Autor Tema: Saobracajna dozvola za prikolicu za camac  (Pročitano 3727 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mr. No

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Sea Ray
Saobracajna dozvola za prikolicu za camac
« poslato: 02, 02, 2015, 16:18:45 posle podne »
Da li mozda neko ima registrovanu prikolicu za camac?

Zanima me sta pise u saobracajnoj dozvoli vezano za tip prikolice tj. da li bilo gde pise da je u pitanju prikolica za prevoz camaca?

Sta jos od podataka vezanih za prikolicu stoji na saobracajnoj (sem brojeva I registracije).


Hvala unapred,

Van mreže drazeta

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobracajna dozvola za prikolicu za camac
« Odgovor #1 poslato: 02, 02, 2015, 20:59:03 posle podne »
Na kartici saobracajne (mojoj),ne pise.Na prvoj strani su podatci o  reg.broju,datumu prve registracije i o vlasniku.Na poledjini pise da je samogradnja,PUS broj,ukupna tezina i ukupna nosivost,do kad vaze tablice i da nema pogonsko gorivo.Izgubio sam papir na kom mi je ocitana dozvola i ne mogu da se setim da li tamo pise da je za camac.
ploviti se mora

Van mreže Mr. No

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Sea Ray
Odg: Saobracajna dozvola za prikolicu za camac
« Odgovor #2 poslato: 03, 02, 2015, 20:05:30 posle podne »
Hvala puno  114

Da nema neko ocitanu dozvolu? :)

Nemoguce da samo jedan covek na forumu ima registrovanu prikolicu za camac   jh

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Saobracajna dozvola za prikolicu za camac
« Odgovor #3 poslato: 03, 02, 2015, 21:13:46 posle podne »
MR. NO,

Има нас више са регистрованим приколицама али оно што је написао Дражета је оно што и већина нас види.

На новим, пластичним, саобраћајним дозволама је то што је Дражета написао и једино што се види. Нажалост, читач картица који ја имам и на којем могу да очитам личну карту, не чита саобраћајне - вероватно је потребан посебан софтвер.

Дакле, тешко да било ко може да да више  информација јер претпостављам да само у МУПу имају одговарајући софтвер за очитавање саобраћајних докумената.

Ипак, постоји вероватноћа да је, скривено од очију, негде у софтверу дата и напомена да се ради о приколици за чамац.
Зашто ово кажем?
Када сам се распитивао о начину регистрације приколице из самоградње, имао сам среће да сам наишао на веома љубазног човека у МУПу у Саобраћајној полицији. Тај човек ми је рекао да поред осталих ствари, у саобраћајној пише да је намена приколице превоз чамаца.

Али када сам касније успео да региструјем приколицу из самоградње, непосредно пре него што је то новим прописима практично онемогућено, добио сам пластичну саобраћајну дозволу на којој се види само оно што је Дражета написао.

Поставља се питање да ли саобраћајни полицајци који врше контролу саобраћаја и који заустављају возила  и контролишу приколице имају при себи уређаје за очитавање?

Мени се догодило да сам вукао чамац из Батајнице до Старог Сланкамена и два пута (на петљи код Бановаца и на раскрсници у Сланкамену где се пут спушта ка Дунаву) зауставила ме је полиција и преконтролисала исправе. Оба пута су преконтролисали све бројеве исписане на саобраћајној и посебно су преконтролисали ПУС број (то је број који је приликом атестирања укуцан на шасију). Упоредили су број на саобраћајној са бројем на налепници и мене су пустили да прођем. Али при том нису имали никакав уређај за очитавање.

Дакле, оно што вас, вероватно, занима јесте шта би се догодило да имате теретну регистровану приколицу и да на њој превозите чамац? Шта би се догодило ако у вашој саобраћајној не пише да је за транспорт чамаца?

На то питање одговор можете добити само ако се обратите МУПу а и тада морате имати среће да питате праву особу. Из искуства знам да сам ја, када сам се распитивао, окренуо ни мање ни више него осам различитих бројева пре него што сам добио упутство како да региструјем приколицу из самоградње.

Срећно Мр. Но.


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Saobracajna dozvola za prikolicu za camac
« Odgovor #4 poslato: 03, 02, 2015, 21:27:27 posle podne »
Мр. Но,

Није ми дао ђаво мира - пар минута након што сам вам послао одговор, успео сам да на интернету пронађем софтвер за очитавање саобраћајних дозвола.
Потражите га и преузмите са линка: http://www.mup.gov.rs/cms_lat/dokumenta.nsf/CitacSaobracajne.zip .
Инсталација је лака и брза.

Ја сам убацио моју саобраћајну и добио сам испис који видите на слици доле.

Као што ћете видети, у мојој саобраћајној не пише да је намењена превозу чамаца.
Да ли је то омашка или не, ја не знам. Приколица је по свим својим карактеристикама намењена и може се користити само за ту намену.
Тек, ја сам прошао две саобраћајне контроле и стигао до одредишта.



Van mreže Mr. No

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Sea Ray
Odg: Saobracajna dozvola za prikolicu za camac
« Odgovor #5 poslato: 03, 02, 2015, 21:48:32 posle podne »
Zahvaljujem :) jh

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Saobracajna dozvola za prikolicu za camac
« Odgovor #6 poslato: 03, 02, 2015, 22:31:11 posle podne »
Nije mi saobracajna pri ruci pa je nemogu slikati, ali nepise ni na njoj da je za prevoz camca vec samo tezina i max nosivost i proizvodjac  hi
i na svakom tehnickom pregledu nepominje niko da je to prikolica za camac vec kao obicna laka prikolica  thumbup