E, ovako treba... > Planovi za plovila

Plovna splav

<< < (3/3)

gizmo2014:
fala poljo, i tu se bude ponešto pametno našlo....

gizmo2014:
Poštovana ekipo  hi

trebam savjete za materijal palube na ovoj mojoj budućoj splavi. Dakle, sve što mi možete savjetovati da je pametno napravit. Planirao sam ici sa hoblanim fosnama gore, što mi se čini najbolja opcija, ali bi ih trebalo dobrano  zaštiti.... e sad vaša mišljenja i savjeti ....... rešetku bi delal po preporuci 40x40... mozda i rjeđe jer fosna se skida do 40mm......
još tragam za kakvom shemom oko struje, pa ako tko ima da mi se javi..

nadam se da cu ovo planiranje zavrsiti iduci mjesec pa lagano prema izradi.... stoga svi savjeti dobrodošli.... a ako bude sve u redu onda U 5. mjesecu budete dobili pozdrave s prve plovidbe  j1

broker975fx:
Za struju prvo papir u ruke i predvidi sve potrošače i njihova mesta, predpostavljam da ćeš ići na 12v pa počni od svih potrošača koji će ti zatrebati i u budućnosti. Drugi deo priče je 220v ali isto važi pravilo da se unapred osmisle potrošači i njihova mesta. Takođe i način na koji ćeš dobijati 220V, sa obale, agregata, invertora ili iz svih izvora (pa onda sklopkom da biraš). Za iole komforniju priču računaj da će otići stotine metara provodnika ali jbg tako je to :). Za 220V i 12V (manje i normalne potrošače) mislim da je 2.5 kvadrata sasvim prihvatljivo i bezbedno. U odnosu na potrebe koje imaš uzimaćeš i odgovarajuće akumulatore. Čupavo ovako napamet dok objkt još nemaš, tj imaš ga samo u glavi. Ta šuma kablova treba negde i da prođe, sve totreba da bude bezbedno i kulturno poslagano i provučeno nekud da se ne vidi a da bude dostupno. Pogledaj malo na ovom i druga dva foruma te šeme su ljudi jako lepo iscrtali i objasnili

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju