Autor Tema: Plovna splav  (Pročitano 6603 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gizmo2014

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Plovna splav
« poslato: 15, 01, 2015, 10:26:00 pre podne »
Poštovana ekipo,
evo kopajući po netu i tražeći informacije na kraju sam odlučio doći i pitati iskusne riječne lavove za pomoć.

Naime, u planovima sam za izradu plovne splavi, katamarana ili trimarana, pa mi je svaka pomoć dobrodošla jer ustvari osim želje i volje ostale stvari su mi za sada još u magli  umnik
plovilo bi služilo obiteljskom boravku na Kupi ali i ribičkim druženjima sa ekipom do 10-12 kolega, ovo drugo vjerovatno češče

pa da krenem po redu:
SPLAV bi trebala biti postavljena na pontone od PVC cijevi (fi 500 do 630, ovisno koje uspijem nabaviti), biti dimenzija cca 3-4m širine i 6-7m dužine, za početak sa tendom ali bi išla i manja nadogradnja kućice (max 3x4m), pogon sa pentom (snaga potrebna za pogon???) koji je dovoljan za ugodnu panoramsku vožnju ali ne puževim korakom.
E sada, oko toga imam milion pitanja i nedoumica od početka, koliko pontona trebam ako uzmemo u obzir nadogradnju, putnike i inventar, kakvu konstrukciju trebam napraviti za izradu platoa pontona i kako ga pričvrstiti na cijevi.......ima li možda netko tko je radio nešto slično pa da ima kakve nacrte i preporuke i savjete
U svakom slučaju, ako ima kakav dobrica da mi pomogne savjetima neka se javi na post ili moze i pm ili mail

unaprijed zahvalan
gizmo

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Plovna splav
« Odgovor #1 poslato: 15, 01, 2015, 10:51:34 pre podne »
pogledaj kako je Zoke odradio takav splav .. taman ispunjava sve sto si rekao :)

Van mreže gizmo2014

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Plovna splav
« Odgovor #2 poslato: 15, 01, 2015, 10:58:44 pre podne »
hvala ti na odgovoru ali može kakav link od Zoke i posta jer se još ne snalazim najbolje ovdje



našao...... no samo je jedan plan odnosno tlocrt, ima li to više detalja negdje da se vide i druge pozicije?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Plovna splav
« Odgovor #3 poslato: 15, 01, 2015, 11:11:34 pre podne »
http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,6896.30.html

http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,4890.msg54477.html#msg54477

http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,9660.0.html

ima tu dosta slika zokinog splava pa prati :) ili idi na zoku ka username i citaj njegove poruke verujem da ima sve objanjeno :)

Van mreže gizmo2014

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Plovna splav
« Odgovor #4 poslato: 15, 01, 2015, 11:28:10 pre podne »
 llll

hvala kapetane

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Plovna splav
« Odgovor #5 poslato: 15, 01, 2015, 13:27:09 posle podne »
Na kojem delu Kupe zelite sa tim plovilom ploviti.

Van mreže gizmo2014

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Plovna splav
« Odgovor #6 poslato: 15, 01, 2015, 19:20:55 posle podne »
Pa pošto sam iz Karlovca znači nizvodno..... ovisno o stanju plovnog puta, do Siska, ali prvenstveno Karlovac i nizvodno do Jamnice jer se uzvodno zbog brzaka i niskog vodostaja ni nemre daleko

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Plovna splav
« Odgovor #7 poslato: 16, 01, 2015, 15:36:03 posle podne »
Kupa je cudo od reke.Ja sam je davno 70-tih dva puta prosao od Ozlja do Siska sa sandolinom.Sa takvim brodom bi tesko dosli do Siska,a za natrag jos teze.Ja sam probao jedne godine sa pasarom,ali sam dosao do starog broda i brze se vratio jer je voda naglo pocela opadati.Inace sam odrastao na Savi i Kupi. k5

Van mreže gizmo2014

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Plovna splav
« Odgovor #8 poslato: 24, 01, 2015, 12:45:16 posle podne »
Je, lijepa rijeka, kao i ostale tri što nas okružuju. Ima dosta plovnog puta nizvodno, a kako mi rekoše u kapetaniji može se skroz i do Siska osim kod jako niskog vodostaja. Uzvodno prema Ozlju naravno da ne ide jer ima dosta brzaca i stijenja, pa taj dio je dobar za kajakaše i čamce.

