E, ovako treba... > Elektronika

za digitalnu tv: DVB-T2 na 12V

(1/5) > >>

Misha D:
Danas mi stigao za 3000 din+350din postarina donji dvb-t2 koji ima napajanje i 12v i 220v.
Nista ne treba prepravljati, nadam se da mu je utikac za upaljac od 12v ujedno i pretvarac na 5v, koliki mu je radni napon.
Malih dimenzija, verovatno mu je mala potrosnja u standby rezimu.
Provericu ovih dana kako prima i koje kanale u Beogradu, a za neke druge lokacije provera tek od maja.
Meny mu je i na srpskom, a ima i mogucnost iskljucenja napajanja naponom od 5v spoljne aktivne Glomex antene koja vec ima svoje napajanje preko sopstvenog pojacala.
http://www.kupujemprodajem.com/DVB-T2-Prijemnik-za-Digitalnu-televiziju-18837517-oglas.htm?filter_id=210

mesechar:
Ulaz je na 5volti znači samo je spakovan adapter 12 na 5 volti.

Misha D:
"spakovan" znaci da smanjuje sa 12-13V na 5V ili dobija 12V-13V u uredjaj. sha
Ako ipak dobija 12-13V, umesto 5V verovatno se se grejati, a mozda i pregoreti? sha

mesechar:

--- Citat: Misha D  25, 02, 2015, 11:32:24 pre podne ---"spakovan" znaci da smanjuje sa 12-13V na 5V ili dobija 12V-13V u uredjaj. sha
Ako ipak dobija 12-13V, umesto 5V verovatno se se grejati, a mozda i pregoreti? sha

--- Kraj citata ---
Ne Miso mislim sve je ok samo se neko dosetio da u pakovanje dvb tjunera doda i adapter za auto koji obara napon elektronski.. sve navigacije za kola rade na pet volti a pune se preko istog takvog adaptera..ja sam upravo jedan takav adapter od navigacije iskoristio da napajam tjuner.

zankiki:
To sam i ja probao, ima tih adaptera za punjač za mobilni za kola, koji obaraju na 5V i radilo je.

Na kraju koristim ipak napajanje na 220V, uglavnom svi imamo invertore na brodu pa i nema toliko smisla juriti da napajanje settopbox-a bude baš na 12V...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju