Autor Tema: Yamaha 15ks 2t - POTREBNI DELOVI  (Pročitano 5687 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Yamaha 15ks 2t - POTREBNI DELOVI
« Odgovor #15 poslato: 04, 02, 2015, 23:04:25 posle podne »
1.Reparaturno zavarivanje se uspesno vrsi i u svetu i kod nas vec nekih 60 godina,znaci mozda je moguce da se uspesno zavari
2.Nisam napisao da se zalepi,nego zavari
3.Da li sam negde ponudio da ga bas ja zavarim?
4.I da jesam ne znam da je to zabranjeno na ovom sajtu
5Zavaren blok nema veze sa izgorelim dihtungom glave motora

ja se u motore ne razumem... ali znam kada pukne blok da se taj motor baca, osim u extremnim slucajevima kada nemas drugo resenje... koliko ce ga kostati cela akcija je upitno a polovni motori su sve jeftniji ...
po meni nema razloga za celom akcijom , jer nije samo varenje u pitanju vec sijaset drugih stvari ...
zalepi/zavari jebaga  meni ista slicno , ne znam taj zanat i terminologiju ...

Van mreže mića p.

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 37
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 15ks 2t - POTREBNI DELOVI
« Odgovor #16 poslato: 04, 02, 2015, 23:24:44 posle podne »
Ako je blok napukao, to ti se druze stvarno ne isplati da popravljas, osim ako ne naletis na takvu neku komplet rashodovanu, za male pare,
a da joj je blok motora dobar, a to skoro da ne postoji  25648. Koliko sam shvatio, to je ona serija svetloplavih yamaha motora, a to su masine
stare 30-35 godina i to se ovde vise i ne popravlja, jer nema delova.
Yamaha 2 t, serije, posle 85, dugo su se radile i to je nesto sasvim drugo i koliko
ja znam, a dugo sam vec na vodi, sve su jako dobre: 4, 5, 6, 8, 9.9, 15, 20, 25 i 30 ks (za te sigurno znam).
Moj ti je iskren predlog, da se manes te ideje da varis blok motora, jer su zaista male sanse da to ispadne dobro, a i ta 15-ica posle toga vise nece biti 15-ica, vec osetno slabija masina sa istom potrosnjom.
Kao sto sam ti vec rekao, pitanje je tu kakvi su i ostali delovi sklopa: radilica, klipovi, cilindri, struja, kao i ako to uradis, sta ce prvo sledece da zakaze.

Moj iskren predlog, bez ljutnje, kupuj nesto novije.

Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Yamaha 15ks 2t - POTREBNI DELOVI
« Odgovor #17 poslato: 21, 02, 2015, 22:24:55 posle podne »
mićo hvala na poruci. al ne vredi proradio inat. možda ste me pogrešno razumeli. moj motor nije stariji od 1985.

sve ostalo na njemu je dobro, čizma je odlična, kao i struja, klipovi, radilica i ostalo. samo je blok kao blok u problemu.