Autor Tema: Digitalna televizija na brodu dvb t2  (Pročitano 10169 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slavkor

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #15 poslato: 17, 01, 2015, 10:14:48 pre podne »
 Moram jos da napomenem,nisam u prethodnom tekstu.
 Najveci broj prijemnika je sa ulaznim napajanjem od 220 v ,sto je razumljivo,zbog upotrebe u kucnoj varijenti. Manji broj prijemnika je sa eksternim,spoljnim,napajanjem,cesce 5 volti,nego 12 volti, to su u glavnom malo stariji modeli. Ali svi oni daju na Antenskom prikljucku 5 volti za napajanje nekih aktivnih antena ciji se pojacavaci napajaju preko Antenskog kabla,i POTREBNO JE ISKLJUCITI U MENIJU TU OPCIJU !!! To napominjem narocito zbog ljudi koji koriste pasivne antene tipa Loga i slicno,zbog kratkog spoja.
 Inace mogu da preporucim DVB T2 prijemnike koje sam probao ; STRONG 8201,SYnaps,Vivax, sasvim su korektni i uklapaju se u cenu od 30-40e.
 Opet ponavljam , Malo sacekajte,padaju cene,ponuda je sve veca.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #16 poslato: 17, 01, 2015, 10:26:48 pre podne »
Pošto vidim da se razumeš, jedno pitanje.

Stigla mi je danas http://www.strong.tv/en/products/accessories-dvb-t-antenna/srtant45

Pošto na brodu nisam imao nikakvu antenu, a ne bih baš da kačim riblju kost na krov  roll4 , možeš li reći da li je dobar izbor. Ima ih na oglasima za oko 3000 dinara, što je sasvim korektno i mislim da bi i drugima bilo zanimljivo. Takođe je dobro, što napajanje dobija iz samog uređaja preko koaksijelnog kabla, pa ne mora da se dovodi dodatno napajanje. Nije baš glomex  sajkaca , ali ako radi što da ne, a i dizajn je ok.

Van mreže slavkor

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #17 poslato: 17, 01, 2015, 10:51:14 pre podne »
 pozdrav Zankiki,
   NIsam imao priliku da probam doticnu antenu,verovatno je korektna.
    Ima na trzistu dosta toga u ponudi,od malih stap antena(kao za kola,auto radia,jednostavno da kazem) pa do par stotina evra.
 Za kucnu varijantu je manji problem,posto se antena fiksira u jednom pravcu i to je to ali za nauticare je potrebno da antena ima sto veci ugao prijema ili cak kruzni dijagram prijema zbog promene mesta boravka camaca ili prijemu u pokretu.Obicno te antene imaju slabije pojacanje nego druge usmerenije antene.Ili da ljudi pomeraju antenu,kad promene lokaciju,ako imaji neke usmerenije antene,tipa loge itd... Sve je stavar  kon
kretne probe,teoretisanje ne pomaze mnogo.
  Konkretno stvar nije komplikovana,Nauticari ne moraju da se pribojavaju.Koriste se televizori koje vec poseduju,odgovarajuci prijemnik koji zele i kablovi za prikljucenje u zavsnosti sta Televizor poseduje od prikljucaka za AV ulaz. Ko zeli kvalitetniju sliku u HD formatu mora da nabavi odgovarajuci TV ili monitor.   Nadam se da sam malo pomogao,nisam cesto na forumu zbog nedostatka vremena.- pozz

Van mreže slavkor

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #18 poslato: 17, 01, 2015, 11:03:50 pre podne »
 Imate dosta toga objasnjeno i ilustrovano na nasem sajtu  etv.rs  i na sajtu rts.rs. u vezi prijema DVB T2.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #19 poslato: 17, 01, 2015, 14:59:49 posle podne »
Moram jos da napomenem,nisam u prethodnom tekstu.
 Najveci broj prijemnika je sa ulaznim napajanjem od 220 v ,sto je razumljivo,zbog upotrebe u kucnoj varijenti. Manji broj prijemnika je sa eksternim,spoljnim,napajanjem,cesce 5 volti,nego 12 volti, to su u glavnom malo stariji modeli. Ali svi oni daju na Antenskom prikljucku 5 volti za napajanje nekih aktivnih antena ciji se pojacavaci napajaju preko Antenskog kabla,i POTREBNO JE ISKLJUCITI U MENIJU TU OPCIJU !!! To napominjem narocito zbog ljudi koji koriste pasivne antene tipa Loga i slicno,zbog kratkog spoja.
 Inace mogu da preporucim DVB T2 prijemnike koje sam probao ; STRONG 8201,SYnaps,Vivax, sasvim su korektni i uklapaju se u cenu od 30-40e.
 Opet ponavljam , Malo sacekajte,padaju cene,ponuda je sve veca.

