E, ovako treba... > NAUTIČKA DISKUSIJA

Gel akumulatori

(1/8) > >>

tangabravo:
Pošto ovim auto akumulatorima neprija ljuljuškanje moraću da uzmem jedan gel kolko da imam struje za radio i da dopunim mobilan, pa me zanima gde ima da se kupi i kakve su cene -oni od 50-tak ampera. Takodje me interesuje ako bih ga dopunjavao na sunce koliko minimum moram da imam jačinu panela i kolko je to para. Hvala na pomoći

broker975fx:
Pa gel je i dalje dosta skup, mislim da je oko 20 tak hiljada nešto oko 50ah,
panelima je cena sada već toliko jeftina da je minimum koji bih uzeo 140W, vidim da su sada malo vise od 100 eur

budens72:

--- Citat: tangabravo  12, 02, 2015, 19:26:14 posle podne ---Pošto ovim auto akumulatorima neprija ljuljuškanje moraću da uzmem jedan gel kolko da imam struje za radio i da dopunim mobilan, pa me zanima gde ima da se kupi i kakve su cene -oni od 50-tak ampera.

--- Kraj citata ---
ništa se manje ne treskaju i ljuljuškaju u autu... nije to u pitanju...

Zole:
Čarli, ne znam kakav ti je sadašnji akumulator i kako ga puniš ali ono što ti preporučujem to je solarni panel, kontroler i ako nemaš viška za gel para uzmi nov obični akumulator. Dobro more

Drivee:
Nikako obican, postoji olovni sa kisleinom ali dubokoprazneci, oko 20% je jaca cena. 5 puta kada se skorz izprazni bice neupotrebljiv, to su start akumulatori. Resenje su baterije za UPS, ima si polovnih i sa panelom i punjacem 35Ah (spojis vise komada) neces moci isprazniti(sem ako nemas besnu muziku)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju