemo ozbiljnije da pricamo na temu pokrivenost tek kad sistem emitovanja krene u potpunosti.  A sto se tice opreme,zavisi od sredstava koliko ko moze i hoce da ulozi. Nekome ce prijemnik raditi i na parce zice kao antena,sve zavisi od lokacije ,nemojte ocekivati cuda po nekim rupama ili zaklonjenim mestima. Antenski sistemi se projektuju da pokriju najveci broj stanovnistva sa direknih predajnika  a za manji broj korisnika po senkama,zaklonjenim lokacijama postoje repetitori signala. 
-   pozdrav !

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #18 poslato: 11, 03, 2015, 09:30:21 pre podne »
Bravo Misho, mnogima će ovo biti od koristi.

Ja sam ipak odlučio da zbog šetanja napona na brodu 11-14V koristim i monitor i settopbox preko invertera na 220 jer on drži konstantan napon, a dodatna potrošnja je neznatna.

Van mreže Spaske991

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • Ploviti, ploviti i samo ploviti
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #19 poslato: 09, 05, 2020, 15:43:48 posle podne »
Pozdrav drugari, imam problem pa da se posavetujem. Naime kupio sam dvbt2 prosto resiver na 12v i kada je majstor dosao da ga poveze, tv nije mogao da prepozna uredjaj? Citao sam na forumu i u skladu sa tim uzeo taj prosto, a i prethodni koji sam uzeo se pregrejao i nije hteo vise da radi.. Do tada je sljakao odlicno. Preporuke, saveti, sve mi dobro dodje, sta da radim kako itd itd. Hvala puno unapred

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #20 poslato: 11, 05, 2020, 07:25:20 pre podne »
prvo, budi siguran da si upalio uredjaj na daljinski. Mislim da treba zeleno da svetli na uredjaju. Drugo, proveri da li je kabel dobar. Trece, budi siguran da prebacis na HDMI kanal na koji si spjio uredjaj. Ako nemas sliku, uredjaj je mrtav, ne radi.

Van mreže Spaske991

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • Ploviti, ploviti i samo ploviti
Odg: za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V
« Odgovor #21 poslato: 11, 05, 2020, 09:31:21 pre podne »
Vazi, hvala.