Ekipa, prvi dio oko planova sam riješio, konstrukcija, plovci i pogon (10-15kw motor) i sada su mi na redu struja i upravljanje, pa molim sve koji mogu pomoći savjetima da me upute i usmjere. Naravno, cilj je što manje para za što bolje rješenje. Znači treba mi plan električnih instalacija za osnovne potrebe i za dio luksuza poput frizidera, muzike, evv tv-laptop, fishfinder i dodatna rasvjeta. Koji akumulatori su mi potrebni i koliko kom? Mislio sam koristiti povremeno, za duži boravak na vodi, i kakav tiši agregat, pa sad trebam te izračune oko samih žica i razvoda do napajanja i punjenja akumulatora. Solare ne bi koristio, odnosno gornja paluba bi bila u upotrebi za druge svrhe (komadi na sunčanju  dodo ) hehe. Umalo da zaboravim još jednu stavku, wc..... kako to rješiti, za tuš mi manji problem. Eto, tko ima iskustva, volje pa neka šiba sa savjetima ili čak i shemama. Sve dobro došlo......... nadam se da budem zaplovil na proljeće  j1
« Poslednja izmena: 24, 01, 2015, 13:09:46 posle podne gizmo2014 »

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Plovna splav
« Odgovor #9 poslato: 25, 01, 2015, 13:25:51 posle podne »
Mozda nije to sto trazis ali evo za pocetak I razmisljanje :
http://buildahouseboat.com/houseboat-building-in-australia/
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže gizmo2014

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Plovna splav
« Odgovor #10 poslato: 25, 01, 2015, 14:56:43 posle podne »
fala poljo, i tu se bude ponešto pametno našlo....

Van mreže gizmo2014

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Plovna splav
« Odgovor #11 poslato: 31, 01, 2015, 17:25:21 posle podne »
Poštovana ekipo  hi

trebam savjete za materijal palube na ovoj mojoj budućoj splavi. Dakle, sve što mi možete savjetovati da je pametno napravit. Planirao sam ici sa hoblanim fosnama gore, što mi se čini najbolja opcija, ali bi ih trebalo dobrano  zaštiti.... e sad vaša mišljenja i savjeti ....... rešetku bi delal po preporuci 40x40... mozda i rjeđe jer fosna se skida do 40mm......
još tragam za kakvom shemom oko struje, pa ako tko ima da mi se javi..

nadam se da cu ovo planiranje zavrsiti iduci mjesec pa lagano prema izradi.... stoga svi savjeti dobrodošli.... a ako bude sve u redu onda U 5. mjesecu budete dobili pozdrave s prve plovidbe  j1

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Plovna splav
« Odgovor #12 poslato: 31, 01, 2015, 22:41:57 posle podne »
Za struju prvo papir u ruke i predvidi sve potrošače i njihova mesta, predpostavljam da ćeš ići na 12v pa počni od svih potrošača koji će ti zatrebati i u budućnosti. Drugi deo priče je 220v ali isto važi pravilo da se unapred osmisle potrošači i njihova mesta. Takođe i način na koji ćeš dobijati 220V, sa obale, agregata, invertora ili iz svih izvora (pa onda sklopkom da biraš). Za iole komforniju priču računaj da će otići stotine metara provodnika ali jbg tako je to :). Za 220V i 12V (manje i normalne potrošače) mislim da je 2.5 kvadrata sasvim prihvatljivo i bezbedno. U odnosu na potrebe koje imaš uzimaćeš i odgovarajuće akumulatore. Čupavo ovako napamet dok objkt još nemaš, tj imaš ga samo u glavi. Ta šuma kablova treba negde i da prođe, sve totreba da bude bezbedno i kulturno poslagano i provučeno nekud da se ne vidi a da bude dostupno. Pogledaj malo na ovom i druga dva foruma te šeme su ljudi jako lepo iscrtali i objasnili