Kod mene Glomex antena ima neko napajanje zbog pojacivaca.
Da li tada treba na T2 iskluciti opciju napajanja preko antenskog kabla?
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže dugamm

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • BULKA , BG-626E ,Marina "Ada Ciganlija"
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #20 poslato: 17, 01, 2015, 16:44:11 posle podne »
ZA televizor koji je DVBT ja kupio sobnu digitalnu antenu u tehnomaniji za 1400 din i nema nikakvo napajanje , samo ubodes antenu u TV .Uhvatio nekoliko kanala .
Ploviti se mora , ziveti ne !

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #21 poslato: 17, 01, 2015, 17:47:45 posle podne »
glomexsovo napajanje treba iskljuciti

Van mreže slavkor

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #22 poslato: 17, 01, 2015, 20:22:58 posle podne »
 Izvinjavam se prethodnom sagovorniku,Ne treba iskljucivati Glomeksovo napajanje,ono je za njegov pojacavac potrebno ,nego iskljuciti u resiveru napajanje 5 v ( u meniju) koje ide preko RF Anteskog ulaza za napajanje posebnih antena koje rade na taj nacin.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #23 poslato: 18, 01, 2015, 23:59:36 posle podne »
Upravo synaps t 20 ima opciju iskljucenja napajanja prema anteni(da pojasnim taj napon u stvari sam prijemnik salje po koaksijalnom kablu prema malompojacivacu u samoj anteni kad sekoristi naravno äktivna dvb antena)
Ali za Beogradski akvatorij je vise nego dovoljna antena tipa Lasta ,to je mala pasivna antenica dipol koju smo drugar i ja na njegovom camcu umocili u Savu i dalje je prihvatala signal. Ne vidim bilo kakvu potrebu za skupim aktivnim antenama.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #24 poslato: 19, 01, 2015, 08:04:27 pre podne »
Pa nisu baš skupe, evo ja sam ovu strong platio 3000,00 dinara i radi odlično, a lepo i izgleda!
Juče probao na brodu i signal je odličan.
Verujem da rade i ostale antene, ali nisam imao nikakvu, pa sam morao nešto da nabavim...

Van mreže Spaske991

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • Ploviti, ploviti i samo ploviti
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #25 poslato: 02, 11, 2018, 16:19:39 posle podne »
Postovani drugari nauticari, od skoro sam vlasnik jednog lepog brodica, pa me upravo intersuje tv na brodu. Nije neophodan ali nije lose da se ima za neku tekmu i tako nesto. Nemam nikakva iskustva i ovo mi je prvo plovilo u zivotu. Kupio bih Tv sa svom dodatnom opremom da mogu da ga postavim. Jos da napomenem da na brodu nemam uticnici za struju standardnu. Led osvetljenje, muzika su povezani na jedan manji akumulator i to je to. Sta se dobro pokazalo i sta mi je sve potrebno. Unapred zahvaalan novi clan ovog foruma! kgk

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #26 poslato: 02, 11, 2018, 17:03:23 posle podne »
Led tv na 12V je mali potrosac.
Takodje ti treba dvbt2 reciver na 12V ako on vec nije ugradjen u tv.
Dovoljna je mala loga antena od 600-700 din na buvljaku.
Moze se naci Tesla tv na 12V za oko 120-150e, ili neki drugi koji ima izvan tv mali trafo ispravljac sa 220 na 12V.
Mnogo je bitno da se vodi racuna koja je zica - a koja +.
Akumulator dubokoprazneci od min 70Ah ce ti pokriti svetla i tv . Obican startni akumulator nece dugo trajati
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #27 poslato: 02, 11, 2018, 17:17:21 posle podne »
Mislim da je mnogo bolje uzeti inverter sa 12 na 220v nego se bazirati na 12v. Izbor tv-a na 220 sa integrisanim dvb T2 tjunerom je ogroman a neki mali kvazi sinusni inverter je sada dzab dzabe... a ostaje 220 uticnica za kojesta lap top, punjace, mikser, secko.... i NEMA BRDA KABLOVA 2 DALJINCA, SKRNAVIH DVBT2 TJUNERA... A umesto loga antene bih predlozio omnidirekcionu antenu firme Dual, ima ekstra signal bas svuda, nema okretanja i stelovanja antene i dugotrajna je.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #28 poslato: 02, 11, 2018, 17:19:22 posle podne »
P.S. Startni akomulator ce isto odraditi posao bez problema ako ima adekvatno punjenje. Pod time mislim na solarce ili da se redovno puni sa motora, po mogucstvu brodskog...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Digitalna televizija na brodu dvb t2
« Odgovor #29 poslato: 02, 11, 2018, 17:22:08 posle podne »
Zavisi i od gabarita broda, neko ima 2 sijalice i 1 akumulator, a neki imaju 300-400Ah u rezervi, 220 redovno razučenu po brodu...

Meni je isto TV na 220, najobičniji set top box povezan na monitor sa zvučnicima... Monitor troši manje struje od tv-a, ne treba ti daljinski, čim upališ settop box i on se pali... A i nadješ polovan 20" za 3000....